Příspěvky uživatele - brunecova

Cuketa zahnívání plodů, 14.7.2010
Mohu doporučit jako začátečníkovi postupně vyzkoušet všechny druhy cuket, takhle můžete posoudit a potom si vybrat. Na trhu je dost velký výběr. Jak jsem psala o cuketě Tondo, tak ta je velmi jemné chuti. Pokud jí sklidíte do velikosti 8 - 10 cm, tak... celý příspěvek >
Mračňák - abutilon, 14.7.2010
Mračnák se pěstuje podobně jako ibišek. Při přemisťování také shazuje poupata, ale nemusí to být pravidlem. Na začátku jara buď vyčkejte na vhodné počasí, nebo při nižších nočních teplotách dejte do bytu. Často se na něm vyskytují molice a někdy i... celý příspěvek >
Jak mnozit fuksii ktera se mi vetrem zlomila, 14.7.2010
Nejrychlejší množení - řízky dlouhé asi 10 až 15 cm dáte do vody, ale předtím musíte odstranit spodní listy, mohou být i kratší. Teď v létě by měla pustit kořínky do 14 dnů, pak klasicky zasadíte. Množením přímo v zemině při přelití hrozí... celý příspěvek >
Josta nekvete neplodí, 14.7.2010
Uvádí, že má tříletou, to se ještě nestříhá. Střih se provádí na omlazování keře, poprvé ve 4 až 5 letech.
Chorby banánovníku, 13.7.2010
Banánovníky bývají zamořené bakteriózami. Choroba může přetrvávat skrytě i dlouhou dobu. Nejčastěji se projeví po přelití v zimním období, nebo nastydnutím v průvanu. Pak dochází k hnědnutí listů a objeví se i plíseň. Postřik na to není žádný.
Cuketa zahnívání plodů, 13.7.2010
Necháte -li plody cukety růst do takových velikostí, rostlina dlouho nevydrží. Rostlina splní svou rozmnožovací schopnost a často odumírá. Nejchutnější plody jsou menší.Už 2 kilová není tak dobrá, ani zelí z ní už není dobré. Budete -... celý příspěvek >
Jak na mravence v domácnosti?, 13.7.2010
Základem úspěšného zbavení se mravenců je zahubení královny. Postřiky působí určitou dobu, pak se mravenci vrací. Formitox rychle usmrtí dělnice, ale k otrávení královny dojde málokdy. S domečky nemám zkušenosti, když jsem hubila mravence já, tak... celý příspěvek >
Proč usychá palma?, 13.7.2010
Mohlo by se jednat o třásněnku.
Okurky - žloutnutí plodů, 13.7.2010
Doopravdy to může být špatnou výživou. Nevím, jak jste upravila záhon před výsadbou a jak a čím hnojíte. Zkuzte hnojivo Kristalon - plod a květ, nebo hnojivo na okurky rozpustné ve vodě určené přímo na list. Účinek by se měl projevit do týdne.... celý příspěvek >
Jahody - následná plodina, 13.7.2010
Každá rostlina pěstovaná na zahradě odebírá podle nároků určité živiny. Jahody pěstované 3 roky na jednom místě odeberou mnoho živin. Já osobně bych půdu na podzim vyhnojila chlévským hnojem a na jaře nasadila brambory. Půda bude pěkně... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 11.7.2010
Další možné ověření - www.garten.cz/4616 Nikdy bych si nedovolila napsat lež. Při hledání ověření pravdivosti mého příspěvku jsem našla tolik odkazů na pěstování a množení borůvek, takže další informace je zde zbytečné vypisovat. Mám pocit, že mé... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 11.7.2010
Já bych začala rašelinou. Nejvhodnější je vrchovištní, k nám se dováží z Litvy. Tuším, že je tam rozpětí PH 3,9 - 5,4 /je uvedeno na obale /, já kupuji Agra, má dobré fyzikální vlastnosti. Protože se všude v mnou dostupné literatuře uvádí jiné... celý příspěvek >
Řízkování rybízu bylinnými řízky, 10.7.2010
Klíčový- s kouskem staršího dřěva. Kladívkový- na konci bylinného řízku po obou stranách kousky staršího dřeva. Příspěvek jsem doslovně opsala z odborné literatury. Pochopila?
Kanadská borůvka, 10.7.2010
Zopakuji -odstavec kvalita rostlin - na konci - množené klasicky řízky, príp. metodou in vitro.Pokud to stále nenacházíte, mohou si to přečíst ostatní, jako já. Jar@ tam je nedoručitelný. Informace tam tedy odtud jsem nezískala, takže si... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 9.7.2010
Mezi nejčastěji pěstované odrůdy kanadských borůvek patří Bluecrop, Patriot a Duke. Tyto jsou cizosprašné.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika