Příspěvky uživatele - 208.154

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zasilková zahranictví, 17.3.2016
Já bych nebyl tak striktní. U většiny rostlin těžko čekat něco víc než hlínu v tuto dobu. Daleko důležitější bude, jak se LB postaví k případné reklamaci. Já občas nakupuji u Lukon Glads a přestože jsem občas dostal mrtvoly, s reklamací nikdy nebyl... celý příspěvek >
Cibule ze semena, 19.2.2016
Já už také pěstuji pouze ze semene, vidím tam samá pozitiva - zjara nehoním ptáky, by mi netahaly sazečku. Cibulky nejsou napadány houbomilkou a mají lepší skladovatelnost. Možná jsou o trochu menší než ze sazečky, ale odrůdové rozdíly hrají větší... celý příspěvek >
Záhadná rostlina - identifikace, 30.12.2015
Čemeřice (Helleborus). Rozkvétají často již v prosinci a vydrží až do jara.
Papriky - pálí x nepálí, 3.12.2015
Každá paprička pálí jinak, to je normální. Ale neměly by mezi nimi být velké rozdíly. Podle mně by bylo příště lepší koupit osivu u renomovaného dodavatele, protože u Vašich rostlin to vypadá na nějaké nevyrovnané křížení.
Jalahot F1 a Jalapeňo Early, Telica, Mamooth, 3.12.2015
Já jsem z těchto odrůd pěstoval pouze Telicu a jsem s ní maximálně spokojený, na příští rok ji mám opět připravenou. Pal má mírný, takže se dá bez problémů jíst syrová a hlavně má tlustou stěnu. Jediná nevýhoda je ve vzhledu - většina plodů je... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 6.11.2015 Obsahuje fotku
Já jsem měl letos hodně nových odrůd, proběhla malá revoluce :) Po dlouhé době jsem zkoušel 2 keříčkové odrůdy - jednu ruskou a Šejka. S oběma jsem byl letos velmi spokojený, pro příští rok budu vysévat ale jenom Šejka. Z Ruska jsem výměnou... celý příspěvek >
Má smysl pěstovat Melodii?, 15.10.2015
Pro mě je Melodie jedno z nejlepších jablek, právě díky své kyselé osvěžující chuti. Naopak za nejedlá považuji měkká sladká jablka, typicky golden (ale ty znám jen kupované, sám je nepěstuji).
Sklizeň 2015, 7.10.2015
Corno di Toro a Haník jsou 2 nejdůležitější odrůdy, které pěstuji. A marně k nim hledám pokud možno červernou s většími širšími plody (na plnění). Vše, co jsem zkoušel, není buď dost velké nebo úrodné, nejčastěji obojí :)  Za každý tip... celý příspěvek >
Určení jména chilli papriček, 24.9.2015
To je hodně těžké, spolehlivě to asi nikdo z obrázku nedá. Tipnul bych si nějaká druh tabasca, ale může jít i o piri piri nebo cokoliv jiného okrasného. Vlastně ani nepíšete, jestli pálí :)
Rajčata pro sezónu 2015, 23.9.2015
Také jsem měl letos Mandat a jsem s ním spokojený, určitě ho vyseju i příští rok. Plody sladké, ideální na zobání přímo z rostliny. Mně ovšem trochu popraskaly po dešti, ale nebylo to nic hrozného. Goldkrone vypadá jako hit snad v každém... celý příspěvek >
Pěstování lilku (baklažán), 23.9.2015
Normálně ho spotřebujte. On je spíš problém co s plně zralým lilkem, protože má v sobě tvrdá semínka.
Sklizeň 2015, 7.9.2015
Já pečená rajčata ničím neplním - naskládám na plech, občas posypu oregánem, vždy lehce posolím a pokapu olejem. K tomu přidám rozpůlené chili papričky posypané strouhaným sýrem. Při jídle pak kombinuji pálivost papriček se sladkostí rajčat. Raději... celý příspěvek >
Bifteková rajčata, 3.9.2015
Bifteková rajčata mají často výrazná "vlákna" v plodu od stopky. Podle fotek mi ale připadá, že Alice je nemá příliš velké, je to tak?
Paradajky v skleniku, 31.8.2015
S rajčaty ve skleníku je potřeba občas zaklepat, aby došlo k opylení a tím k vývoji normálních plodů. V letošním horku mi ale ani tohle příliš nepomohlo a rostliny ve skleníku většinu květů shodily. Přičítám to stresu rostlin z horka a tak snad... celý příspěvek >
Bifteková rajčata, 19.8.2015
Slepenec to asi není, sklidil jsem jich ze 2 rostlin 5, všechny přibližně stejné. Ale jsou na záhoně, kde jsem na podzim zaryl papriky a kompost, na jaře tam rostla svazenka a zaryl jsem ji tam a hlavně na něj teče voda ze střechy skleníku. A skleník... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika