Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 9.4.2020
Mám vybraný tenhle: Agrovital Byl z těch co jsem našla nejlevnější. Nevyznám se v tom, pokud jsou nějaké účinější, tak prosím doporučte. Je tam právě uvedeno, kolik se dává litrů na ha. Já bych ale potřebovala vědět, kolik ml mám dát na litr... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 8.4.2020
Děkuji za návod na míchání, na druhý postřik ho využiji. První postřik Baycorem jsem dala dnes. Sice je ještě pořád trochu brzy, bílých poupat je ještě hodně málo, většinou jsou růžové, některé ještě zelené. Jenže dnes byly ideální podmínky na... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 7.4.2020
O těch strobilurinech jsem také uvažovala, ale odradily mě 2 věci. Jednak je u nich podezření, že mohou vyvolat rakovinu, a za druhé už prý tolik neúčinkují na to, k čemu jsou primárně určené, a to strupovitost. No a já jsem to chtěla vzít jedním... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 3.4.2020
Chtěla bych letos postříkat hrušeň proti rzi, dlouho jsem to zanedbávala a ráda bych zase po delší době měla nějaké hrušky. I když si po pravdě nejsem úplně jistá, že příčina jejich absence je opravdu rez, problém může být i v opylení hrušně a taky... celý příspěvek >
Sázení keřového rybízu - Josty, 16.11.2019
Tak jsem dnes večer jostu vyhrabala, abych jí před zítřejším sázením namočila, a pořádně jsem si jí prohlédla. Má těsně nad kořeny takové kolínko, že to trochu připomíná místo štěpování, ale asi tam byla jenom zastřihlá. Mám to tedy zasadit těch 10... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 14.11.2019
Děkuji. Pokusím se tedy při sázení rozprostřít kořeny do polokoule, tak aby bylo nad nejvyšším kořenem ještě 5 cm zeminy, snad bude místo štěpování ještě nad zemí. Špičák seříznu někdy únor-březen (podle mrazů), pupeny olámu až po narašení... celý příspěvek >
Sázení keřového rybízu - Josty, 14.11.2019
Tak možná to není roubované, nevěděla jsem, že se rybíz neroubuje. Každopádně z kořenů vyrůstá jenom jeden výhon, délka je asi půl metru. Stromkový to nebude, je to jenom proutek bez náznaku korunky (nebo roubování ve výšce korunky). Celé to můžu... celý příspěvek >
Sázení keřového rybízu - Josty, 14.11.2019
Ve většině návodů na sázení keřového rybízu je uvedeno, že se má zasadit rozvětvení 10-15 cm pod zem. Mě ale přišel pouze naroubovaný proutek, co s tím? Předpokládám, že když zasadím místo roubování 10 cm pod zem, že se mi rozvětví stejně až nad... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 14.11.2019 Obsahuje fotku
Stromek dorazil, snad je to opravdu hrušeň a dle očekávání špičák, takže si budu muset korunku zapěstovat sama. No ono jsem s tím tak trochu počítala, na kdouli by to byl nejspíš stejně zákrsek a já chtěla spíš čtvrtkmen s výškou kolem 1 metru. To se... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 4.11.2019
Nechci podceňovat žížaly, ale obávám se, že v 60 cm hloubce to nedají, okolo vykopané jámy je suť tvrdá jako beton (zhruba do 40 cm). Těch drnů s listím a horší zemí je asi 10 cm, teď už budu sypat zem s kompostem. Jestli ho žížaly v menší hloubce... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 4.11.2019
Jáma na hrušeň je vykopaná, široká je nakonec 1,2 m, hluboká 60 cm, víc už to nešlo, ale i tak mi připadá docela hluboká. Dolů jsem naházela drny s hlínou a listím, aby tam byla nějaká organika, ale kompostu mi přišlo do té hloubky škoda. Jestli tam... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Já mám stromek objednaný, nebudu si moct vybírat. Předpokládám, že dorazí jenom ten špičák a budu si muset korunku zapěstovat sama. Ale to jsem musela i u té hrušně na semenáči před 20 lety, ta měla korunku tak nízko, že jsem si jí stejně zapěstovala... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
No a kdybych dala do země trubku a kousek nad zemí do trubky zatloukla kůl. Spoj by se dal pro zpevnění ještě překrýt nějakou silnější trubkou třeba z umělé hmoty. Nad zemí by dřevo neuhnívalo a problém přehřívání nebo vymrzání okolo trubky by byl... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Je tam hlavně kamení, zbytky cihel a nejspíš i nějaká ta omítka. Na druhé straně kdoule není rododendron nebo kanadská borůvka, jáma bude myslím dost velká s kvalitní zeminou, tak jestli k suti vůbec doroste a bude se jí chtít prorůstat dál, tak snad... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Poznatky se můžou měnit, ne vždy je to zaběhnuté správné. Na více místech jsem se dočetla, že zem se má smíchat s kompostem jenom ta dospod pod kořeny nebo k okraji jámy, přímo na kořeny se kompost dávat nemá, protože díky pohnojení pak špatně koření... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika