Příspěvky uživatele - 55.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stratifikace peckovin, 28.11.2019
Len pre úplnosť doplním, že ani po 150 dňoch nič nevyklíčilo a ani nikdy potom. Zrejme tie semená preschli a stratili klíčivosť, nič iné ma nenapadá. Podľa reakcií pestovateľov usudzujem, že myrobalán skutočne zvykne vyklíčiť skôr... a 120-150 dní... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Pokiaľ podnož neskoršie ukončuje vegetáciu - tak ja tomu rozumiem tak (ale môžem sa mýliť), že to znamená, že na nej môžete pestovať aj neskoršie dozrievajúce odrody, ale možno tu je riziko, že v prípade skoršieho príchodu mrazov by mohla byť... celý příspěvek >
Zimní jabloně, 15.10.2019
Bohemia u mňa až tak nevydrží jarné mrazy. V roku 2018 bohatšia úroda, tohto roku 2 ks - aj to zožrali osy. Mrazy boli aj v 2017 - vzdialenejší susedia nemali vôbec žiadne jablká, ja som mal iba pár ks, opäť to bol buď Rubín alebo Bohemia. Bolo aspoň... celý příspěvek >
Maliny, ostružiny, 5.8.2019
Ostružina Loch Tay - nevie prosím niekto kde ho zohnať v ČR resp. SR? Márne zháňam.  Na záhrade mám momentálne Arapaho, Čačanskú beztrnú a Thornfree. Arapaho - teraz 2. rok na záhrade. Mám 2 sadenice. Je to vzpriamene rastúca odroda,... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 16.7.2019
Pán Vysloužil. Ďakujem za názor. Zvážim. Mám na záhrade stromy na MM-106 (zdedené) a veľká časť z nich by možno mohla rásť aj o niečo lepšie, aspoň taký z nich mám dojem. Uvažoval som práve preto o kombinácii semenáč + MM-106 + kultúrna odroda.... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 15.7.2019
Zistil som, že Antonovku by možno mohli mať na podzim v Spomyšli. Asi skúsim túto starú známu, už odskúšanú odrodu... Vie prosím niekto (aj čisto teoreticky) vzájomne porovnať medzikmeň Antonovky vs. medzikmeň MM-106, ktorý bude voči mrazu... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 8.7.2019
Vyhodnotil som svoje dáta ohľadne obaľovača na základe svojich feromónových lapačov a u mňa bol max. odchyt motýlov 1. vlny obaľovača cca 22.6.2019 a pretrvávalo to až do 29.6., potom nastal pokles. ÚKSÚP pre 1. vlnu pre moju polohu (3. signalizačné... celý příspěvek >
Opět monilioza u meruněk, 30.4.2019
Výborná poznámka. Marhuľa je jeden z najodolnejších ovocných druhov voči suchu a podľa údajov z literatúry, nevyžaduje ani príliš humusovité pôdy. Vo svojej pravlasti, Číne, rástla od pradávna na skalistom, prípadne štrkovito-piesočnatom podloží a má... celý příspěvek >
Jarní škůdci, 29.4.2019
Môžem potvrdiť, že to nevyzerá veľmi esteticky po nalepenísa múch a mušiek na lepiaci pás, dokonca som na tom páse našiel aj nejaké perie - nejaký vtáčik sa asi zlakomil na mušky a takmer sa tam prilepil... a tiež potvrdzujem, že to ide ťažšie dole... celý příspěvek >
Rozkvétání broskvoní, 15.4.2019
Petře, klobúk dole, lokalitu ste trafili dosť presne. Medzilaborce. Včera, 14.4.2019 švagrov Redhaven a moja Luna boli ešte len na začiatku rašenia. Aký to rozdiel oproti juhozápadu alebo juhu SK kde už majú aj odkvitnuté :) Primissima po týždni... celý příspěvek >
Napadení meruňky - klejotok, 5.4.2019
Doplním: Ja by som to asi iba vyčistil (v starej literatúre sa odporúča zriedený roztok octu - či to funguje, neviem) a zatrel by som to asi neriedeným latexom. Ale inak s masívnym výskytom glejotoku nemám skúsenosti. Igor 
Napadení meruňky - klejotok, 5.4.2019
Nemože ísť o reakciu na príliš silný rez? Tie odrezané výhonky boli asi dosť hrubé a na taký tenký kmienok hneď také 3 silné rany nad sebou... a rany nevyzerajú, že by boli ošetrené (?)...Len tak uvažujem... Igor...
Hanita - střih, 21.3.2019
Na tomto stromčeku už niekto experimentoval, lebo na obr. 2 a 3 celkom pekne vidieť akože terminál a 3 kostrové konáre. Aspoň taký tam vidím zámer. Potom ale z nejakého dôvodu (vidieť pekne na obr. 3) opäť strihol konárik vedúci von z koruny dosť... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2019
Nerozumiem, ktorú ľavú vetvu máte na mysli, sa mi v tom zle orientuje. Tu prednú, alebo tú zadnú? U tej ľavej zadnej by som uprednostnil tú životaschopnejšiu vetvu na úkor tej slabšej, aj keď rastie kolmejšie a strihal by som ju na vonkajší púčik. Tá... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 5.2.2019 Obsahuje fotku
No, nedá mi to. Moja verzia rezu v prílohe, fialovo znázornené rezy, pán Hlavatý to možno skoriguje :). Takže podľa mňa: Terminál skrátiť na očko rastúce do koruny. Vybral som to, ktoré je ešte na fotke viditeľné. Konkurent terminálu preč.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika