Příspěvky uživatele - 51.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 10.5.2010
Myslím, že vysokou hladinu spodní vody, jako příčinu můžeme vyloučit.Stromek roste evidentně na svahu, a tam s vysokou hladinou spodní vody problém nebývá... Já bych tuto příčinu nevylučoval. Stromek (podle fotografie) neroste na vrcholku kopce, kde... celý příspěvek >
Jeste jeden hmyz, 8.5.2010
Nevidím ten nos.
Zurodneni pudy - jilovite, 8.5.2010
V zahradě, při stávajícím deštivém počasí, (teť to trochu zveličím) jezero vody. Ideální stav na zúrodnění jílovité půdy. Ale v řádcích brambor mě opravdu voda stojí a trávník je napitý jak houba.
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 8.5.2010
Též jsem jsem se s tím ještě nesetkal a protože dlouho nikdo na tento dotaz nereagoval, tak jsem tuto diskuzi vlastně svým názorem (..že by se až takhle projevoval klejotok?) vyprovokoval. Pan Pavel by nás mohl informovat, jestli získal někde jinde... celý příspěvek >
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 8.5.2010
Takže, pokud pan Pavel dal na mou laickou radu (stáhnout odchlíplou kůru k sobě, ošetřit balzámem a omotat pružnou páskou), kterou po několika dnech potvrdili i další diskutující, tak snad má naději, že třešničce život prodlouží. A jak také... celý příspěvek >
Jetel v trávníku, 8.5.2010
Máte pravdu pane "Chalupář", mrknul jsem na google a je to tak. Tím pádem to snad bere vše mimo lipnicovitých. Ale kdysi před pár lety se mě do ruky dostal herbicidní přípravek (kombinace Lontrel + Starane), ale za boha se nemohu vzpomenout... celý příspěvek >
Letní ranná jabloň, 7.5.2010
Kdysi jsem měl dva stromy Průsvitného letního, mohl jsem jablky zásobovat celou ulic. Dříve to vykupovala Zelenina, později jsem přezrálými jablky přikrmoval pašíky a mnoho jsem toho porozdával (přetrhávaného). Pašíka jsem zrušil, takže jednu jabloň... celý příspěvek >
Odrůdy na zavařování, 7.5.2010
Škaredka, jinak také Cigánka, Otrubka, Smolinka nebo Václavka má oficiální název ŠPINKA či ŠEDÁ LETNÍ.
Jetel v trávníku, 7.5.2010
Trávník zesíct 5 - 7 dnů před předpokládanou aplikací herbicidů a další sečení zase asi 5 - 7 dnů po aplikaci herbicidu (nezkrmovat). Zase jsem začal přemýšlet o obchodním názvu herbicidu, jenž obsahuje účinné látky Lontrelu (clopyralid) a Starane... celý příspěvek >
Jetel v trávníku, 6.5.2010
Ten jetel trávou nezahlušíte, spíše naopak jetel bílý zahluší trávu a bude se čím dál více rozšiřovat. Herbicidní ochrana bude asi nutná (Aminex, Agritox, Aniten, Kantor, Mustang, Sekator - dle návodu k obsluze).  Kombinace Lontrel+Starane má... celý příspěvek >
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 6.5.2010
Mám zahradu na kopci, půdu jílovitou, takže voda též při větší průtrži uteče někam jinam (neplatí však pro stávající přeprchavé počasí)  Hladina spodní vody je u mě i na kopci dosti vysoká a třešním se zde nedaří. Myslel jsem, že bude více... celý příspěvek >
Rajčata, 5.5.2010
Speciální pytle pro tento účel se asi neprodávají. Kupte přměřeně velké igelitové pytle v nějakých domácích potřebách nebo se pokuste sehnat igelitové pytle od průmyslových hnojiv.
Rajčata, 5.5.2010
Ta stříška neřeší výsadbu sazenic rajčat v tuto dobu. Rajčata by stejně v tuto dobu musela mít nějaký hryt proti chladu. Vysazuji vždy rajčata na volný záhon až po zmrzlých. Znám však i lidi, kteří sážou asi o 3 týdny dříve, do igelitových pytlů.... celý příspěvek >
Zurodneni pudy - jilovite, 5.5.2010
Písek samozřejmě trochu pomůže, ale nepřehánějte to. Řeší se to např i přídavkem staré vápenné omítky bez cementu. Dobré by bylo i sehnat vápenné saturační kaly z nějakého cukrovaru nebo od zemědělců pěstujících cukrovku (na Hané jsou však cukrovary... celý příspěvek >
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 5.5.2010
Že by se až takhle projevoval klejotok? Podotýkám, že nejsem zkušený ovocnář, ale jelikož prozatím nikdo na tento příspěvek nereagoval, tak se vyjádřím, jak bych to řešil já, pokud by mě někdo neporadil lépe. Stromek bych zkusil zachránit... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika