Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora)



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?)
28.3.2020 21:19

Já jsem dnes postřik odložil - zelená poupata jsou ještě zabalená a nejsou skoro vidět. Ale mráz je docela pěkně šlehnul.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 28.3.2020 19:38

zvítězil hlad po hruškách. Calypso je připraveno, ale nebude to žádné umývání, jen trochu cmrndnout, kdyby nějaké květy mráz přežily, tak jich bude stačit pár, aspoň se strom nebude muset v průběhu vegetace vysilovat propadem plůdků. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.3.2020 20:45

Mráz sice kopřivu nespalí, ale květy meruněk ano. Mohl by taky spálit ty plodomorky, když už ho tady máme. Alespoň k něčemu by mohl být dobrý. Těch postřiků jsem dělal na poupě více. Na zelené i na bílé. V minulém roce jsem použil pyrethroidy. V před minulém roce jsem to s Calypsem nějak nevychytal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 28.3.2020 21:19

Já jsem dnes postřik odložil - zelená poupata jsou ještě zabalená a nejsou skoro vidět. Ale mráz je docela pěkně šlehnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.5.2020 23:12

čtyřmetrový strom jsem v březnu přetáhl Calypsem ze dvou stran rychle nahoru-dolů. Nic nezmrzlo, násada obrovská a zatím jsem ani nezaznamenal plodomorkou napadené baňaté hruštičky. Tak že by to letos vyšlo? Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.5.2020 18:10

Zatím nevím. Použil jsem tentokrát výborný organofosfát Reldan smiley, ale dost pozdě. V minulém roce po Karate a Decisu měl Generál Leclerk tolik plodů že letos ani pořádně nekvetl. Takže ono to půjde, přátelé, né že né. Vzorkem je sousedova neošetřovaná Madame Verté, která má už teď některé plůdky hrbaté. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.6.2020 20:32

Sousedova neošetřovaná Madame Verte - zase nebude nic. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 2.103 (?), 4.4.2021 0:38
Nejvíce narašená hrušeň v sadě je Elektra. Při kochání se květními pupeny jsem objevil několik podezřelých hmyzáků. Jde určitě o Plodomorku? Teď se ochladilo, budu moci ošetřit až příští víkend, plánuji předjarní postřik Mero + Karate. Nebude pozdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter.. - (7) - 168.103 (?), 4.4.2021 8:11

na postřik proti plodomorce je určitě ještě čas. Ačkoli názory na období vhodné k zásahu proti plodomorce se různí, podle mé zkušenosti je nejvhodnější okamžik, kdy jsou viditelné jednotlivé květy, ale ještě uzavřené bílými okvětními lístky, na snímku z min. roku. Po zásahu vloni v tomto stádiu květů jsem už pak nesklidil téměř žádné napadené plody, zatímco dva roky předtím mi plodomorka zlikvidovala skoro vše. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.4.2021 8:12

Mušku plodomorky jsem tady pravděpodobně neviděl, vždycky objevím až miniaturní červíky v malých plodech. Na zelené a bílé poupě jsem v minulém roce několikrát stříknul sřídavě Karate a Decis. Výsledek nejlepší za řadu let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 18.4.2021 10:30

čas vhodný na postřik. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika