Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Trvalky > Děravé listy hosty a ožrané afrikáni

Děravé listy hosty a ožrané afrikáni

host - xxx.xxx.248.151 (?)
16.9.2020 22:34

Osobně jako nejefektivnější vidím sbírání (nebo přestřižení nůžkami), provádím po večerní zálivce. Ferramol sice zabírá, ale když je slimoušů moc, musela bych sypat celou zahradu (Vanish nechci, je jedovatý pro zvířata). Doufala jsem že mi letos zaůčinkují zakoupené hlístice, ale efekt byl nepatrný.

Pod keři nemám mulč, ale půdopokryvné rostliny (waldsteinia) a v těch se slimoušům líbí... Bohužel tenhle záhon zrovna sousedí s užitkovými záhony...           Lída

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nábytek Vladeko - dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

host - xxx.xxx.186.79 (?), 15.9.2020 9:27
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, již od jara mám problém s děravými nebo ožranými listy rostlin na zahradě. Nejvíce jsou postiženy listy host, ty jsou jako cední, zatím co afrikáni jsou již téměř bez listů.  Slimáky jsme na zahradě neviděla, tak si lámu hlavu, kdo to dělá a co s tím. Letos již nic nezachráním, ale, abych se třeba nachystala na boj hned z jara.

Obrázky:
Hosta
Hosta
Připojit reakci   

host - xxx.xxx.248.151 (?), 15.9.2020 22:32
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Že jste slimáky neviděla, ještě neznamená, že tam nejsou wink.

U mne letos slimouši zlikvidovali veškerou kořenovou zeleninu, a to dostali hlístice i ferramol, navíc jsem je sbírala. Hosty pod keři mi sežrali, zbyly (hosty) jen na částečně osluněném místě...           Lída

Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.196 (?), 16.9.2020 11:54

Slimákům je třeba sypat vícekrát-průběžně- a více do široka. Oni se totiž blíží a rodí další. Ta kůra pod rostlinami jim skýtá ideální podmínky k úkrytu a množení, i proto ji nepoužívám. K hlísticím nemám důvěru, jejich nástup je pomalý-pokud vůbec fungují tak, jak je o nich povídáno. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.129 (?), 16.9.2020 18:03
Dobrý den, děkuji moc za odpovědi. Pokud hlistice nemají moc velký efekt na slimáky čím bych je měla ničit?Ať již preventivně z jara a nebo později? Máte nějakou osvědčenou metodu/přípravek?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.151 (?), 16.9.2020 22:34

Osobně jako nejefektivnější vidím sbírání (nebo přestřižení nůžkami), provádím po večerní zálivce. Ferramol sice zabírá, ale když je slimoušů moc, musela bych sypat celou zahradu (Vanish nechci, je jedovatý pro zvířata). Doufala jsem že mi letos zaůčinkují zakoupené hlístice, ale efekt byl nepatrný.

Pod keři nemám mulč, ale půdopokryvné rostliny (waldsteinia) a v těch se slimoušům líbí... Bohužel tenhle záhon zrovna sousedí s užitkovými záhony...           Lída

Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nakládání a vakuování masa na uzení16:21
Průměr komínu k udírně22.9.2020
Generátor kouře25.8.2020
Generátor kouře25.8.2020
Proč?6.8.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení20.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020