Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Renety, 22.2.2012
Děkuji, pane Vítku. Je to dost zajímavá tabulka a pro mne i poučná. Cena za Limburské tady potvrzuje můj názor, že to bývala opravdu chuťovka a není to tedy jenom moje nostalgická vzpomínka na dětství.  A také jsem nevěděl, že to je tak... celý příspěvek >
Renety, 21.2.2012
Pane Vítku, můžete potvrdit, že o odrůdě Limburské se píše už v publikaci z roku 1910? Dosud jsem se domníval, že to byla odrůda někdy z meziválečného období. Za mého dětství bývala po chuťové stránce hodnocena často výše než Nonetit. Bohužel,... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 18.2.2012
Ano, panenské bývaly velmi vysoké stromy a táta vršek s plody jenom oklepával. Jako děti jsme jedly opadané plody na příkopech u silnic, které tam ležely i několik týdnů - ty chutnaly nejvíce.
Kniha, 17.2.2012
Např. Jan Blažek: Pěstujeme jabloně.  Vydalo nakladatelství Brázda v roce 2001.
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 17.2.2012
 Panenské se dá konzumovat již na podzim, pamatuji se, že vydrželo s dobrou chutí minimálně do ledna. Ale celkovou dobu skladovatelnosti už si nepmatuji, protože, jak jsem už uvedl v jiném vláknu, naposledy jsem ho jedl někdy před půl stoletím.
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 17.2.2012
  Palo, positivní zkušenosti s některými rezistentními odrůdamy samozřejmě chybou nejsou. Takové já mám také. Ostatně to bych neměl z třiceti pěstovaných odrůd cca polovinu rezistentů.   Chybou jsou vyjádřené souvislosti s používáním... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 15.2.2012
  Sojka byla ještě před před asi 10 lety řazena mezi škodnou pernatou zvěř a myslivci ji tudíž lovili, protože dělala škody v hnízdech dalších ptáků, včetně zpěvných.Jak už bylo přede mnou uvedeno, živí se i vejci a mláďaty ptáků. Dnes je... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 14.2.2012
  Myslím, že se v tomto vláknu objevilo až dost krajních názorů, a to na obou stranách. Např. tvrdit, že většina rezistentních odrůd má podobnou chuť, protože vznikla křížením jen z omezeného počtu odrůd. To snad platilo před 1O-15 lety, ale... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 13.2.2012
  U nás je zpěvného ptactva oproti minulým letům až drasticky méně. Za to je zde přehrdličkováno, v létě a na podzim také veliké množství strak.   Mám krmítko a lojovou kouli zavěšenou na švestce proti oknům. Se ženou to denně... celý příspěvek >
Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella, 12.2.2012
  Mám vsazeno, příp. přeroubováno celou řadu novějších zimních a pozdně zimních odrůd. Z nich jsem nejvíce zvědav, mimo už zmiňované Deligy, na Anderu, Fragranci a Starkresu. Měly by to být sice první plody, ale na chuť a skladovatelnost už by... celý příspěvek >
Synonyma odrud, 11.2.2012
Německé Top odrůdy u nás nejsou registrovány, ani nebyla podána žádost o právní ochranu v ČR. Nevím, ale, jestli mají právní ochranu EU.
Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella, 10.2.2012
Doufám, že letos už snad budu moci o odrůdě Deliga také něco málo poreferovat, loni mi první její plůdky zmrzly.
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 1.2.2012
  Už jsem zde několikráte zmiňoval dětství, kdy pro nás, děti, k nejlepším patřil Nonetit, Limburské, Zlatá parména, ale i Panenské. To všechno byly odrůdy patřící k nejuznávanějším i u dospělých v celé naší ovocnářské vsi (bylo to v 5o. tých... celý příspěvek >
Šarka švestek, 1.2.2012
  Vzpomněl jsem si na mládí. Náš pan profesor češtiny na gymnáziu, když se rozohnil při zdůrazňování nějaké poučky, tak často dodal: "Tohle si musíte pamatovat do 6O let!" A jindy zase, " tohle si musíte pamatovat do 8O let!" Na trochu... celý příspěvek >
Rezistentna odroda broskyne?, 30.1.2012
  Odrůdy broskví odolné proti kadeřavosti už existují. Mimo odrůd, uvedených p. Vojtou, jsem slyšel i o dalších. Ale zapomněl jsem si to bohužel poznamenat. Pokud se mi to podaří zjistit, dám vědět.   O odrůdy broskví se totiž příliš... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika