Vážně mi umírá meruňka?



host - 49.39 (?)
16.5.2016 11:44

Také připojím jednu poznámku:

řekl bych, že takhle nevypadá stndardní stromek meruňky k výsadbě. Zdá se mi jako "přestárlý" a v podstatě  "zababčený" už při výsadbě.

Byl to stromek prostokořenný, nebo kontejnerovaný?

A samozřejmě: tazatelka měla po výsadbě stromek výrazně zastřihnout...

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 199.251 (?), 16.5.2016 11:03

Každý potenciální sadař by měl vědět alespoň přibližně kolik pupenu jsou schopné "nakrmit" redukované kořeny a většinou bez vlásečnic. Takže doporučuji než ten stromek půjde pryč ořezat boční obrost a v korunce všechno zkrátit na 3 pupeny a uvidí se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.5.2016 11:32

Trávu jste stříkli tot.herb., nebo nemáte 1-2kýble vody? Suchý podzim a část zimy-během ní teplo-stromek proschnul, na holo promrzl, má potrhaná pletiva-proto to ronění, co po dešti nasákne, to trhlinami unikácrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 16.5.2016 11:44

Také připojím jednu poznámku:

řekl bych, že takhle nevypadá stndardní stromek meruňky k výsadbě. Zdá se mi jako "přestárlý" a v podstatě  "zababčený" už při výsadbě.

Byl to stromek prostokořenný, nebo kontejnerovaný?

A samozřejmě: tazatelka měla po výsadbě stromek výrazně zastřihnout...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.86 (?), 16.5.2016 11:52

Zrovna teď jsem to chtěla napsat - ten stromek nebyl po výsadbě vůbec střihnutý, tuhle korunku nemohou (v suchu!) poškozené kořeny vůbec utáhnout, jinak mi zcela mrtvá nepřipadá, kůru má napnutou. Vytáhnout, zastřihnout korunku i kořeny (do živého), namočit, zasadit, omotat jutou, zalévat... Víc se udělat nedá.                    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.96 (?), 16.5.2016 12:31
Dobře, stromek vyndám ostříhám. On vypadá, jako suchý, ale než jsem ho sem přendala, byl pořádně zálitý. Dnes opět pršelo. Byl jako bal. Ne prostokořený. Letos mi ho děda výrazně za střihul. Mam ho nějak zabalit? Kořeny nebyly stříhané. Strašně moc ji chci zachránit. Loni na podzim patřil k mým prvním dvěma stromkům. A nechci, aby umřel l, pokud je mu pomoci ještě. Jak zastavit tu mizu? Zastrihnute vetve nabarvím. Můžu i kmen? Pomůže to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.96 (?), 16.5.2016 12:33
Oprava: ano, omotám ji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.251 (?), 16.5.2016 12:59

S postupem znovu vytáhnout se nějak nemohu zotožnit.

Každá takováto manipulace jej o nějaký kořínek ochudí. Kdysi jsem slyšel dobrý postup při sadbě na jaře. Stromek namočit do řídké blátivé kaše a pak zahrnovat hlínou. Má to své důvody při ujímaní každého jednotlivého kořínku resp. startu do života. Přimlouvám se za radikální řez a uvidí se. Ostatně o stavu napoví detailní pohled na nějakou větší odřezanou větev nakolik je ještě živá  (v řezu). Pokud není jsou snahy zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 16.5.2016 13:02

Bych taky řekl, že stromek vytahovat je pěkná hovadina. Pokud je od podzimu v zemi tak to není k ničemu dobré.

A nemáte celkovou fotku, abysme viděli jak je to zastřihnuté?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.5.2016 13:44

Já to za úplnou hovadinu nepovažuju. Pravda, jen málokdy je sazenice v takovém stavu, že to pomůže. Ale někdy je stromek zasazen ve vzdušné kapse, má zaschlé kořeny, nebo naopak byly kořeny namočeny do blátivé kaše a on to byl betonový jíl. Vyjmutí, zastřižení kořenů do živého, ponoření stromku na den, dva do vody může jen prospět. Ještě jedna věc má význam. Když při zakracování kořenů stříháte pořád do hnědého,. můžete s klidným srdcem stromek vyhodit. Neztrácíte tak čas se zalíváním suchara a můžete hned vysadit nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.5.2016 14:27

Absolutní souhlas-včetně betonu. Bez zastřižení -byť jen 1cm konců kořenů, nemá-li stromek nové vlášení, je tento odsouzen ke smrti žízní-i přes bohatou zálivku. A pokud je celkové foto stromku PO zastřižení dědou-tak to je málo, musí se jít výrazněji do hloubky! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika