Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šarka švestek, 30.1.2012
  Projevy šarky jsem u Čačanské lepotice nikdy nezaznamenal, ani na listech a ani na plodech (pěstoval jsem ji od 80. let do roku asi 2003).    Na Stanley jsou její projevy na listech téměř každý rok, na plodech jsem nic... celý příspěvek >
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 28.1.2012
Odrůda Admirál byla byla dne 25.1.2012 zaregistrována a zapsána do Státní odůdové knihy. Dne 21.1.2102 jí a odrůdě Merkur byla udělena právní ochrana.
Třešeň Regina, 26.1.2012
  Jak už jsem uvedl, prvnívh asi 1O plodů jsem utrhl předloni, bylo to někdy v poslední dekádě července, na ¨zahradě u zetě. Plody byly větší než než u ostatních odrůd, které tam jsou. Pokud si pamatuji, tak dužnina byla tužší a šťavnatá, asi... celý příspěvek >
Předčasné opadávání lískových oříšků, 24.1.2012
 Souhlas s Lukasem. Loni v červnu jsem psal, že budu mít nadúrodu oříšků. Nakonec jsem sklidil dvacet procent předpokládané úrody, sotva to dalo rodině do vánočního cukroví. V průběhu léta jsem odnášel nemocné plody po kbelíkách do obecního... celý příspěvek >
Třešeň Regina, 24.1.2012
 Burlat mi Blumeriella napadá jen slabě, Kordiu o trošinku více. Sousední višeň Favorit vůbec.   Pokud se neošetřuje proti moniliovému úžehu a jsou potom vyšší teploty s nějakými srážkami či silnou rosou, chtělo by to začít ošetřovat... celý příspěvek >
Třešeň Regina, 23.1.2012
 Reginu jsem vsadil v roce 2007 na zahradě u zetě. Předloni měla prvních pár plodů, loni všechno zmrzlo. Mšice jsou na ní každý rok.  Těchlovan u mne mšicemi tolik netrpí, zato je silně napadán houbou Blumeriella Jaapi. Loni, přes... celý příspěvek >
Spencer, 23.1.2012
Omlouvám se, u mých dvou předchozích příspěvků vypadlo mé přihlášení.
Spencer, 23.1.2012
Ano, Sporgon loni na trhu byl a předpokládám, že bude i letos. Bohužel se neprodává v malospotřebitelském balení. Prodává se v PE lahvích po 1 kg. Proti strupovitosti peckovin lze využít přípravky, které jsou povoleny proti skvrnitosti listů,... celý příspěvek >
Spencer, 22.1.2012
Talent (bývalé Systhane 12 EC) a Baycor jsou triazolové přípravky se stejným mechanizmem účinku na příslušného patogena. Baycor má především kontaktní účinek, ale i částečný translaminární účinek (částečně ochrání i druhou, nezasaženou stranu listu),... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 27.9.2010
Také jsme mívali na zahradě v mém rodišti Stark Earlist. Narouboval ho tam údalně můj strýc někdy v 5O.letech. Na jablíčka si dobře pamatuji, protože v té době jiná nebyla. Čerstvá bylachutná, ale trpěla strupovitostí. A také měla jiný tvar než na... celý příspěvek >
Rosana, Rozela, 26.9.2010
Podnože M9 a J-TE-E mají podobné vlastnosti a jsou přibližně podobně vzrůstné. V minulosti se J-TE-E začala používat především proto, že byla bezvirózní a také se někdy uvádí, že má o něco bohatší kořenový systém. U podnože M9 však existuje několik... celý příspěvek >
Rosana, Rozela, 25.9.2010
Rubinola je sice vzhledově i chuťově výborné jablko, ale tu rezistenci ke strupovitosti dávno ztratila. O zkušenostech z minulých let jsem zde už psal. V letošním, krajně nepříznivém roce, kdy byla 5x ošetřena fungicidy je čistá. Jablíček má ale... celý příspěvek >
Slivoň President, 24.8.2010
Ve vašem sadu nemůže být odrůda President stará 3O let. U nás se začala množit teprve nedávno. Navíc je to pozdní odrůda.
Úplný začátečník - první strom Goldstar, 20.8.2010
Veroniko, odrůda Goldstar roste poměrně bujně, a tak se té podnože M9 nebojte. Goldstar je velice chutná odrůda s konzumací od prosince do dubna (orientačně). Ale podnož M9 vyžaduje, aby kolem stromku v průměru do 1m nerostla tráva a hlavně ne... celý příspěvek >
Očkování, 11.8.2010
Díky za připomínky, už jsem si to ujasnil. Neroubuji nijak často, a tak zkušeností není mnoho.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika