Příspěvky uživatele - 49.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zbavit trávník plevele?, 20.5.2016
Selektivními trávníkovými herbicidy ("proti širokolistým plevelům v trávnících") a podle přiloženého návodu. Např. Bofix, Starane, Lontrel, Banvel, Dicotex, Garlon (a možno pokračovat i dále a dále) Zkuste třeba agromanuál... Josef.
Co je to za ořešák?, 20.5.2016
Ano, štěpované ořešáky mohou zarodit už ve školce nebo vzápětí po výsadbě. Na tom nic divného není. Naopak semenáče první plody přinášejí obvykle až po nějakých deseti letech od vyklíčení (řídce i dříve, nezřídka později). Josef.
Rez orecha po vysadbe, 20.5.2016
Za vegetace bych určitě postranní obrost ponechal; případně by bylo možné jej zaštipovat a teprve koncem léta (srpen) odstřihnout na větevní kroužek. Hlavní terminál bych jistě vyvázal k tyčce jednak pro docílení rovného růstu, jednak pro zabránění... celý příspěvek >
Královna plodů - znáte?, 20.5.2016
Začíná na "A" nebo "Ch"? Josef.
Prosím, povedzte čo to je za drevinu, 19.5.2016
Rád jsem pomohl. Josef.
Zhoustnou ještě tyto thuje, 19.5.2016
Česem samozřejmě zhoustnou samy od sebe. Doporučil bych však - zdánlivě paradoxně - Vaše túje trochu sestřihnout z boků i vršky: pak budou nuceny zahoustnout vyrašením nových výhonků i na nyní holých částech větviček. po ostříhání sice budou... celý příspěvek >
Vážně mi umírá meruňka?, 16.5.2016
Také připojím jednu poznámku: řekl bych, že takhle nevypadá stndardní stromek meruňky k výsadbě. Zdá se mi jako "přestárlý" a v podstatě  "zababčený" už při výsadbě. Byl to stromek prostokořenný, nebo kontejnerovaný? A samozřejmě:... celý příspěvek >
Co to je?, 2.5.2016
Řeřišnice luční. Josef.
Hosta - hnědé okraje, 2.5.2016
Jistě obroste. Josef.
Je to plevel?, 18.4.2016
Standardně glyfosatový herbicid (roundup a jeho generika); v trávě by to pak byl třeba bofix, starane, lontrel atd. V každém případě velmi opatrně na to, co tam má zůstat. Josef.
Choroby jabloni, 18.4.2016
V podstatě jsem chtěl napsat to samé, co Mikeš: i podle mne to jsou praskliny způsobené růstem - a to jak ty "čerstvé" na první fotce, tak i ty hojící se na třetí fotce. (Asi něco jako u třešní - praskání plodů při mokrém počasí anebo praskání mrkve... celý příspěvek >
Je to plevel?, 18.4.2016
"Kerhat". (Bršlice kozí noha, také "husí packa" apod.) Chce to soustavnost a pečlivost ať už ručně, či chemicky. Josef.
Identifikace, 24.3.2016
Rozhodně ani jedno není to, co by to mělo být. Je těžko soudit, co to ve skutečnosti je, ale připadá mi to (zleva) jako topol/osika, dále jeřáb a pak možná zase nějaký topol, případně bříza apod. Nejspíš budete míz hezké stromy.... celý příspěvek >
Ochrana plotu proti prorůstání živého plotu, 21.3.2016
Jakákoli zábrana by byla lepší ze sousedovy strany, ale koukat na ni budeta Vy :-( Napadají mne polykarbonátové desky. Ona třeba i zelená stínovka by byla lepší, než nic; je vcelku hustá a větvičky do ní (skoro) prorůstat nebudou. ale... celý příspěvek >
Stále zelená dřevina v květináči, 21.3.2016
Ano, jde vysadit všelicos: borovice, smrky, jalovce, tůje, odolnější cypřišky. S listnáči je to horší: jakž takž nejlépe asi zimostráz - Buxus, ale ani ten není spolehlivý). (Ferdo - Vy máte v květináčích stálezelené listnáče? A kterým se u Vás... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika