Příspěvky uživatele - Wimpi

Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Na jaře napíšu, jak to dopadlo.
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Pane JR díky za Váš názor. Ovšem naočkovat rostlinu pomocí stříkačky mi připadá mnohem jednodušší a rychlejší, než manipulace s nůžkami, štětečkem a mikroténovými sáčky. Uvidíme, za zkoušku člověk nic nedá. Nemohu to hodnotit předem jako každou jinou... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Proč myslíte?
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Tak tohle varování (vysoká citlivost maliníku na glyfosát) beru vážně, ostatně avizoval to ve svém příspěvku už p. Miloš. Takže žádná plošná aplikace Roundupu, o které jsem původně uvažoval se konat nebude. Zkusím to udělat jinak, minimalizovat... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Pánové, díky za názory a rady!
Šarka švestek, 21.11.2014
"Že by svilušky za jednu sezónu zlikvidovaly celý strom..." Toto se mi stalo. " - a jediný v řadě,..." Toto semi nestalo, dotyčný strom rostl osamoceně.
Šarka švestek, 21.11.2014
Víte jak vypadají listy slivoní po masivním útoku roztočů (svilušek)? Jsou stříbřitě našedlé, jakoby "pomoučené". Strom v průběhu sezony začne shazovat listy a zvolna usychá. Může to být ono?
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
OK, předpokládám, že do ponechané odrůdy Fallgold se mi dostanou tak 3÷4 nežádoucí rostliny Heritage. Zkusím to tedy udělat tak, že až tyto nežádoucí rostliny zaplodí a já je budu schopen identifikovat, odstraním je nikoli herbicidem, ale pečlivě... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Mám obavu, že pouhým mechnickým vyrytím nežádoucí odrůdy spolehlivě nezlikvuduji. V půdě mohou zůstat zbytky kořenů, které později vyraší. Maliny dokážou pod zemí odnožovat i do vzdálenosti přes metr. Chápu, že mechanická likvidace je vůči přírodě... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Když použiji herbicid na rašící jarní letorosty o délce cca 30 až 50 cm (?květen), předpokládám, že tím zničím všechny zasažené matečné rostliny. Jaká je pravděpodobnost že na ošetřeném pozemku budou rašit další nežádoucí letorosty? Bude nutné v dané... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
To už jsem také loni zkoušel, a čekal jsem, že kvalita plodů, které přijdou dříve, bude lepší. Když jsem maliny na jaře posekal, manželka mi vynadala, že se to tak nedělá. Chlácholil jsem jí, že úroda sice bude jen jedna, ale bohatší a maliny budou... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Máte pravdu, přestěhování ponechaných odrůd jinam a totální likvidace celého původního maliniště to vyřeší spolehlivě. Jenže to bych přišel nejméně o 3 sezony. Zdá se mi to poněkud neadekvátní daň...
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Asi před pěti lety jsem na zahradě vysadil čtyři odrůdy malin, Tulameen, Fallgold, Heritage a Ada.  Čtyři sazenice jednotlivých odrůd jsem umístil do jedné řady ve vzdálenosti asi 1 metr. Momentální maliniště má tvar obdélníku cca 6 x 2 metry a... celý příspěvek >
Výsadba viniča, 20.11.2014
Lze, ale pokud pěstujete v nevinařské oblasti s vyšším rizikem silnějších zimních mrazů a nebo s vyšším rizikem pozdních jarních přímrazků, doporučuji kontejnerované sazenice přes zimu uskladnit v chladném sklepě a na finální stanoviště do půdy... celý příspěvek >
Roubovací nůžky, 20.11.2014
Roubovací nůžky jsou použitelné samozřejmě i pro štěpování ovocných stromků. Ovšem určitým omezujícím faktorem je tloušťka roubovacího materiálu, tedy dřevitých výhonů. U révy totiž bývají jednoleté výhony, používané k roubování plusminus stejně... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika