Příspěvky uživatele - 51.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hnojiva na trávník s obsahem herbicidů a kompostování trávy, 2.6.2010
U předcházejícího (výše uvedeného) příspevku jsem se zapoměl zaregistrovat, tak to teť napravuji. Podle obsahu účinných látek a dávkování je to síla. Dávkuje se několikanásobně více uč. látky fluroxypyr, než v přípravku Bofix a i ú. l. clopyralid na... celý příspěvek >
Hnojiva na trávník s obsahem herbicidů a kompostování trávy, 2.6.2010
Zkompostovat se to dá, ale kompost použít např pod řepu, cibuli, jahody, na trávník a ke stromům. Opravdu pozor na lilkovité a možná i luskoviny. A řádně přečtěte návod, postup práce a bezpečnostní opatření.
Bofix, 28.5.2010
Trávník můžete zesíct 5 - 7 dnů před předpokládanou aplikací herbicidu a další sečení zase nejdříve asi za 5 - 7 dnů po aplikaci herbicidu (nezkrmovat). Ale čím později budete po oplikaci síct, tím více si plevel účinné látky do kořenů nacucne a... celý příspěvek >
Přesadit už rajčata ven nebo počkat?, 28.5.2010
"Studený máj - v stodole ráj", to platí, ale že by to platilo i u tak abnormálně mokrého máje? Rodiče mě říkávali: sucho škody nenadělá". Dělal jsem x let v zemědělstvi a též už něco pamatuji. Vždy bývaly vyšší úrody v tkzv. suchém roce, než v roce... celý příspěvek >
Je kvas už hotový?, 21.5.2010
S tou kyselinou citronovou pro mě nový a zajímavý poznatek. V minulém příspěvku jsem se upsal. Napsal jsem něco jiného, než na co jsem myslel: "Většinou je v příspěvcích zmiňována kyselina citronová (myslel jsem ale kyselina sírová) nebo mléčná.... celý příspěvek >
Plevel v trávníku, 21.5.2010
Fotka je mizerná, takže jen hádám: MLÉČ ROLNÍ?   Mělo by to jít zlikvidovat Lontrelem 300 nebo třeba kombinovaným herbicidem BOFIX. Ale tím zlikvidujete i tu jetelinku a ostatní širokolisté (dvouděložné). Nebo by ta rostlina (mléč?) ... celý příspěvek >
Postřik proti pilatce, 21.5.2010
Je to tak, jak píše pan Vinšálek, takže se ještě něco dá záchránit.
Paprika pro venkovní pěstování, 21.5.2010
Zadavatel mohl již od roku 2007 sklidit 3 úrody paprik, takže nějaké zkušenosti snad již nabyl. Ale kdyby přesto ještě někdy nahlédl a potřeboval se podělit o zkušenosti s ostatními, tak vypíši pár registrovaných odrůd, které se mě celkem uspokojivě... celý příspěvek >
Je kvas už hotový?, 20.5.2010
Toto téma mě zajímá hodně. Dříve jsem se držel návodu dle knihy Jana Jílka a Josefa A. Zentricha "Příprava ovocných kvasů na výrobu..." . Vydalo nakladatelství Dobra & FONTÁNA Olomouc v r. 1999. Asi od podzimu 2004 nebo 2005 klobouk... celý příspěvek >
Škůdce na třešni, 19.5.2010
Možná by to mohla být zobonoska třešňová? Brouček nosatec klade vajíčka do květů a nakusuje stopky, takže malé plůdky potom opadávají. Ale je to jen můj laický typ. Možná se ozve zkušený sadař se svou radou nebo zkuste něco najít na vyhledavači G...... celý příspěvek >
Jak důstojně vylepšit slivovici, 19.5.2010
V pálenici jsem se potkal s neznámým mladým včelařem, který údajně dal do 100 l meruňkového kvasu 30 l medu a teklo mu to jako hloupé, ale nedostal jsem okoštovat.
Jak důstojně vylepšit slivovici, 19.5.2010
Zapoměl jsem dodat, že to neberu jako důstojné vylepšení ovocné pálenky, ale beru to jako takovou kuriozitu, s kterou bych možná někoho známého při nějaké zvláštní příležitosti obdaroval.
Jak důstojně vylepšit slivovici, 19.5.2010
Není to tak jednoduché. Vybrat vhodnou větev, kde se dá láhev uvázat dnem vzhůru a hrdlem dolů (v něm nasunuttý plod), aby do láhve nepršelo. A nevím, zda-li se ještě to hrdlo nemusí nějak zabezpečit proti vosám. Též jsem kdysi přemýšlel, že takhle... celý příspěvek >
Kvalitní český česnek, 18.5.2010
Pan Skácel se ptá: když nechám česnek vykvést lze z těhto semen česnek dále množit? Ano, z pacibulek ozimého paličáku si můžete vegetativně namnožit sadbu. Je to však na delší dobu. Z česnekového porostu, který necháme úplně vyzrát (stačí jen část... celý příspěvek >
Bofix, 10.5.2010
Právě Bofix obsahuje účinné látky jako Starane a Lontrel + MCPA. Nemělo by se to stříkat za intenzivního slunečního svitu (kvůli obsahu MCPA), nejlépe odpoledne, kdy má teplota klesající tendenci. A může to již za 2 hod. po aplikaci zmoknout. V... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika