Příspěvky uživatele - brunecova

Ostružiny - choroba?, 7.7.2010
Opsáno z Rukověti zahrádkáře. Stále častěji se setkáváme se rzivostí. I když jejich původci mohou být tři různé houby, vžy je pro ně typická tvorba práškových ložisek žlutých a na podzim i tmavohnědých výtrusů. Tato ložiska mohou být na listech a... celý příspěvek >
Hořké žluté maliny, 7.7.2010
Nevím, čím maliny hnojíte. Podle mě jim chybí draslík. Při letošních velkých deštích se hodně živin spláchlo. Draslík je nezbytný při asimilačním procesu pro tvorbu cukru.
Kanadské borůvky, 7.7.2010
Posekanou trávu můžete použít jako mulč pro zadržení vláhy. Je vhodné mulč odstranit před zimou.
Pro pěstitele kanadáků?, 7.7.2010
Mám na zahradě 21 borůvek.Pěstuji je už 10 let a bez problémů. Dnes jsem je prohlížela, ale ani jedna nemá mšice, v minulosti ani nikdy neměla. Obr. č. 1 - to zasychání konců se občas objeví. Obr.č.2 -  nerozeznám, co by to mohlo být.... celý příspěvek >
Jahody nekvetou, rostou jim šlahouny, 7.7.2010
Kvetou?  Také jsem je vysadila ze semen, ale už přestávám věřit, že se dočkám květů. Kolik vám vzešlo semen? Mě z 10 semen 6. Díky za odpověď.
Kanadská borůvka, 7.7.2010
Ráda bych věděla, zda jste také pěstitel kanadských borůvek?  Kde se dají koupit borůvky množené in vitro. Pokud vím, tak namnožení si můžete objednat, nejmenší odběr je 50 kusů. Vyškolený personál, drahý roztok atd., kolik potom taková sazenice... celý příspěvek >
Kadeřavost u růží?, 6.7.2010
V těsně svinutých listových zámotcích se vyvíjí housenice pilatěnky drobné. Chemické přípravky do listových zámotků nepronikají, ochrana je svízelná, svinuté listy se už nenarovnají. Jakmile zjistíte počátek svinování prvních listů, použijte postřik... celý příspěvek >
Červivost lískových ořechů, 6.7.2010
Nosatec klade vajíčka do mladých, ještě zelených oříšků. Musíme proto ničit brouka opakovaným postřikem přípravkem Decis EW 50 / 0.01% / v měsících květnu až červnu. Pozdě na podzim keř okopejte a povápněte. Larvy po opuštění oříšků přezimují v... celý příspěvek >
Listy hrušně, 6.7.2010
Aplikace se provádí po opadu okvětních plátků. Osvědčilo se i další ošetření ve druhé dekádě srpna, které ničí samičky schopné přezimování.
Pilatka dřeňová a Pilatka prýtová, 6.7.2010
Housenice pilatky dřeňové a pilatky prýtové prožírají výhony zevnitř a způsobují uhynutí výhonu. Výhony seřízněte až do zdravého dřeva. Neodstraněné larvy přezimují v půdě.
Jahody a květopas, 6.7.2010
Květopas - jeho samička klade vajíčka po jednom do poupěte a nakousne pokaždé stopku. Mezitím se larva, která vyžrala vnitřek květu, zakuklí a dospělý květopas posléze zaleze do úkrytu, odkud vylézá opět až na jaře. Ošetřujeme porost na počátku... celý příspěvek >
Křivý růst ořešáku, 6.7.2010
Je třeba, aby jste měl nabytý kůl, nebo trubku do výše 2 metrů. Přivážete ořech asi 15 cm pod ohybem a pak co 10 cm uvazujte. Pokud je to letošní část, tak se to dá vyrovnat. Nejvhodnější je nasříhaná dámská punčocha, stáhnout, ale neškrtit. Četnější... celý příspěvek >
Vápnění ořešáku, 6.7.2010
Ořech musí nejprve řádně zakořenit, pak teprve začne růst. Může se stát, že udělá jen pár listů. Občasná důkladná zálivka mu prospěje.  Nevím, do jaké zeminy jste ho sadila. Letos nehnojte, nebo použijte na podzim podzimní hnojení na... celý příspěvek >
Kdy zacne poprve plodit orech, 6.7.2010
Roubované sazenice jsou schopné ukázat oříšky i v příštím roce. Správně zasadit, ten rok ale nehnojit. Stromek musí nejprve narůst, aby mohl plodit. Při dobré péči máte za 2 roky třímetrový stromek. Druh? Podle toho, jaký by jste chtěla. Jsou ořechy... celý příspěvek >
Množení ořešáku, 6.7.2010
Semenáč bych nedoporučovala. Naroste obrovských rozměrů a začíná plodit i po více jak 10 letech. Mám koupené 3 roubovance, druhý rok po výsadbě už ukázaly oříšky. Měly by narůst do výše okolo 4 metrů. Druhý rok po výsadbě jsem zakrátila terminál,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika