Příspěvky uživatele - Libor1

Hrušeň písečná - sortiment a uskladnění, 19.1.2014
Mam Chojuro, ale nadseny moc nie som, Cerstva je hodne repovej konzistencie, po mesiaci v sklade zacinali mucnatiet a polovica sla do kompostu. Vyhodou je odolnost voci hrdzi. Americania chvalia Nijiseiki i Hosui. Je Hosui synonymum Kumoi? 
Odrůda Pinova, 18.1.2014
Chutovo mi jednoduchsia-sladsia, ale dobra, pripadala skor Sirius - dobry sladky Golden. Pinovu som si daval na obcerstvenie chute - mala aromaticku, sirsiu-bohatsiu prichut. Je pravda ze stavou moc neoplyva.
Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu, 18.1.2014
Beta vyzera zaujimavo, aka je chutovo oproti Bohemike? Tu mam ju nastepenu na Chojure, este nerodila. Problemom hrusiek u mna je hrdza. Doposial som nestriekal, ale tento rok pred kvetom sa chystam. Chojuro je voci hrdzi rezistentne, avsak chutovo ma... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 17.1.2014
Pinovu som prikupil. Nastepena bola dosial na 2 vetvach - obe obsypane plodmi, ktore som striedal s Topazom, Siriusom a Angoldom. Suchsie, avsak zaujmave chutovo mi chutili. Na rozdiel od Siriusu ktory bol zrejme vdaka neskoremu zberu v nacervenej... celý příspěvek >
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
Teple pocasie uskladneniu stepov moc nepraje, preto i ja zvazujem ich presun do chladnicky. Na druhrj strane ale teple pocasie urychli miazgu v stromoch a bude sa dat skor ich stepit - nebude treba cakat tak dlho.
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
Nedavno som ohladom stepenia na hrubsiu podnoz videl video stepenia jabloni, tento sposob kopulacie s ci bez anglickej verzie - jazycka je celkom jednoduchy. Zaujimalo by ma pri razstepe co uvadza p. Milos, ked sa davaju 2 vruble na okraji, ci sa... celý příspěvek >
Kysané zelí, 17.12.2013
Mam garaz podobne a podobne mizne voda i u mna. Vypozoroval som, ze voda byva natiahnuta do vnutra medzi steny/hrdlo, po nadvihnuti dekla sa zrazu zliabok doplni. Mozno sa mylim, ale zmena atm. tlaku + teploty moze vodu pretlacat zo/do suda z... celý příspěvek >
Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu, 7.12.2013
Neskora s dobrou skladovatelnostou by mala byt Novembra - Nojabrskaja. Sam ju nemam, ale papierovo je hodnotenie velmi pozitivne. Bohuzial v okoli su same jalovce, takze s hruskami je to problem (mimo nashi ktore hrdzi odolavaju) a miesta tiez uz... celý příspěvek >
Topaz, 22.11.2013
Topaz je u nas N1. Studenu pivnicu nemam (+ je vonku teplo - vonku este zreju rajciny), takze skladovanie nie je optimalne (v bednicke vonku v tieni) a pri 15C v garazi. V porovnanim so Siriusom, ktory uz pomaly v garazi zacina vednut, je Topaz stale... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 22.11.2013
Podpnik GF677 okrem vysokej odolnosti voci vysokemu obsahu Ca je doporucovany i na vycerpane pody kde rastli kostkoviny. V mojej ilovici sa vyborne osvedcil, rast je napriek tvrdej bridlicovej pode pomerne bujny, listy zdrave/tmavo zelene a plodnost... celý příspěvek >
Enterprise, 26.10.2013
Gratulujem k novej odrode Palo. Pripajam nemecke informacie - vyzera celkom dobre/papierovo ten Enterprise - podla hodnotenia svajciarov lepsi nez Rubinola! -  ak budes strihat a ostane vrubel naviac urcite neurazi ...
Hurmikaki, tomel japonský, 26.10.2013
Zvierava chut udajne prejde po mraze. Pocasie je idealne i tu, rajciny zreju stale, dnes dokonca i 2 papriky a figy dozreli - 26.X.!. Odrody mate dobre, moj Dunaj zrejme nebol tak odolny, alebo mal smolu hned prvy rok boli silne mrazy.
Pozdní slivoň Presenta, 26.10.2013
Pisal som, ze si to netrufam jednoznacne urcit, ale prvy krat mi vedla stojaca hruska dostala upal a zcernali listy, takze horuco bolo. Jar bola zase studena a marhule mali malo stavy a opadavali. Aj to mohlo mat vplyv,  + dalsie...
Vaše kolekce slivoní (reálné a plánované), 25.10.2013
Zatial na jedenie, neskor mozno i na pitie : Postupne :  VII. - Katinka, Opal VIII. - Hanita, Gabrovska, Toptaste, IX. - C. Rodna, Topking, Bystricka, IX/X. Topend, Presenta Slivky jeme cele leto, tohto roku predcili i suche... celý příspěvek >
Pozdní slivoň Presenta, 25.10.2013
Lomy kostok tento rok neboli, mozno hnojenie borom pomohlo. Dovody horsej chuti - mozno suche a horuce leto, netrufam si odhadnut pricinu predcasneho meknutia. Doteraz byvala chut lepsia a zrenie neskor. Dufam, ze buduci rok bude zase lepsia...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika