Příspěvky uživatele - 196.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
špendlíky - foto, 22.11.2007
Katalonský špendlík, ne? Martin
jaká je to hrušeň, 22.11.2007
Solanka jak již řekl pan Boštička pochází ze Solan, což je obec v Polabí severních čech. Pro úplnost bych dodal, že se vyskytuje i v Německu (v Sasku) a to pod označením - Solaner. U nás v okolí je poměrně dost rozšířena, tak jak píše můj... celý příspěvek >
Vaše Top ten odrůdy hrušní , 22.11.2007
Letní - Alfa a Solanka podzímní  - Dicolor,  Boskova Lahvice, Thirriotova zimní - Jana a Bohemica Hruškám zdar! Martin, Český ráj
Santa Rosa, 5.11.2007
U Amerických slivoní i Japonských je problém v tom, že nejsou mrazuvzdorné a to ani ve dřevě, ani ve květu. Plody navíc potřebují dlouhou dobu k vyzrání, což v Kalifornii, kde je ještě v listopadu kolme 20C je jednoduché, u nás nereálné. Dále bych... celý příspěvek >
přesadit nebo pokácet, 5.11.2007
Jednoznačně přesadit! Před 3-roky jsem přesazoval rovněž Malvazinku a to poměrně vzorstlou, stáří 8 let a výška již přes 2,5 metru, kmen o průměru tak 6-ti cm. Celou jsem jí obryl tak 1,5 metru od kmene, kořeny jsem v maximální délce přesekal,... celý příspěvek >
Teplomilné odrůdy hrušní, 5.11.2007
Vámi uvedené odrůdy jsou teplomilné na naše podmínky, ale existují ještě teplomilnější odrůdy pěstované ve Francii, nebo v Itálii. Zrají od března do května, nebo i června. Ale u nás nedozrávají, protože je na ně u nás krátká vegetační doba.... celý příspěvek >
hrušeň Jana, 5.11.2007
Pokud mě paměť neklame, je na semenáči. Ona měla na květ už i dřív, ale zdála se mi mladá, tak jsem asi 2 po odkvětu provedl likvidaci :)
Výběr odrůd, 14.9.2007
Letní Clappova, zimní Bohemica. Pokud ale koupíte i Dicolor, nic nezkazíte, protože Dicolor dozrává v prosinci a Bohemica leden-únor. Když k tomu ještě přidáte Boskovu Lahvici (tu seženete všude) tak máte bohatý sortiment. Martin
Althanova ryngle, 12.9.2007
Oprava - mám fíky, letos poprvé se mi urodily  a snad i dozrají fíky a to sem fíkovník na zimu ani nepřikryl. Kroupy ho nezasáhly, protože je chráněný domem. Příroda se holt zcvokla. Martin
Althanova ryngle, 12.9.2007
Mě letos zmrtlo všechno, kromě jablek a ty zničily v červnu kroupy. Takže letos nemám vůbec nic. Příští rok doufám, v lepší úrodu. Martin
Jaká je toto odrůda hrušně?, 12.9.2007
Tak ta červená by mohla být Grosdemange, ale měla by být trochu užší, ale může to být ona a ta zelená? To je asi nějaká stará odrůda místního významu. Bůhví, co to je ...:))) Martin
ešte k chorobe hrušky, 12.9.2007
Tak já Vám věřím, ale takhle silně jsem to nikdy neviděl a díky bohu nemám. Já mám maximálně skvrknu na nějakém listu. Tak to by chtělo podle mě po opadu listů všechno shrabat a spálit. A hlavně najít v okolí jalovce a ty zlikvidovat. Pokud jsou u... celý příspěvek >
ešte k chorobe hrušky, 10.9.2007
Já teda nevím, ale podle mě to rez není. Tohle jsem v životě neviděl a Rez mám taky a hojně.
Jaký druh švestky na slivovici?, 31.8.2007
O Valjevce se dočtete všude něco jiného. Mám pomologii, kde píšou, že je odolná vůči Šarce, ale mám i pomologii, kde píšou, že její odolnost vůči Šarce je značně kolísava a lyší se podle druhu, protože se u nás vyskytuje více druhů Vajlevky, ale... celý příspěvek >
Jak stříhat 4letou hrušen?, 31.8.2007
Dobrý den, u 4 leté hrušně předpokládám, že jste již stříhání prováděl. Takže bych další stříhání realizoval v prosinci až únoru za bezmrazého dne. Zastřihnul bych všechny větve rostoucí do koruny, dále bych odstřihnul i přes sebe rostoucí a husté... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika