Příspěvky uživatele - Mortimer

Jak předejít problému se sousedy, 9.4.2016
Máte pravdu, nepoznám český obč. zákonník. Nevedel som, že sú také rozdiely, nakoľko na Slovensku nie sú uvedené žiadne metre, len toľko, že sa musíte zdržať všetkého, čím by ste nad mieru obťažovali iného alebo čím by ste vážne ohrozovali výkon jeho... celý příspěvek >
Jak předejít problému se sousedy, 8.4.2016
Darmo budete momentálne riešiť, či mu bude alebo nebude vadiť tieň, keď ten strom bude o X rokov taký veľký...   Dovtedy možno budete mať nového suseda, nebudete v dobrom, atď. V tom máte pravdu, že zákon nerieši vzdialenosť od plota,... celý příspěvek >
Mladé stromky nektarinka stark red gold a broskev catherina, 6.4.2016
Skúsenosti s kadeřavostou? Nie je náchylnejšia ako ost.?
Herbicíd do skleníka, 6.4.2016
Používate herbicídy do skleníka? Momentálne máme reďkovku a šaláty a neskôr vysadím papriku a rajčiny. Minulý rok som mal veľa burín a aj teraz medzi reďkovkami. Čo odporúčate? 
Mladé stromky nektarinka stark red gold a broskev catherina, 6.4.2016
Ako to vyzerá s kaderavosťou u Stark red gold? Striekal som Kuprikolom, 2 x Syllitom a Stark Red Gold má známky choroby. Broskyne sú OK. Že by bola až tak náchylná? Nebolo ani také brutálne chladné a daždivé počasie...
Mlada nektarinka a broskvon, 3.4.2016
najsilnejšie minuloročné prírastky zrezať len na zopár púčikov, ostatné všetko odstrániť
Mlada nektarinka a broskvon, 3.4.2016
Prvá koštovka možno budúci rok. Ale urýchlene treba vykonať výchovný rez.
Jak stříháte hlohyně, 3.4.2016
Máme tiež hlohyňu - o rok staršiu. Pristrihol by som všetky konáriky na polovicu.
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 29.3.2016
ja by som to aj tak skrátil (nie moc) dvojst. sekt. rezom + potom letným rezom by som odstránil časť vyrastajúci z vnútorné horného púčika 
Výchovný řez mandloně, 29.3.2016
to video je zbierka 10 videí o reze. Každé video obsahuje rez iného druhu ovocia - jabloň, hruška, brosk., marhuľa, mandľa, ríbezle, orech, slivky, čerešne a višne. Volá sa to A METSZéS GYUMOLCSEI. Na youtube sú len úryvky tých videí. Je to... celý příspěvek >
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 28.3.2016
tento rez sa volá Dvojstupňový sektorový rez. Riešili sme to včera pri reze slivky. Ja to tiež používam pri reze hrušky, ale ten druhý rez (nad vonkajším očkom) režem počas letného rezu a počas druhej miazgy sa ten odklonený konár zosilní. Nečakám... celý příspěvek >
Výchovný řez mandloně, 28.3.2016
Mám 2 ročnú odrodu ZORA, ktorá nemá terminál, má 5 ponechaných konárov, ktoré boli skrátené na vonkajší púčik (asi na 10 cm). A mám ešte dva - ZORU a VAMU, na jeseň vysadené, ktorým som ponechal štyri konáre do všetkých strán (na vonkajší púčik -... celý příspěvek >
Strihani svestky, 27.3.2016
ja najviac DSR využívam pri reze hrušky. Aj pri slivke, keď nechcem mať veľké prírastky.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 25.3.2016
Mám zopár marhúl, ktoré nejednotne kvitnú. Už teraz mám jeden veľký strom, ktorý kvitne, ostatné ešte potrebujú asi týždeň. Pri takýchto prípadoch viackrát striekate stromy? Zasadil som marhulu v jeseni, zatiaľ len teraz raší. Kedy postriekať tento... celý příspěvek >
Sladkovišeň, 24.3.2016
skorý meteor - plodí začiatkom júna
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika