Čím stříkáte proti zavíječi zimostrázovému?



host - 248.151 (?)
17.9.2020 21:25

Poslední dva roky jsem stříkala 2 - 3x ročně mospilanem v termínech podle eagri.cz (SET), Zabíralo to. Letos jsem to vzdala a buxus (měla jsem jen jeden) zlikvidovala. Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zuzam - (19) - 38.71 (?), 16.9.2020 21:43, zobrazeno: 570x

Opakovaně mi napadá buxusy, stříkám snad co 3 týdny Mospilanem nebo Fastem, ale stále se vracejí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.151 (?), 17.9.2020 21:25

Poslední dva roky jsem stříkala 2 - 3x ročně mospilanem v termínech podle eagri.cz (SET), Zabíralo to. Letos jsem to vzdala a buxus (měla jsem jen jeden) zlikvidovala. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 143.31 (?), 17.9.2020 22:41

Já je stříkám až po napadení rostlin. Prevence nemá smysl. Některé rostliny trpí silným napadením a jiné o deset metrů vedle napadené nejsou. Ovšem v dalších vlnách si to keře klidně prohodí nebo to mají oba najednou. Mívám dvě vlny housenek ročně. Letos jsem měl jen jednu.

Stříkám je momentálně prostředkem Karate zeon. Zpočátku jsem byl naštvaný, že nefunguje, protože housenky po postřiku žily. Ale v popisu je, že to trvá snad dva dny, než jed zabere. Zatím to funguje.

Taky přemýšlím, kdy to vzdám a velký keř zruším. Bohužel plní funkci pohledové clony a než by vyrostla náhrada do potřebné velikosti, trvalo by to několik let. Takže zatím postřikuju. Dávám si s tím práci- keř proleju durch, nestačí jen zvenku. Strkám trysku dovnitř keře.

Možná se postupně najdou evropští nepřátelé asijských housenek. Někdo tu psal, že viděl kosa, jak je zobe. Viděl jsem vosu, jak žere housenku. Ale to by musela být armáda vos, aby se to projevilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.226 (?), 18.9.2020 12:52

Stříkám tím, co je na obaleče jablečného, je to požerový jed, hlavně do středu keřů. Letos nám s housenkami vydatně pomohli kosi a sýkorky - úplné nálety. (pozor pro ně je postřik také jedovatý, takže jen do středu keřů, nahoře si to oberou ptáci).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika