Příspěvky uživatele - vrana1

Cukrové meruňky v kauflandu, 28.7.2016
Dnes jsem koupil drahé cukrové merunky, krabička asi 42kč čtvrt kila. jsou ještě zčástizelené a tvrdé, ale jednu jsem zkusil, jsou dost sladké.pecky budu sušit a zasadím je a nechám přes zimu zasazené venku.Jsou drobné, ale právě takové mají děti... celý příspěvek >
Jak přezimovat jahody v truhlíku za oknem?, 27.7.2016
V truhlíku mohou uschnout, ale zase je třeba nezalévat moc.Já to asi dám do studeného skleníku a občas trochu zaleju.  Vše co mám venku v kvěztináčích musím dost zalévat.Když slunce svítí na bok květináče, voda je hned pryč.
Bakopa monnieri, 27.7.2016
Něco takového přece potřebuje každý! Firmy, které prodávají doplnky výživy ji prodávají za horentní ceny. Koupil jsem si v zahradnictví bacopa s růžovými kvítky.Zjistil jsem, že tuto rostlinu silně napadá molice.Nařízkoval jsem si ji, abych jí měl... celý příspěvek >
Jste také fandové do bylinek?, 18.7.2016
Ano jsem, bylinky jsou nezastupitelné zdroje léčiv, chutí,krásy. Některé si natrháme sami v přírodě, jiné pěstujeme.Novinkou je Bacopa monnieri, prodává se v květinářstvích jako sazenice na okrasu drobnými bílými kvítky, ale je i značně léčivá,... celý příspěvek >
Bakopa monnieri, 18.7.2016
Tato bylinka je hodně důležitá, zvláště pro starší. Zlepšuje vnímání, zvyšuje inteligenci. Řadí ji mezi nootropika.Na jaře bývá k dostání v květinářstvích.Má bílé ozdobné kvítky, vyskytují se formy s většími kvítky i s menšími. Při jejím užívání/jako... celý příspěvek >
Daju sa este treraz sadit ribezle,maliny,egrese?, 16.7.2016 Obsahuje fotku
Rybíz a jostu si můžete udělat sám, v říjnu se uřízne letošní výhon o délce asi 25 cm a zasadí se na místo tak, aby nad zem vyčnívalo jen asi 5cm.Případné listy se před sázením odstraní.Přes zimu to už začne dělat kořeny a na jaře už začínají růst... celý příspěvek >
Kiwi nekvete, 28.5.2016 Obsahuje fotku
Kiwi řežu pouze od června do října a nikdy jindy. jinak moc roní mízu.řezat však můžete po celou tuto dobu.pokud jste byli líní a celý rok jste se na to nepodívali, je už pozdě.počkejte až na správnou dobu. Mnoha lidem jsem dal sazenice a když je... celý příspěvek >
Drien neplodi, 28.5.2016
posadit vedle jinou odrůdu vyjde nastejno jako přiroubovat jinou odrůdu.
Nejpozdnější třešeň - Ladeho pozdní - zralost začátek září, 15.5.2016
držkov v krkonoších je už vysoko nad mořem, poslední dny v srpnu jsem tam viděl zralé třešně asi odrůda... velké plody.
Kustovnice, samosprašné kivi, 10.5.2016
Taková poloha je zvláště dobrá pro kiwi arguta i kolomikta = nohy ve stínu a hlava výše na slunci.Kořeny chtějí vlhko, v suchu zalít, ale nepřemokřit.
Samosprašné višně, 18.4.2016
existují nějaké? Jaké?
Ovoce v květináči, 23.3.2016
Vysadit ted nebo na podzim.Na balkoně je větrno a když na květináč zasvítí slunce z boku, zahřeje hlínu a voda rychle uteče. Nebude se tomu dařit proto, že to nebudete stačit zalévat.ale zkusit to můžete, dáte li si tam samosprašnou odrůdu, bude to... celý příspěvek >
Kamčatská borůvka - zimolez vánočně kvete, 13.3.2016
ovocným zimolezům je u nás prostě vedro, a ještě do toho zasahuje úplně pokažené počasí na celé zemi.Zimolezy za to nemůžou. Já jen čekám, že některý rok vyjdou. část květů omrzne, ale zůstanou ještě na jaro.
Prasklá skla po zimě ve skleníku, 8.3.2016
Já měl starší skleník se sklem, zatmeleným kytem, čili tmelem.Tmel zestárl a já to zanedbal, tmel byl rozpraskaný a i odpadával. Po zimě zatekla a zamrzla voda pod skla a mráz skoro všechny tabule v spodní části roztrhal. Ted jedině zbourat a... celý příspěvek >
Růžový rybíz, 27.2.2016
Všechny rybízy kromě pozdního Heineman se množí čerstvými dřevitými jednoročními řízky tak, že se uříznou v září až říjnu asi 25cm dlouhé.To se co nejdříve na podzim zasadí, nesmí vyschnout.Zasadí tak, že se udělá díra  do země, strčí řízek... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika