Příspěvky uživatele - 248.151

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čím stříkáte proti zavíječi zimostrázovému?, 17.9.2020
Poslední dva roky jsem stříkala 2 - 3x ročně mospilanem v termínech podle eagri.cz (SET), Zabíralo to. Letos jsem to vzdala a buxus (měla jsem jen jeden) zlikvidovala. Lída
Děravé listy hosty a ožrané afrikáni, 16.9.2020
Osobně jako nejefektivnější vidím sbírání (nebo přestřižení nůžkami), provádím po večerní zálivce. Ferramol sice zabírá, ale když je slimoušů moc, musela bych sypat celou zahradu (Vanish nechci, je jedovatý pro zvířata). Doufala jsem že mi letos... celý příspěvek >
Děravé listy hosty a ožrané afrikáni, 15.9.2020
Že jste slimáky neviděla, ještě neznamená, že tam nejsou . U mne letos slimouši zlikvidovali veškerou kořenovou zeleninu, a to dostali hlístice i ferramol, navíc jsem je sbírala. Hosty pod keři mi sežrali, zbyly (hosty) jen na částečně osluněném... celý příspěvek >
Pomoc s určením identifikace keře, 15.9.2020
Vypadá to na nějakou brugmansii (durman, "andělská trumpeta"). Na zimu musí dovnitř, víc toho najdete na netu. Vlastní zkušenost nemám.   Pozor, jako všechny durmany jedovatá!!!             ... celý příspěvek >
Hnědnutí sazenice cypřišku, 14.9.2020
Jelikož je rostlina zasazená teprve 14 dní, tak bych ji prostě vyndala, rozvolnila bal a zasadila znovu.            Lída
Hnědnutí sazenice cypřišku, 13.9.2020
No právě - pokud jste opatrně - alespoň povrchově - třeba tužkou nebo nějakým kolíčkem - nerozvolnil prokořeněný pevný bal, tak nové kořínky zevnitř balu nedokáží prorůst z balu ven do okolní půdy. Pokud byla hodně proschlá, bylo ji potřeba před... celý příspěvek >
Matčino a Rajka, 13.9.2020
Matčino se sklízí u nás (HK) v polovině září, k jídlu říjen až listopad (max prosinec) podle sklepa. Rajka sklizeň konec září, k jídlu po Matčině, dle sklepa až do února.          Lída
Hnědnutí sazenice cypřišku, 13.9.2020
Může to být tím silným přeschnutím před výsadbou. Namočil jste ji důkladně a rozvolnil jste kořenový bal (když byla v malém květináči)?           Lída
Okurky, teď zasadit?, 12.9.2020
Děláte chybu, když je necháte přerůst, pak přestávají kvést. Chce to sbírat opravdu malé, pak kvetou a plodí hodně.          Lída
Neznámá odrůda jabloně, 10.9.2020
Matčino má slabší stopku. Nebyla by fotka i z druhé strany? A tvar plodu - nižší - vyšší?       Lída
Ako založiť nové jahodovište, pod fóliou?, 7.9.2020
Jahody by se měly sázet do půdy, která byla zjara vyhnojená kravským hnojem. 14 dní před výsadbou je třeba záhon zrýt (aby se zem do výsadby slehla). Pokud tam nebyl ten hnůj, je třeba přidat kompost. Také je dobré zapravit trochu... celý příspěvek >
Jak zazimovat jahody v samozavlažovacím truhlíku, 6.9.2020
Doma nenechávat, potřebují normálně přezimovat. Překrýt chvojím by nestačilo, to byste chránila vršek, ale ne kořenový bal (velké květináče s dřevinami se na zimu chrání např.tak, že se udělá ohrádka z pletiva a květináč se obsype listím). Čili buď... celý příspěvek >
Matčino a Rajka, 6.9.2020
ps - navíc Matčino má opravdu nezaměnitelnou chuť a v obchodě tato jablka neseženete .      L.
Matčino a Rajka, 6.9.2020
Matčino je podzimní, Rajka raně zimní. Obě mám, obě mi chutnají. S ohledem na zamýšlený tvar stromu bych volila Matčino. Po zapěstování roste prakticky bez péče - viz mnohé stromy ve starých zahradách.... celý příspěvek >
Jablka hnijí, 5.9.2020
Přikláním se také ke kroupám - na první fotce je vidět, že zasažena jsou vnější jablka na otevřené straně, vnitřní jablka zasažena nejsou.        Lída
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika