Příspěvky uživatele - Libor1

Čím je nakažená tato hruška?, 9.8.2013 Obsahuje fotku
Potreboval by som pomoc pri identifikovani choroby ktora napadla moje hrusky - listy cernaju zasychaju na niektorych konaroch. Nashi konar pristepeny na hruske je zdravy. Moze to byt fytoplazma? Co sa da robit pre zachranu? Dakujem.
Meruňky Pincot a Kioto, 3.8.2013
Tak Palo, aby ti potom ta Rakovskeho /ak je taka citliva na mraz/, pravidelne na Zahori nezmrzala... Toho rizika by som sa trochu obaval... Marhule pomaly koncia, posledne Bergeronky su mensie (prerodila), ale po zmeknuti maju lahodnu chut, jednu... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 26.7.2013
Palo, gratulujem k objavu. Ja vsadim na Vehardu od svokra a zaockujem odnoze MB co mi podrastaju z okrasneho cerveneho myrobalanu. Dufam, ze dobra chut a stavnatost z S. Julien (u svokra aj u mna Topend) sa zachova i pri podnozi Myrobalan.
Višeň ztratila všechny listy, 26.7.2013
Záhadou však zůstává odchod všech "čačanek" Vsetky cacanske maju podla analyzy DNA, vzdy 1 spolocneho rodica - Stanley (udajne v Cacaku mohlo dojst k omylu...). To by mohlo tu zahadu nachylnosti cacaniek na Pseudemonu mozno riesit... Link DNA... celý příspěvek >
Višeň ztratila všechny listy, 26.7.2013
Ak je nachylna Stanley, potom nachylnost Joja moze pochadzat prave od nej - rodicov ma totiz Ortenauer x Stanley. Vljevka ma Stanley taktiez v povode Prune d' Ente' x 'Stanley. Toptaste Stanley nema, co moze vysvetlovat vyssiu... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 26.7.2013 Obsahuje fotku
Tenis urcite v dalsom zivote zvolim ako hlavne povolanie a potom dame zapas Tie Katinky z fotiek su oproti mojim pekne obezne. Moje mali polovicnu sirku, ale v lete u nas neprsi, takze to je mozno ten dovod. Tak gulate su u mna Opaly, ale tie maju... celý příspěvek >
Višeň ztratila všechny listy, 26.7.2013
Moje skusenosti su podobne - najprv mi odislo JOJO, nasledne 2 okrasne vrby v blizkosti. Ze sa jedna o Pseudomonu ma presvedcilo viacrocne postupne odumieranie Joja uz pred kvitnutim. Pri hladani choroby JOJA, som nasiel ako vyznacnu nevyhodu tejto... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 26.7.2013
Mam na Slivke i na Marhuli nastepenych viac odrod. Kym Sylred padal este nezrely (bezne pod stromom ca.20 plodov), ine odrody na vedlajsich konaroch nepadaju takmer vobec. Podobne pri slivke - Katinka padala i celkom tvrda, kym ine odrody na dalsej... celý příspěvek >
Višeň ztratila všechny listy, 26.7.2013
Je dost mozne, ze ta choroba je i Pseudomonas syringae. Na rozdiel od Monilie pri ktorej usychaju len konce vetiev a da sa strom chranit postrekmi do kvetov, u tejto postreky nezaberaju a sirenie pokracuje dalej do kmena. Podla clanku z linku ma... celý příspěvek >
Marhula hnojenie ci choroba?, 25.7.2013
Vdaka za radu Heleno. Dufam ze listova vyziva zaberie.
Nejaromatictejsi odruda, 25.7.2013
Veselka mi bohuzial vyschla, ale myslim ze Leskora ju moze plne nahradit skorostou i kvalitou, ako bolo viackrat referovane. Dokonca je Leskora o nejaky ten den v zreni udajne pred Veselkou. Velboru by som rad zohnal i ja...
Čačanská rodná, Katinka, 25.7.2013
No, 100g slivky som este nemal takze tazko odporucim podla vlastnej skusenosti. Pre mna je z mojich N1. Hanita, ta ma sice k tej velkosti daleko, ale to mi neprekaza. Topend je zretelne vacsi, ale vyskytuju sa i kavity pri zlomenych kostkach v... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 23.7.2013
Veselske odrody tu boli uz chvalene. Veminu nepoznam, tusim Stano najviac chvalil Velboru, miesto je uz bohuzial obmedzene, jedine pristepit... Topstar+ mam pristepenu na Katinke, 2 slivky uz su modre, dam vediet ked dozreju. Mali by zaplnit "okno"... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 23.7.2013
Angeleno co som videl v obchode bol slusne velky. Mozno ti pri dospelejsom strome plody "priberu", ako moj Opal oproti minulemu roku. S ostatnymi rynglotami skusenost bohuzial nemam, tazko zrovnavat..., okrem toho este sezona len zacina = uvidime... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 23.7.2013
Vehardu ktoru mam nastepenu na Topende musim tiez pochvalit. Sice je uz zjedena, ale vetva ktoru mam, bola obsypana velkymi sladkymi a stavnatymi plodmi vysokrej kvality bez vynimky. Kedze moj favorit Kioto mi zial odislo, cakam netrpezlivo, ci... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika