A co vaše višně?



host - 68.117 (?)
6.6.2023 19:43

Zkuste samosprašným višním přidat nějaké "krmení". Doporučuji granulované kravince nebo pěkně odleželý kompost

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
host - 81.144 (?), 2.7.2022 10:29
U sousedů už se pěkně červená Ujf... furtos, ale zatím nejsou na chalupě. Doufám, že sklizen nepromeškají...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.6.2023 10:10

A co vaše višně? Nemám místo na velké stromy a proto budu hodně redukovat ty stávající. "Deset" višní na každém stromě je každoročně přece jen trochu málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 6.6.2023 11:14

kvůli moniliové spále peckovin bych to do budoucna viděl na likvidaci všech vysokých stromů, které nedokážu ošetřit a přechod na nižší a nízké tvary. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 6.6.2023 12:02

Višnišeň mám Favorit a je poměrně nízká. Postřik jsem trefil, vypadá dobře, i něco odkvetlo. Začíná vyrážet i ve spodních partiích, takže se mi snad podaří ji udržet nízkou. Ostatní třešně monilii mají, protože to jsou velké stromy, kam postřik nedosáhne. Ovšem snížit téměř padesátiletou Napoleonovu je možné jen řezem na pařez a to zatím nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.6.2023 12:11

Mně se nejedná o monilii, ale o špatné opylení, nebo mrazové poškození. Bohaté kvetení a přitom pár plodů. Z postřků stačil 1x Talent. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 30.174 (?), 6.6.2023 12:19
Já si naopak nemůžu stěžovat. Višeň mám 4 letou Morellu pozdní a višní je na ni "hafo". Monilie žádná a u třešně Kordie to samé. Taky bez monilie a třešní má asi nejvíc za celých 14 let pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.6.2023 18:22

Kolik třešní, tolik višní? Od cizosprašné Královny Hortenzie se asi zázraky čekat nedají, ale od těch samosprašných višní bych očekával větší výkony. Favorit i Morela jsou samosprašné. Kordia se vám s něčím zřejmě dobře opyluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.117 (?), 6.6.2023 19:43

Zkuste samosprašným višním přidat nějaké "krmení". Doporučuji granulované kravince nebo pěkně odleželý kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2023 10:20

Můžete mít pravdu, pane 68.117, kdysi jsem zasadil U.F. do jílu, který jak známo dobře váže živiny, hlavně dusík a hned druhým rokem měl dosti velkých přepychových višní. Stromek zmizel i s chalupou, kam jsem ho tenkrát přesadil a tyto současné višně sice rostou pěkně, ale rodí málo. Hlavně mě překvapuje kyselost E.B., která by měla být univerzálního použití, tedy i na přímý konzum.  Hlavně je divné, že všechny odrůdy zrají prakticky ve stejnou dobu, což by neměly. Jediný ranější byl Meteor Korai, který zašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.7.2023 20:06

A co váš Favorit, pane PP? Chodil jsem raději na Královnu Hortenzii, než na Kordii nepřekonanou. Nejlahodnější byla první vlna plodů. Nynější U.F. jsou alespoň trochu nasládné, když hodně ztmavnou, jinak kyselina. E.B. prozatím neznámá veličina a to mám dvě. Škoda, že nefotíte, zajímalo by mě, co vám tam všechno zraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika