A co vaše višně?



Ogar2002 - (33) - 68.117 (?)
20.7.2023 16:13
Tak po dešti se pár plodů konečně nalelo a první plody jsem už ochutnal (díky teplu dozrály dřív). A kupodivu nechutnaly špatně (připomínaly mírně natrpklý červený rybíz který mám velmi rád). Možná že po zčernání by byly trochu sladší ale holt nedočkavost zvítězila 🫤. Jinak se dost obávám vyholování - pastopky zůstaly na větvičce a údajně by právě ponechání pastopek mělo ve vyholování zabránit ale nevím nevím... P.S taková zajímavost - během týdne se na stromku objevilo 6 květů - a dokonce se semeníkem. Což jsem na ovocných stromech v létě nikdy neviděl.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 10.7.2023 9:46
Co moje višně? 4 letá Morela zklamala. Do 15 června na ni byla super násada višní ale pak najednou propadaly a vůbec nevím proč 🤔 A plody, které zůstaly jsou velké jako Vrabčinka.😭 Naštěstí mi pomalu začínají zrát plody na Kordii a taky dozrává nějaká 50 letá "černice" takže je co zobat.
Morela
Morela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2023 14:54

Možná to chce chlévskou mrvu, jak tady kdosi radil, i když zdrobńování je patrné jen někde. Královna Hortenzie měla plody velké dost, UF celkem taky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.7.2023 10:34

A co váš Favorit, pane PP? Já jsem letos spokojen i s U.F. Je to sice kyselejší višeň, ale momentálně už i mírně nasládlá. Všechny stromky kupované jako E.B. zrají až teď, takže fakt nevím. Dávno skončila Záhoračka, Pandy. Další je višeň kupovaná jako Debrecéni Bötermo. Dozrává taky až teď. Slavná Köröšská byla koupena minulý rok v Agri Loučeň-Mcely. jestli se znovu podaří vypěstovat Favority je zatím ve hvězdách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 14.7.2023 18:18

Favorit už je 14 dnů naložený ve vodce ve dvou sklenicích celá úroda. Samozřejmě sklizeno před zralostí, abych toho aspoň trochu zachránil před těmi opeřenými hydrami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2023 12:04

Uznávám, že maďarského Favoritu a jugoslávské Záhoračky jsem se zbavil předčasně. Ani jedna z těchto odrůd u mě tenkrát nevzbudila takové uspokojení jako budoucí KRÁLOVNA HORTENZIE. Zvláště škoda je Záhoračky. Koupil jsem ji kdysi v Kuklenách (HK). Ač pomologicky kyselka, vzbubuje v chuti dojem jakési zvláštní třešně. Bublanina ze Záhoračky byla však skvělá. Trpěla moniliovým úžehem, čemuž se ovšem dalo zdárně zabránit. Podobnou "sladkovišeň" (kyselku) těžko dnes najdete. Možná, že pěstitelé mnoha odrůd višní (i těch novějších) by se mnou nesouhlasili. Co se týče Érdi Bötermö, tak ten poslední stromek vypadá nadějně. Ty tmavé plody, co tam zůstaly, jsou totiž sladší než byly na Ujfehértoi Fürtös, otázka je, jestli by tam tak dlouho vydržely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 20.7.2023 16:13
Tak po dešti se pár plodů konečně nalelo a první plody jsem už ochutnal (díky teplu dozrály dřív). A kupodivu nechutnaly špatně (připomínaly mírně natrpklý červený rybíz který mám velmi rád). Možná že po zčernání by byly trochu sladší ale holt nedočkavost zvítězila 🫤. Jinak se dost obávám vyholování - pastopky zůstaly na větvičce a údajně by právě ponechání pastopek mělo ve vyholování zabránit ale nevím nevím... P.S taková zajímavost - během týdne se na stromku objevilo 6 květů - a dokonce se semeníkem. Což jsem na ovocných stromech v létě nikdy neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 20.7.2023 16:47

Morelu pozdní jsem jako "černou" jednou chutnal. Byla moc dobrá. Někdy bývá problém, že když dlouho čekáte na "zčernání", tak se může stát, že plody dřív začnou hnít, než zčernají. Višně jsou skvělá věc, škoda, že není víc místa. Lituju té jugoslávsko-slovenské Záhoračky. V chuti je to zajímavý originál, i když jsem původně čekal něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 20.7.2023 17:26
Já zase lituju, že jsem s perfektní Morelou nekoupil i Erdi Bötermo. Ta mě také dost lákala. Mohl jsem mít višně už na konci školního roku. Ale třeba si ji jednou koupím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 58.203 (?), 20.7.2023 19:12
Moje višně už jsou měsíc pryč. Meteor Korai s deklarovanou vyšší odolností proti monilii je skvělý, mě sladkovišeň vyhovuje. Před loni jsem se s jedním stromem po více jak dvaceti letech kvůli monilii i přes postřiky rozloučil. Druhý zdá se první přežije jen o pár let. Co nasadit místo ní? Rozhodně ale na méně vzrůstné podnoži. Postřik šestimetrových stromů je i rosičem obtížný, střih a česání nemožné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 20.7.2023 22:20
Zkuste višeň Favorit. Je to něco mezi Amarelkou a kyselkou - bledá téměř nebarvící šťáva. Nebo Morellenfeuer který má ráda paní Lída. Případně, pokud máte opylovače vyzkoušejte Královnu Hortenzii. O té se v tomto vlákně už psalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika