Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Očkování, 10.8.2010
Dotazoval jsem se proto, jestli loni přeroubované stromky, které letos ještě neplodí- jestli z nich lze použít rouby k přeroubování ponechaných tažných větví. Z vaši odpovědi tedy soudím, že to není vhodné a počkám tedy další rok až přeroubovaná část... celý příspěvek >
Očkování, 9.8.2010
Dotaz na pana Vysloužila. Předpokládám, že když se použijí k roubování vlky, že musí být již z plodícího stromu?
Red Melba nebo Mantet?, 9.8.2010
Nedomnívám se, že na dotazovaných obrázcích je red Melba. První spadlá jablka této odrůdy, které nestačili ožrat slimáci mám vedle sebe na stole. U mne v n.v. cca33O m, mírný jihozápadní svah, stanoviště je na nejoslunějším místě zahrady, podnož M9,... celý příspěvek >
První slivoně už zrají, 30.7.2010
Dnes jsem trhal Herman do knedlíků. Althanova bude tak za 3-4týdny. Jiné ranější nemám.
Onemocnění švestky, 29.7.2010
Připojil bych se k Ronymu, že u švestek na snímcích je zanedbaná agrotechnika a že živoří.
Vysokokmen do vyšší polohy, 29.7.2010
Selena je spolehlivá odrůda, ale ve sklepě brzy měkne dužnina. Zuzana do konce března není k jídlu a ve sklepě mi jich do dalšího období bez újmy zbyla tak sotva čtvrtina. S Angoldem jsem navýsost spokojen.
Feromonový lapák na obaleče jablečného, 26.7.2010
Já plánuji postřik koncem týdne (pouze zimní odrůdy) a to Reldan+Integro včetně mšic.
Dotaz na postřik, 14.7.2010
Při používání graminicidů byla dávka vody 300 l/ha optimální. Protože však tlaky na snižování nákladů a hledání úsporjsou enormní, přešla většina podniků při aplikaci na dávky od 1OO l do 25Ol vody/ha. Já jsem používal 2OOl. Dávku přípravku na ha je... celý příspěvek >
Dotaz na postřik, 13.7.2010
Rozsah těch dotazů je dost široký a nevím, jestli patří do diskuse o švestkách. Tedy stručně. Střídáním různých pyretroidů při insekticidním ošetřování těžko zabráníte vzniku rezistence. K tomu je třeba střídat přípravky s různými mechanizmy účinku... celý příspěvek >
Roundup - likvidace trávy, jsou ale i jiné, 12.7.2010
Je úsměvné slyšet či číst v diskusi, který přípravek na bázi glyfosátu je účinnější. Firmě Monsanto skončila patentová ochrana, ještě před pár lety proto stál litr Roundupu třeba 36O Kč bez DPH. Firma na tom neskutečně zbohatla. Kdeže ale loňské... celý příspěvek >
Broskev žloutne, 12.7.2010
Přihnojení broskve NPK či Cereritem v této době broskev letos ani nezaznamená. Bude to mít význam až pro příští rok. Otázka ale je, jestli to přihnojení je vůbec nutné. Pokud listy žloutnou od okrajů až posléze zežloutne celá plocha listu a zůstane... celý příspěvek >
Plíseň po odřezaných větvích, 12.7.2010
Pravděpodobně je to mšice vlnatka krvavá. Pomůže postřik proti mšicím Mospilanem, Calypsem, Reldanem, Pirimorem.
Feromonový lapák na obaleče jablečného, 10.7.2010
Tomu já také letos nerozumím. Ranější jsou napadené a pozdnější Valjeka a Stanley jsou v pohodě.
Feromonový lapák na obaleče jablečného, 8.7.2010
Nemám v současné době informace o náletu obalečů na jabloně. Vněkterých letech v okolí HK se stalo, že první letová vlna proběhla v 1. dekádě července, ale letos se mi to nějak nezdá vzhledem k teplotám v květnu a v první polovině června. I když... celý příspěvek >
Dotaz na postřik, 7.7.2010
Lenko, na ty vaše molice nebo mšice si kupte raději sáček Mospilanu. Když u něho trochu přeženete dávkování, nic moc se nestane. Vaztak jako každý pyretroid účinkuje spolehlivě do 23°C, potom jeho účinnost rychle klesá a při teplotách nad... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika