Příspěvky uživatele - 221.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určenie odrody, 10.5.2014 Obsahuje fotku
Dobrý deň,  minulý rok, teda ako každý som sa na jeseň dal do zbierania jabĺk na kvas(popri ceste a železnici). Všimol som si toto krásne až zlatavo sfarbené jabĺčko. Tak som si ich za bedničku odložil a ochutnal som ich v... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 6.5.2014
Tiež som si pomyslel že je to múčnatka (padlí), teda aspoň podľa prvého obrázku ale druhý detailnejší obrázok to myslím vyvrátil. Květopas poškodzuje kvety a nie výhonky a teda aj celkový rast stromu na ktorý sa p. happy happy... celý příspěvek >
Ožrané mladé listy slivoní, 27.4.2014
Na húsenice používam Biobit XL. A tu pár slov výrobcu: Přípravek obsahuje bakterii Bacillus thuringiensis. Působí proti housenkám některých škodlivých motýlů. Bakterie naruší trávicí ústrojí housenky a způsobí jeho ochromení. Během několika... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 16.4.2014
Oleokol bude chýbať(ešte mám asi pol litra v zásobe). Inak aké máte skusenosti z kombináciou prípravkov Mero Stefes (metylester repkového oleja) + Calypso predávaných pod predajným názvom "Predjarný postrek". JK
Mráz - malé plůdky meruněk, 14.4.2014
Neviem ako je to s tými predpoveďami. No ale čo na to vy, ak u nás hlásia 2°C v 2 metroch a koruna na marhuli je tak 1,5m nad zemou. Myslíte že to poškodí kvety (odchílky v predpovedi)? Ďakujem.
Co je to za odrudu jablone?, 2.4.2014
Možno by pomohlo alebo aspoň zúžilo okruh odrôd, keby ste uviedli: či je odroda zimná alebo jesenná či dokonca letná Aká bola šupka? (mastná, hrubá,...) A či bolo ploché alebo skôr vyššie ako širšie. Ak si na niečo spomeniete tak... celý příspěvek >
Hedelfingenská versus Kordia, 31.3.2014
Myslím že je to kvoli podnoži. Mám jednu Kordiu na Gisele 5 a tá už má asi 3/4 kvetov rozkvitnutých. Prečo je to tak to neviem ale mám jednu teóriu.  Silno rastúci podpník asi najskôr pumpuje do rastových púčikov. (odsledoval som si to)... celý příspěvek >
Stihl 023, 14.3.2014
pravdepodobne budu vadne semeringy.
Mrazy, 11.3.2014
O tom či takéto prípravky fungujú neviem ale chcel som skúsiť.. Inak p. Paľo na akom princípe funguje to mlženie? Ďakujem JK
Mrazy, 10.3.2014
Do akej teploty ich ochráni?  Máte niečo aj na broskyne?
Mrazy, 10.3.2014
Zdravím, chcel by som vedieť ako bojujete s jarnými mrazmi, počul som že existuje postrek proti mrazu. Napíšte mi vaše nápady.  Ďakujem JK
Topaz, 23.2.2014
Dobrá úvaha to je, ale ak je to nejaká virová nákaza tak sa už (myslím) "vyliečiť" nedá(nakoľko by bolo nákladné zistiť o aký vírus sa jedná). Zdroj nákazy môže byť aj hmyz, ale "chyba" sa mohla stať už v škôlke, a to naočkovaním už chorého... celý příspěvek >
Degustačná zrelosť, 18.2.2014
No a práve o to, čo ste popísali v bode 2. mi išlo t.j. ktoré odrody je vhodnejšie podtrhnúť a ktoré je lepšie nechať dozrieť. Ide len o názor ktorý si prispôsobím mojím podmienkám resp. každý podľa svojích. Ani pri vláknach s odrodami(ich... celý příspěvek >
Degustačná zrelosť, 18.2.2014
Zdravím p. Paľo, zaujímalo by ma kde ste kúpili Pink Lady? (nikde ju nemôžem zohnať) U Floriny mám tiež skúsenosti, že vydrží vpohode do marca. Goldeny.. tak do februára. S ostatnými odrodami skúsenosť nemám, lebo väčšinu jabloní som sadil... celý příspěvek >
Degustačná zrelosť, 17.2.2014
Zdravím, Napadlo ma, že by nebolo odveci založiť tému, v ktorej môžete pridávať odrody a ich najlepšie termíny na ochutnávanie. Mňa by zaujímali tieto odrody: Bláhovo oranžové, Coxova reneta, Croncelské, Malinové hornokrajské, Gravštýnske,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika