Rez hrušňová - vím jak na ní



Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?)
7.4.2020 22:51

O těch strobilurinech jsem také uvažovala, ale odradily mě 2 věci. Jednak je u nich podezření, že mohou vyvolat rakovinu, a za druhé už prý tolik neúčinkují na to, k čemu jsou primárně určené, a to strupovitost. No a já jsem to chtěla vzít jedním vrzem, hrušně i jabloně. Takže před květem zkusím Baycor + Sercadis a po odkvětu Score + Dithane. Pokud to náhodou nebude stačit, tak zkusím na další rok zařadit ještě jeden postřik třeba tím Discusem. Míchat na jeden postřik 3 látky už mi přijde přehnané. Když budu míchat dva, tak mám odměřit na např. 10 l vody jeden postřik a na stejných 10 l druhý, nebo se dává menší koncentrace, když jsou dva? A jak je vlastně míchat? Vždy jsem odměřila půlku vody, nalila nebo nasypala postřik, zamíchala a doplnila druhou půlku vody. Můžu to udělat stejně, jenom do vody nalít postupně 2 postřiky, nebo musím připravit každý zvlášť a pak je teprve smíchat? Raději bych první variantu, abych si nezašpinila chemií další nádobí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 7.4.2020 22:51

O těch strobilurinech jsem také uvažovala, ale odradily mě 2 věci. Jednak je u nich podezření, že mohou vyvolat rakovinu, a za druhé už prý tolik neúčinkují na to, k čemu jsou primárně určené, a to strupovitost. No a já jsem to chtěla vzít jedním vrzem, hrušně i jabloně. Takže před květem zkusím Baycor + Sercadis a po odkvětu Score + Dithane. Pokud to náhodou nebude stačit, tak zkusím na další rok zařadit ještě jeden postřik třeba tím Discusem. Míchat na jeden postřik 3 látky už mi přijde přehnané. Když budu míchat dva, tak mám odměřit na např. 10 l vody jeden postřik a na stejných 10 l druhý, nebo se dává menší koncentrace, když jsou dva? A jak je vlastně míchat? Vždy jsem odměřila půlku vody, nalila nebo nasypala postřik, zamíchala a doplnila druhou půlku vody. Můžu to udělat stejně, jenom do vody nalít postupně 2 postřiky, nebo musím připravit každý zvlášť a pak je teprve smíchat? Raději bych první variantu, abych si nezašpinila chemií další nádobí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 8.4.2020 16:40

I při kombinaci více přípravků se musí používat plné dávky. Chci např. 10 litrů postřiku: Naplním postřikovač cca pěti litry vody, přidám první přípravek, zamíchám. Přidám druhý přípravek, zamíchám. Doplním vodou do 10 l. Zamíchám. Nejdříve by se měl dát prášek, potom tekutina (pokud tahle možnost je, třeba Dithane + Score). Ale dle vlastní zkušenosti to je celkem jedno. Pozor! Syllit je potvora nesnášenlivá, lépe ho nemíchat s ničím. Syllit se dá koupit na internetu. Sercadis je také podezřelý z vyvolání rakoviny, když užwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 8.4.2020 23:04

Děkuji za návod na míchání, na druhý postřik ho využiji.

První postřik Baycorem jsem dala dnes. Sice je ještě pořád trochu brzy, bílých poupat je ještě hodně málo, většinou jsou růžové, některé ještě zelené. Jenže dnes byly ideální podmínky na postřik, nefoukalo, zítra už se má trochu rozfoukat a pak ještě víc, tak jsem se bála, abych nakonec správný termín neprošvihla. Je hodně sucho a teplo, kdo ví, jestli už se rez nešíří.

Sylit používat nebudu, tím jsem stříkala před měsícem broskvoně proti kadeřavosti (samotným). Chtěla jsem míchat Baycor + Sercadis (letos ho ještě nemám, tak až příští rok), a Score + Dithane, to je doufám OK.
Vím že u Sercadisu je ta rakovina uváděna také, ale má narozdíl od strobulirinů dobře fungovat na strupovitost a padlí, aspoň výrobce ho hodně chválí, tak chci vyzkoušet. Tvrdí, že funguje i na rez, tak uvidíme

Ještě mám dotaz ke smáčedlu, leckdo ho doporučuje, ale není mi moc jasné to dávkování na plochu, čekala bych klasicky na litr vody (postřiku). Kolik ho mám tedy přidat, je to u všech postřiků stejně, nebo záleží i na látce postřiku? A kdy ho přimíchat, na začátku před postřiky, nebo až po nich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 9.4.2020 19:52

Já smáčedlo přidávám až poslední. Smáčedla jsou různá a většinou se dávkují v několika málo ml na 10 litrů. Mrkněte na různé eshopy pro zahrádkáře, dávkování v ml na 10 l tam bývá uvedeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 9.4.2020 21:35

Mám vybraný tenhle: Agrovital

Byl z těch co jsem našla nejlevnější. Nevyznám se v tom, pokud jsou nějaké účinější, tak prosím doporučte. Je tam právě uvedeno, kolik se dává litrů na ha. Já bych ale potřebovala vědět, kolik ml mám dát na litr postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 10.4.2020 11:19

Dává se 7 -14 ml na 10 l podle plodiny. Tak bych dal 1 mililitr na 1 litr vody. Hrušeň nebo jabloň nemají nesmáčivé listy, např. jako cibule nebo zelí. Takže by to mělo stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 26.4.2020 8:24

Tak hrušeň už mi odkvetla, tak bych asi měla postříkat podruhé, snad se už konečně utiší vítr. Koukala jsem ale, že mám na hrušni také mšici, můžu přidat do postřiku Score + Dithane ještě Mospilan proti mšici? Jsou to už 3 látky (se smáčedlem 4), tak aby se neovlivnily a fungovaly všechny. Nebo mám raději postříkat proti mšici Mospilanem zvlášť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 26.4.2020 12:01

Vše můžete smíchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 27.4.2020 9:57

Vše smícháno a postříkáno, tak snad to vše zafunguje na co má. Děkuji za pomoc a cenné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 27.4.2020 12:06

Ještě mám jeden dotaz, trochu postřiku mi zbylo, vydrží nějaký čas použitelný? A pokud ano, jak dlouho? Že bych s ním ještě stříkla jabloně, až odkvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika