Příspěvky uživatele - Wimpi

Drnovice 2013, 5.1.2015
"..., ale účastníkem je jablko..." Jenže to jablko tam někdo poslal, někdo živý. Já už asi tuším, proč se nějak nemůžeme shodnout. Když píšu o soutěžní degustaci ovoce, tak mám na mysli takovou soutěž, kde vystavuje několik vystavovatelů -... celý příspěvek >
Hrušeň písečná, 5.1.2015
Aha, takže jiný kraj - jiný mrav.
Hrušeň písečná, 4.1.2015
Tak nevím, jestli je šťastné spojovat pojem "zababčený" s mladým stromkem. Já jsem měl dosud toto označení významově spojeno se staršími stromy, resp. s jejich korunami a větvemi. "Zababčený" znamená neplodící, nepřirůstající, předčasně zestárlý.... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 4.1.2015
"Myslím, že podsouváme degustacím význam, který vůbec nemají." No, nevím, jaký význam degustacím podsouvají ostatní, ale já to beru asi takhle: S chutí a zájmem si výsledky jakékoli degustace prohlédnu. Z výsledků jedné degustace závěry nečiním.... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 4.1.2015
Odlišme objektivní podmínky dané degustační soutěže (např. termín konání, počet hodnocených vzorků, klimatická specifika daného roku a oblasti) od nekalého záměru ovlivňovat výsledky soutěže v něčí prospěch. Jsou to dvě rozdílná kritéria, přičemž obě... celý příspěvek >
Jakou pilu?, 4.1.2015
"A když to nejde takto hromadně, pak si volnou rukou podávám jednotlivé klacky či polena a druhou řežu". Z hlediska bezpečnosti práce to asi není úplně košer. Kdyby Vám pila odskočila... Chce to vytrvalé soustředění na práci a zvýšenou... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 3.1.2015
Pane Polehlo, opakovaně zde vyjadřujete svou skepsi a nedůvěru v objektivitu ovocnářských degustací. Zdají se Vám zmanipulované ve prospěch tuzemských novošlechtěnců. Jako konspirační teoretik přemýšlím, jak takovou degustaci ovlivnit, aby bylo... celý příspěvek >
Pinova - neznáma choroba, 30.12.2014
"Vaše foto je názorná ukázka nekrotické rakoviny dřeva". To už jste napsal jednou, pane Kaněro, nyní to opakujete podruhé. Mám k Vám prosbu. Mohl byste prosím jasně definovat, co je to nekrotická rakovina dřeva jaké jsou její symptomy? To proto,... celý příspěvek >
Jak donutit prokvasit zbytkový cukr 10,5 Brix?, 28.12.2014
Kvasinky a živnou sůl Vínka bych nezatracoval. Použil jsem je letos pro pokusy s jablečným vínem a mošt se normálně rozkvasil. Když se snížila teplota v místnosti pod úroveň, která zastavila kvašení a víno bylo ještě příliš sladké a málo alkoholické,... celý příspěvek >
Uchování a konzumace moštu, 27.12.2014
Rozmražený mošt je možno vložit do ledničky, kde vydrží v původním nezkvašeném stavu nejméně týden. Když nám mošt dochází, rozmrazíme si další kousek. Jinak já letos testuji jednoduchou konzervaci moštu dle pana Miloše, čili mošt v uzavřených... celý příspěvek >
Pinova - neznáma choroba, 27.12.2014
Sousedův strom byl před několika lety necitlivě a neodborně ořezán, chce se mi napsat - barbarsky. Metoda řezu - "na pahýly". Strom, který byl v době řezu ještě v dobré kondici na to zareagoval tak, že ze spících oček na pahýlech vyrašily mladé bujné... celý příspěvek >
Vidlák meruňkový, 25.12.2014
U vidláku meruňkového se klejotok mohl objevovat v souvislosti s jílovitou půdou, ve které rostl.
Řez třešně, 25.12.2014 Obsahuje fotku
Dvojím zastřižením terminálu a vrcholových bočních výhonů jste třešeň přibrzdil v růstu nahoru a zároveň jste tím podpořil její rozšíření a rozvětvení ve spodních partiích. Bylo-li toto vaším záměrem, můžete být spokojen. Nyní se ptáte, jak dál. Na... celý příspěvek >
Opravný řez renklódy, 25.12.2014
Já tomu dotazu rozumím tak, že pán ostříhal svůj stromek, boční výhony na něm zaschly, stromek však začal rašit ze spících pupenů na terminálu. Pán má obavu, aby ovoce, které se urodí na těchto sekundárních výhonech nemělo jiný charakter a kvalitu,... celý příspěvek >
Tinktura z jantaru, 23.12.2014
Prosím Vás, kalafunu si pro výrobu léčivých kapek neshánějte, je to ptákovina. Napsal jsem to jako mystifikační předvánoční žert pro obveselení čtenářstva. Netušil jsem, že to může býti bráno vážně. Vtip zdá se, se nepovedl, omlouvám se.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika