A je po meruňkách



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 72.199 (?)
25.3.2020 12:49

No, pěkná kosa, pane Waltere. A to by, slovy klasika, v Českých Budějovicích chtěl žít každý :-). V podbné nadmořské výšce jiné mikroklima. Na dvoře tu mám Leskoru, která se začíná teprve probouzet a o 20 km vedle už je v plném květu (tedy teď už asi v hnědém prachu).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 248.253 (?), 24.3.2020 9:29
Květy pincotu díky topnému kabelu a zesílené netkané textilii drží i po - 7

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 165.87 (?), 24.3.2020 15:13

Kvety sú relatívne odolné proti mrazu. Napriek tomu, už niektoré neprežili predchádzajúce mrazivé noci...

Zamrznutý piestik Sylvercot
Zamrznutý piestik Sylvercot
Nepoškodený piestik Sylvercot
Nepoškodený piestik Sylvercot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.3.2020 21:10

Abych se přiznal, takovouhle "palbu" do kvetoucích meruněk nepamatuju. Maximálně tak do -5°C. Ale včera ráno na volném prostranství -9°C a dneska ráno -8°C. Byl jsem v klidu ještě po zakládání tohoto vlákna 5.3. panem kladikusem, protože tady u nás se ještě nic zvláštního nedělo a navíc po dvou teplých zimách bylo kupodivu meruněk nadbytek a jakoby dávno přestalo platit, že teplá zima a brzké kvetení znamenalo skoro vždy následné zmrznutí. Takže až tento rok se to opět potvrdilo. Ráno jsem při rozednění pohlédl na květy Goldrichu a všechno je hned jasné, květy hnědé a povadlé. Prostě marnost nad marnost a všechno marnost... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.173 (?), 25.3.2020 3:15
U nás to naštěstí vyšlo. SZ Brna. Teploty tak -2 až-3, chráněni přece jenom Drahanskou atd.. Taky květy přece jenom opožděny vlivem chladnějšího ledna - inverze věčně u nás- od vysočiny až pod Brno, co sem furt viděl. Prostě šťastná zhoda náhod, nebo prostě přirozeně vhodnější území? To fakt nevím 😀 Ale je fakt že zas u nás nebylo několik let po sobě ořechů, a všude sem četl že ok. A u nás jen tabák, co nepamatuju. Hodně štěstí třeba letos s jinýma plodinama. Aspoň si meruňe odpočinou. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 144.43 (?), 25.3.2020 8:46

Tak jsem si říkal, že by nebylo špatné mít zahradu v místě bydliště, a to nejenom kvůli vzdálenosti. Tady v podhůří v nadmořské výšce kolem 370 m meruňky ještě "spí", alespoň co jsem v těchto dnech viděl v okolních zahradách. Ta jistota výnosů se pomalu přesouvá do původně méně vhodných lokalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.166 (?), 25.3.2020 9:07

U mne je úplně rozkvetlá odrůda Tsunami, částěčně Orangered, Betinka a Adriana. Méně Velharda, Bergerouge,Leskora a nejméně Kioto.Tam by něco mohlo zůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 25.3.2020 9:11

jak kde, pane Mikeši. Mám zahradu v místě bydliště 390mnm a mrkněte, jak u nás bylo na okraji města. Graf červené je v 2m nad zemí, v přízemní vrstvě je měřená vždy jen od 20:00 do 8:00. Dnes v 6:00 tedy -7°, resp.-10°. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 25.3.2020 9:36

 ještě oficiální zpráva


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 72.199 (?), 25.3.2020 12:49

No, pěkná kosa, pane Waltere. A to by, slovy klasika, v Českých Budějovicích chtěl žít každý :-). V podbné nadmořské výšce jiné mikroklima. Na dvoře tu mám Leskoru, která se začíná teprve probouzet a o 20 km vedle už je v plném květu (tedy teď už asi v hnědém prachu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.3.2020 16:50

Abych jenom neskuhral, tak musím říct, že to vypadá asi takto: Velké, rozkvetlé meruňky jako Veselka, Orangered, Harogem, Veecot, Goldrich, Harcot, Sundrop + menší stromky Big Red, Tsunam, Tomcoti, Ninfa atd. jsou vesměs spálené (květy). Polorozkvetlá VP má spálené to, co rozkvetlo. Meruňky, které ještě nerozkvetly jsou pouze menší stromky, takže zatím z nich toho moc nebude, vyjma Bergeronu. Jejich poupata vypadají zdravě. Je to Leala, Vesprima, Vesna, Kioto, Frostina, Lejuna, Lenova, Ledana, Leskora, Tardicot. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika