Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Třešňovišeň schne, 5.7.2010
Je to houbová choroba- skvrnitost listů třešní. Stříkat opakovaně fungicidem od června do začátku srpna v cca 14 denních intervalech.
Ako ostrihať 2-krát, 29.6.2010
Dlouhé jednoroční výhony nyní zkraťte o třetinuaž polovinu (dle jejich polohy).
Rynglot, 28.6.2010
Jestli je v plůdku otvor, z kterého vytéká čirá rosolovitá hmota, je to důsledek napadení obalečem švestkovým. Uvnitř plůdku je larva. S tím už teď nic nenaděláte. Chemická ochrana by přicházela v úvahu až na druhou generaci škůdce začátkem srpna.... celý příspěvek >
Feromonový lapák na obaleče jablečného, 24.6.2010
Vzhledem k tomu, že denní teploty v těchto dnech dosahovaly max. 23°a noci byly dosti chladné, můžete počítat s velmi dobrou účinností Reldanu nejméně 1O dní, spíše však 14 dní. Potom jeho účinnost začne prudce klesat K aplikaci Calypsa se... celý příspěvek >
Nemoci listů 2, 20.6.2010
Zřejmě to jsou svilušky. Postřik akaricidem. (Omite. Nissorun, Sanmite).
Nadměrný opad plodů, 20.6.2010
Zkuste od počátku květu opakovaně přihnojit listovým hnojivem s vyšším obsahem B.
Šarka na Čačanské lepotici, 18.6.2010
Kuky, měl jste pravdu, na listech je sviluška. Podle meteoradaru to nevypadá, že u nás v nejbližších hodinách bude pršet, jdu stříknout akaricid. S tou mutací šarky to asi bude také pravda. Přeci se odrůdy z Čačaku vysazovaly v 8O. a 90. letech... celý příspěvek >
Vybírám nové stromky - prosím o Váš názor, 17.11.2009
Boscova lahvice podle mne nepatří na severní svah v 4OO m n. m. Na webu Sempry Litoměřice je tabulka s výsledky degustací 35 odrůd hrušek v roce 2OO6. Vámi zvolená Dicolor se umístila na 1. místě.
Odrůdy Andera, Primadela a Starkresa, 17.11.2009
Včera jsem vsadil odrůdy jabloní Andera, Primadela a Starkresa. Může někdo, kdo měl už možnost některou z odrůd ochutnat sdělit svůj názor na jejich chuť, či případně jiné zkušenosti s nimi? Šlechtitel samozřejmě uvádí, že jejich chuť je velmi dobrá,... celý příspěvek >
Mulč přes zimu?, 25.10.2009
Mulč je bez debaty dobrá věc. Druhá polovina léta a celé září bylo u nás extrémní sucho a mnoho vláhy není aní nyní. Ale na zimu dávám mulč pryč. Především kvůli hryzcům, ale i hrabošům. Ponechaný úhor kolem vřeten pomáhá také eliminovat zimní a... celý příspěvek >
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 25.10.2009
A co to vadnutí Orionu v běžném sklepě?
Jaké podnože do těžkých půd?, 8.10.2009
Ovocné stromky na podnoži A2 pro tvar polokmen či vysokokmen nabízí ovocná a okrasná školka v Jaroměři.
Letošní choroba jablek, 6.10.2009
Nevím. Choroba to asi bude, protože to nevypadá jako reakce na pesticid. Bylo by dobré také vědět, do jaké hloubky je zasažena dužnina. V daleko miniaturnějším provedení jsem něco podobného ojediněle zaznamenal při sklizni u Melrose a Angoldu.
Rajka, 6.10.2009
To záleží jak kdo. Já ji začínám jíst nejdříve tak za 3 týdny po sklizni. Někteří členové rodiny či příbuzenstva mohou konzumovat jablka přímo za stromu, prý jim tak nejvíce chutná. U mne ve sklepě vydrží v dobrém stavu krátce přes Nový rok, ale... celý příspěvek >
Slivoň President, 6.10.2009
Problémy, které popisuje p. Boštička jsem měl i u Stanley a Valjevky přičemž u obou odrůd byla úroda velmi vysoká.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika