Příspěvky uživatele - brunecova

Řízkování rybízu bylinnými řízky, 9.7.2010
Při rozmnožování rybízu jsou velmi oblíbené klíčové a kladívkové řízky. Připravují se odřezáním ročních výhonů vyrůstajících ze staršího dřeva tak, aby z něho zůstal na ročním výhonu alespoň kousek. Na starším dřevě jsou totiž skryté pupeny, z nichž... celý příspěvek >
Slimáci, 8.7.2010
Nemaslug - parazitické hlístice aktivně vyhledávájí slimáky v půdě a pronikají do nich dýchacími otvory.  Přípravek je určen pro použití v zelenině, okrasných rostlinách i ve sklenících.  Dodává BIOCONT laboratory Brno.  Mám to... celý příspěvek >
Řízkování rybízu bylinnými řízky, 8.7.2010
Zelené řízky se řežou ve druhé polovině června, až začátkem července, v délce 8 až 12 cm. Mají se řezat tak, aby na části, která přijde do země, nebyly listy. U horních oček ponecháváme řapík a část listové čepele. Řízky je třeba dát pod sklo,... celý příspěvek >
Kanadska boruvka - zasychaní, 8.7.2010
Borůvka potřebuje daleko nižší PH, musíte jít alespoň na 4,5.  Moc často hnojíte, pruty potom nestihnou do zimy vyzrát, mohly by vám pomrznout. Na zimu musí zůstat venku na mrazu, občas zalít, nebo uschne.
Kanadská borůvka, 8.7.2010
Vyhledala jsem si to.  Uvádí tam, že v Evropě se množením zabývalo jako první Polsko a pak Německo, pak teprve Slovensko.  Přečtěte si to pozorněji. Vysazují klasicky množené řízky, případně in vitro. Také jsem použila při výsadbě směs... celý příspěvek >
Prosím o radu - melouny a dýně, 8.7.2010
Pokud budete sadit partenokarpické, nepotřebujete žádné opylovače. Prodávají se semena nakládaček i salátovek. Chcete-li doporučit nějaké odrůdy, tak napište.
Mravenci v kuchyni a ve špajzu, 8.7.2010
Postřiky na mravence fungují jenom určitou dobu. Mravenci si najdou jinou cestu a stejně se jich nezbavíte.Zabijete pouze dělnice. Nástrahy Biotool a Catch jsou labyrinty, kterým dělnice prolézají a přitom se kontaminují insekcidem. Tento... celý příspěvek >
Čínské zelí, 8.7.2010
Jsou dva termíny výsevu a rozdíly v semenech. Březen a červenec. Já mám z jarního výsevu zelí křehké a šťavnaté.  Dobře pohnojit a vydatně zalévat. Zelí pěstuji na plném slunci. Pokud jste k jarní výsadbě použil semena určená na léto, tak... celý příspěvek >
Seifersdorfský ořech, 8.7.2010
Záleží na tom, do jaké výšky chcete ořech nechat narůst. Roubovaný ořech narůstá do výšky 4-5 m. V jaké výši zakrátíte terminál, tak bude vysoký + větve.Spodní větve, které nebudete chtít, můžete později odřezat.
Jak strihat Taybery, 8.7.2010
Malinoostružiník Tayberry trnitý. Dorůstá až do délky 5m. Pěstuje se na drátěnce nebo na různých konstrukcích. Nechte si asi 5 výhonů, vyvazujte k opoře. Já je vyvazuji vodorovně a mohu mít proto více výhonů. Na letošních výhonech budete mít... celý příspěvek >
Kanadska boruvka - zasychaní, 8.7.2010
Mám také 1 kanadskou borůvku od Starka. Nemám s ní žádné problémy, protože jí mám na zahradě. Kanadská borůvka potřebuje nejméně 45 litrovou nádobu. Při dobré péči se dožívá nejméně 30 let. V stísněných podmínkách dlouho nevydrží, protože potřebuje... celý příspěvek >
Bílá skvrnitost jahod, 8.7.2010
Bílá skvrnitost listů jahodníku je způsobena houbovým onemocněním. Silné napadení citelně snižuje výnos. Likvidujte listy, které jsou zdrojem infekce. Po sklizni odstraňte staré listy a opakovaně ošetřujte přípravky Dithane M 45 / 0,2% /, Novozir MN... celý příspěvek >
Stáleplodící jahodníky, 7.7.2010
Já bych doporučila Evitu. Málo odnožuje.  Rostlina je vyšší, habitus ploše kulovitý, listy větší. Plody převážně jen velké a to po celé sklizňové období. Zraje ranně. Při výběru jahod je vhodné přihlížet i k nadmořské výšce, kde budou vysazené.... celý příspěvek >
Pro pěstitele kanadáků?, 7.7.2010
Přeci jsem něco našla.    Vážnou chorobou borůvek je odumírání výhonů, které způsobují houby Godronia cassandrae, Botryosphaeria corticis, Phomopsis vaccinii a Botrytis cinerea. Dochází k náhlému vadnutí a odumírání větví či jejich... celý příspěvek >
Řízkování rybízu bylinnými řízky, 7.7.2010
Chcete množit pouze z bylinného řízku, nebo kladívkového? Doporučuji ten druhý.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika