Příspěvky uživatele - 196.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Maslovka vs. nemaslovka, 18.6.2010
Taky jsem o tom jednou přemýšlel když jsem četl pomologii, myslím si že máslovky jsou hrušky s typyckou jemnou až máslovou dužninou, které se po ukousnutí nedrobí na kusy, ale naopak zuby do nich zajedou jako do másla a šťou i více šťavnaté. Pojem... celý příspěvek >
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 18.6.2010
Stříkal jsem 2 x jednou počátkem března a jednou v polovině března. Kuprikolem a Sylitem. Kadeřavost mám jako bych nestříkal a nula ovoce na stromech. Takže s broskvema končím, sečteno podtženo po 15-ti letech pěstování a oštřování jsem nakoupil... celý příspěvek >
Feramol proti slimákům, 17.6.2010
V květnu mi dělali Ukrajinci fasádu a říkali že na Ukrajině už jsou taky slimáci. Kamarád je viděl v Krkonoších asi tisíc metrů vysoko. Je to hrůza a děs co se to děje.
Feramol proti slimákům, 17.6.2010
Plzák Španělský a jemu podobné potvory si soucit nezaslouží, jelikož je u nás nepůvodní druh a tudíž tu nebyl dřív než my. Pokud slimáka zabijete a necháte ho ležet, tak to přiláká další ty zabijete atd. Jinak na zahradě mám ropuchy, ježky, kosy,... celý příspěvek >
Je plánovaný řez hrušky správný?, 17.6.2010
Copak nevidíte ten kmen? Tohle vykopat a vyhodit, nic jiného nemá cenu. Ale dělejte si co chcete.
Hruška Williamsova, 17.6.2010
Williamsova je dobrá volba na letní hrušku, zejména pokud budete se zbytkem dělat kompoty. Červená je vzhledově lákavější, ale méně odolná. Celkově se Williamskova nehodí do chladných lokalit, kde jí poškozuje zejména zimní mráz. Mě při letošních... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu, 15.6.2010
Planý výhonek - ustřhnout.
Mšice - invaze, 15.6.2010
Dobrý den, hrušně pěstuji již několik let a ledacos jsem už viděl, nicméně to co mám letos jsem ještě neviděl. Na hrušních mám invazi mšic, což by nebylo nic divného - vzhledem k počasí, ale mšice jsou v chuchvalcích přilepené i na větvičkách a to i... celý příspěvek >
Jarní mrazy, 5.5.2009
Mám dotaz, kolik tak vydrží mladé listy hrušně mráz, dneska u nás byla námraza na trávě a hruška měla úplně zmrzlé listy, tuhé jako z mrazáku. Na domě na teploměru byly ale +3C.
Williamsova - namrzlá?, 27.4.2009
Dobrý den, na loni zasazené Willamsově sem po řezu objevil, že větvičky i kmínek jsou ve středu zčernalé. Je možné, že to způsobil zimní mráz? Stromek pomalu raší a má jen drobné lístečky. Zalívám dostatečně, také jsem ho přihnojil. Uvidíme, co... celý příspěvek >
Pěstování hrušní, 22.4.2009
Stříkal jsem to Kalypso, tak uvidím. Zolone už mi došel. Je to na některých hrušních. Na ostatních stromkách to není.
Pěstování hrušní, 22.4.2009
Dobrý den, mám zahradu ve výšce 250 metrů nad mořem, půda je spíš sušší, podloží jílové. Mám vysazeno asi deset stromků hrušní různých odrůd. Každé jaro ihned po vyrašení se lístečky kroutí, některé jsou světlé a některé načervenalé. Na některých... celý příspěvek >
pálení z hrušek - vedení kvasu, 26.3.2009
Podle literatury je nejlepší pro pálení Solanka a Willamsova.
Rez Hrušňová, 25.3.2009
Dobrý den, myslíte si, že má smysl stříkat rovněž druhého hostitele rzi hrušňové, tedy Janiperus Sabina (Jalovec chvojka) případně Janiperus Chinensis (Jalovec čínský)? Teď na jaře jsou na těchto keřích šedé chomáčky, které bych mohl postříkat... celý příspěvek >
slíva Ontario a Washington, 23.3.2009
Ono to nejsou zase tak staré odrůdy, jako jsou hlavně ze Severní Ameriky. Washington se pěstuje v Kalifornii dodnes. Proč se u nás nepěstuje? Zkuste se podívat jak je na podzim v Kalifornii a jak je u nás...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika