Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
To jsem moc ráda, že se tu také najde někdo, komu hrušně na kdouli rostou. Prozradíte mi prosím, kde máte zahradu? Vím že je to místo od místa jiné, ale aspoň pro hrubou orientaci.
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Ono asi opravdu s tím zaléváním záleží hodně na místních podmínkách. U nás bylo letos hodně sucho koncem dubna, pak byl deštivý květen, ale v černu už zase nepršelo a byly dost horka, kdybych jahody 2 týdny nezalila, tak nemám co sklízet. Já nechávám... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Pane Petře, já sice nejsem opravdu žádný odborník, ale rajčata a jahody už pěstuji asi 15 let. Několik let jsem teď neměla na zahradu moc čas, neřešila jsem třeba hnojení, postřik, pletí jenom když už to byla moc džungle a zalévala také jenom občasně... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 25.10.2019
Pokračovala bych zde výběrem pro mě vhodných odrůd, které by mohli růst na jednom stromě. Vzhledem k tomu, že mě nedoporučujete naroubovat na málo rostoucí Konferenci hodně rostoucí Clappovo a Hardyho máslovku, tak jsem se momentálně rozhodla pro... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 25.10.2019
Asi jsem neměla zakládat další diskuzi, ale přišel mě výběr podnože od původního tématu výběru vhodné odrůdy hrušně už příliš vzdálený. Také mě docela překvapuje, že zde hodně zahrádkářů volbu podnože vůbec neřeší a pokud ano, tak maximálně jestli je... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 24.10.2019
Rozhodně se nepovažuji za odborníka, to bych zde nežádala o radu. Na druhé straně tvrzení, že hrušeň roste málo i na semenáči, mi přijde poněkud zarážející. Kde máte zahradu, že vám nerostou hrušně ani na semenáči? Na semenáčích rostou hrušně i v... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 24.10.2019
Jaká je nejlepší kdoulová podnož pod hodně rostoucí hrušně, aby byla odolná proti mrazu a hodně omezovala v růstu bujně rostoucí hrušně (Clappovo, Hardyho, Erika)? U nás prodávají hrušně pouze na BA-29, přes e-shop by se asi dala sehnat S1 s... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 23.10.2019
Půda asi není těžká (jílovitá), ani lehká (písčitá), je to nejspíš celkem kvalitní černozem. Jenom jí není moc velká vrstva, jde o zahradu u domu, takže co tam po stavbě bylo navezeno. Já bych se spíš bála klimatických podmínek, aby mi ta hrušeň... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 23.10.2019
Děkuji, že jste se ozval. Mohu se zeptat, kde vlastně máte zahradu (poloha, nadmořská výška)? Hrušeň bych chtěla nějakou střední velikosti, ne moc bujnou a s brzkou plodností. To jsem myslela, že bude právě splňovat Konference na semenáči... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 22.10.2019
Ono je na to roubování zatím času dost, tak třeba se časem pan Vysloužil ozve, nebo i další a podaří se najít vhodnou skladbu na naroubování. Co ale musím pořešit teď je výsadba hrušně a zda to celé, co jsem vymyslela, není úplná hloupost. Takže... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 21.10.2019
Škoda že se neozval přímo pan Vysloužil. Kde má vlastně tu zahradu? Vila - tu asi ne, má konzumní zralost jako Konference Jizera - zatím se mi líbí nejvíc, ale ještě víc Erika díky delší skladovatelnosti. Pokud je ale Jizera pro mou polohu... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 21.10.2019
Moc děkuji za rady. Boscova flaška - kdo jí má v ideálních podmínkách, tak jí hodně chválí, ale obávám se že to u mě nebudou, přece jenom nejsem na jihu Moravy, nebo dokonce Slovenska. Láká mě vyzkoušet jeden roub, ale odrazuje mě pozdní nástup... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 20.10.2019
Nikdo neporadí? Tolik zapálených pěstitelů hrušní tady diskutuje o jejich pěstování, vhodných polohách a opylovačích, roubování, chuti hrušek atd. a s výběrem podzimní hrušně do uvedených podmínek nikdo nepomůže? Tak to mě docela mrzí. Včera jsem... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 18.10.2019
Ráda bych u tchána na zahradě zasadila podzimní hrušeň. Poloha - Západní Čechy, 340 m, město (trochu hřeje). Požadavky: 1. menší (maximálně střední) růst 2. brzký nástup do plodnosti 3. možnost a vhodnost naroubování Clappovou máslovkou -... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 27.9.2019
No možná se tomu budete divit, ale já nemám kolečko. Mám jenom malou zahrádku a zatím nebyla potřeba si ho pořídit. Je pravda, že občas by se asi hodilo (třeba na odklizení země z první brázdy), ale vzhledem k tomu, že mám na zahradě dost terénních... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika