Příspěvky uživatele - Mikeš13

Rez hrušňová - vím jak na ní, 8.4.2020
Já vím .
Rez hrušňová - vím jak na ní, 8.4.2020
Je jedno jaký použijete přípravek z těch co máte, když vám to dá požadovaný výsledek. Proti strupovitosti letos stříkat nebudu.
Lejuna, Lerosa, Lemeda, Lenova, Kompakta, 8.4.2020
Ale jo, máš pravdu. Dokonce mám druhou Leskoru na zahradě ve školce a jako jedinou meruňku i v práci na dvoře. Zrovna dneska tu začala rozkvétat.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 8.4.2020
Syllit 65 WP se prodává a já ho mám ještě zásoby, tak ho použiju. Působí trochu jinak než Score. Rez moc neřeším, některý rok nestříkám vůbec, jindy jen v jednom termínu. Přznaky se často vyskytují i po aplikaci postřiku, ale v ne moc významném... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 8.4.2020
Dříve jsem používal Horizon, Talent, letos zkusím Syllit.
Lejuna, Lerosa, Lemeda, Lenova, Kompakta, 7.4.2020
Nekleknu, mráz byl rychlejší.
Lejuna, Lerosa, Lemeda, Lenova, Kompakta, 7.4.2020
Veselku jsem hořkou také nezažil, spíš mě tam vadí nerovnoměrné vyzrávání/vybarvení plodů, podobně jako jsem to míval u Karoly - část plodu již zralá, vybarvená, část ještě nazelenalá. Petře, jak si u tebe teď vede Lenova? Na ty blizny u Veselky se... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 4.4.2020
Letos nejen po meruňkách... Mráz vzal i některé broskvoně v poupatech a hlavně je u většiny odrůd (jabloně a slivoně) mizivá násada květních pupenů (Valor, Toptaste, Nancy m., Topaz, Vanda, Merkur, Rozela, Desert, Rajka, Biogolden...). To jsem tu... celý příspěvek >
Postřik proti monilioze, 4.4.2020
Když jsem dneska viděl tu spoušť, tak jsem postřikovač zase uklidil.
Stará jabloň s ohromnými jablky, 3.4.2020
Připomíná Antonovku, ale pochybuju, že by vydržela tak dlouho "nesundatelná" na stromě.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 28.3.2020
Já jsem dnes postřik odložil - zelená poupata jsou ještě zabalená a nejsou skoro vidět. Ale mráz je docela pěkně šlehnul.
Merunka karola, orangered, 26.3.2020
U zdejší Karoly byly patrné příznaky šarky na polovině stromu, ale už od mala vymrzala, špatně plodila. Nedalo mi to a udělal jsem si nový stromek. Kvete tu dost brzy, vlastně jako první až druhá, spolu s Tsunami.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 25.3.2020
Zrovna jsem nad tím dneska taky dumal, ale zatím nic nevydumal . Procházím nějaké vědecké články a zprávy, co a jak zkoušeli a co by se dalo u nás ještě použít, protože ta mrška se tady stala největším škůdcem na hrušních. Zkoušeli jste někdo... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 25.3.2020
No, pěkná kosa, pane Waltere. A to by, slovy klasika, v Českých Budějovicích chtěl žít každý :-). V podbné nadmořské výšce jiné mikroklima. Na dvoře tu mám Leskoru, která se začíná teprve probouzet a o 20 km vedle už je v plném květu (tedy teď už asi... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 25.3.2020
Tak jsem si říkal, že by nebylo špatné mít zahradu v místě bydliště, a to nejenom kvůli vzdálenosti. Tady v podhůří v nadmořské výšce kolem 370 m meruňky ještě "spí", alespoň co jsem v těchto dnech viděl v okolních zahradách. Ta jistota výnosů se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika