Příspěvky uživatele - Libor1

Topend, 12.9.2014
Presentu mam, len este mladu, bez plodov. Sarku pozorujem zatial len na Topende. Zvazoval som odstranenie, ale neviem sa k tomu odhodlat... Hanita je u mna zdrava, ale papierovo by mala byt tolerantna voci sarke. Monilioza bola tento rok hodne silna,... celý příspěvek >
Topend, 11.9.2014
Zdravim, Topend u mna uz tyzden zjedeny, obvykle bol okolo 27.9., tento rok je popredu + hodne cervivych (zrejme som neutrafil 2-hy postrek obalovaca) urychlilo zrenie + dazde a monilia mala za nasledok 1/4 plodov menej. Chutovo OK (stupen za Hanitou... celý příspěvek >
Nemoc revy, 23.6.2014
Vdaka za reakcie. Par  (4?) metrov okolo nejaky postrek Bofix travy bol, ze to moze do takej vzdialenosti uskodit mi nenapadlo... Inak hnojivo davam Cererit + nepatrne Siran zelezity (zelena skalica) tak draslik by mohol byt v poriadku.... celý příspěvek >
Nemoc revy, 23.6.2014 Obsahuje fotku
Nevie niekto nahodou co chyba mojej mladej reve Glenora (vysadena pred 3 tyzdnami) - listy sa na okrajoch skrucaju, vody ma dost, neviem ci nejaky prvok (bor?)... Dakujem za typy/pomoc.
Nejranější odrůdy meruněk, 13.6.2014
Velboru som skusil pristepit na jar, ale neujala sa. Radka vyzera referenciami zaujimavo, len by som musel nieco vykopat - miesta je malo... Ale Orangered musim pochvalit, chutovo i velkostou velmi dobra skora odroda, pevnej stavnatej... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 11.6.2014
Orangered mi zreje prvy rok a zrely este celkom nie je, len prvy plod z ca. 10. Silvercot tiez este par dni do optima znesie, je len pristepeny v korune Madarskej a minuly rok plody padali, zrejme vplyvom sucha, tak teraz hodne zalievam, zrejme to... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 11.6.2014 Obsahuje fotku
Prve tohtorocne marhule sa vyfarbuju aj vdaka extremnej horucave - 35C uz pred polovicou juna Orangered a Silvercot. Step Aurory je na menej oslnenom mieste, este je tvrda a mensia. Orangered je stavnatejsia, chutnejsia, Silvercoty su poriadne velke... celý příspěvek >
Odumírání kosterních větví + nekróza dřeva, 2.5.2014
Nechcem strasit, ale myslim, ze by to mohla byt i Pseudomonas syringae. Tam odchadzaju pocas par rokov cele vetvy/stromy. Uz to tu bolo pri slivkach. Skuste pohladat Pseudomonu.
Roubování meruněk, 22.3.2014
Kopulovat sa da na jar kedykolvek (nielen na stromoch) - idealne pred prichodom dazdov a mrakov, aby stepy nevysichali. Za koru to ide dobre az pri opade kvetov.
Hybrid švestkomeruňka, 21.3.2014
Jeden kus by som urcite nechal i na mladom strome - pre skusku, ci sa opeli + na ochutnavku. Je to velmi zaujimava ovocnina - v USA popularna, ak by chutila po marhuli, bolo by to koncom leta atraktivne ovocie popri slivkach.
Roubování meruněk, 20.3.2014
Nastepil kopulaciou i naockoval som Kordiu od teba na vrchol ceresne ktora zacina ako Rivan, pokracuje ako Burlat a najvyssie bude Kordia + na semenac z kostky - vsetky koncom Februara a maju sa k svetu. Zaciatkom Marca som pridal Tophit na odkopok... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 20.3.2014
No vdaka Palo, fotka sice pekna, ale bral by som radsej zivy konarik... Z tohto pohladu je stepenie zrejme istejsie nez ockovanie, predsa len tam je viac ociek, vacsia sanca... Vyslepit bocne som mohol - dobry napad, skusim na buduce... Preco... celý příspěvek >
Topking, 20.3.2014
 Pisal so to minuly rok - o pristepenom 1/2 strome Topkingu. Bola to prva vacsia uroda, takze tu travovu pachut treba brat s rezervou (a podla nemeckych webov by ta pachut mala po 1-2 dnoch v sklade vymiznut), uvidime co bude tento rok.... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 19.3.2014 Obsahuje fotku
Pripajam vysledok forkertu marhule na slivku z minuleho roku. Bohuzial sa vyvinuli len kvetne puky a namiesto rastu vyhonku sa tak urodili 2 marhule a tym to cele skoncilo. Na porazenie...
Pink Lady, 5.2.2014
Gratulujem Palo. Pink Lady bola jedna z najchutnejsich marketovych sort ktoru som v predjari minuly rok kupoval-jedol. Zaujimalo by ma, ako je to s odolnostou/postrekmi a dovod jej prestepenia.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika