Příspěvky uživatele - 168.53

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co jí může být?, 26.7.2019
poté, kdy jsem musel pro šarku odstranit větší strom Bergeronu (plody nechutné), nyní jsem zjistil ojediněle poškození šarkou u Sweet red a VP. Dávám jim pár let. Od té doby zásadně vysazuji tolerantnější odrůdy: naposledy Harcot a Betinku. Lucas
Favorita Morettini 3, 25.7.2019
no v ČB, pokud se nemýlím od kud jste, tak vše je asi o 1-2 týdny dříve než v podšumaví.Lucas
Favorita Morettini 3, 24.7.2019
je to tak, Springcrest už mám delší dobu, FM3 letos dozrála poprvé (pár plodů) a to asi o 3 dny dříve s oproti Springcrestu se zdá chutnější. Jsem 490m n.m. Chelčicko-podhůží Šumavy Lucas
Velmi rané broskve, 12.7.2019
jedná se o Springcrest. Lucas
Velmi rané broskve, 12.7.2019
Dozrává u Vás Spricrest dříve než FM3? U mě se zdá, že to bude souběžně, ale Sprincrest by měl být ranější.Lucas
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 11.7.2019
No při troše šikovnosti a zkušenosti se dá červivá a nečervivá třešeň odlišit pohmatem i zrakem. Takhle nyní sklízím špičkové plody Kordie, Červivá je asi každá 10. A tu si troufám v 99% odlišit. Takto přebrané třešně se nebojím dát dalším členům... celý příspěvek >
Poškození plodů, 2.7.2019 Obsahuje fotku
U starší broskvoně Redhaven se mi v posledních 2 letech objevují na plodech příznaky poškození. Postřik jsem provedl proti kadeřavosti - Champion, poté Syllit. Po odkvětu na suchou skvrnitost Dithane. U vyššího stromu postřik nebyl zcela dokonalý.... celý příspěvek >
Opad plodů Admirálu, 28.6.2019
Taky mě napadlo možné poškození při probírce, ale tu jsem neprováděl u všech a navíc jiné odrůdy na stejném stromě po probírce zůstaly. Jinak roubovací páska již byla vloni odsraněna.Lucas
Opad plodů Admirálu, 27.6.2019
Mám přiroubován u 2 jabloní Admirál. U obou ve vrcholové části. Jedná se o podnože MM 106. Když vloni u prvních 3. květů plůdky opadly, bral jsem to jako normální jev. Letos však z celkem asi 15. květů jsem u několika dokonce musel provést redukci... celý příspěvek >
Borůvky - okyselení vody, 6.6.2019
Já v případě delšího sucha, kdy je sudu málo vody doplním sud vodou z vodovodu a okyselím ji kys. fosforečnou. Po několika dnech po odstátí ji bez problému používám. Lucas
Choroby jabloni, 29.5.2019
Je to padlí-nejlépe ustřihnout Lucas
Stark erliest, 20.2.2019
Marně shánám pár roubů této starší odrůdy. Pěstoval ji můj otec a i když vím o jejíich nectnostech -přezrávání, menší plody, malá odolnost k chorobám, přesto mi její chuť u letních jabloní chybí. Ani stromky této odrůdy jsem v nabídce zahradnictví na... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 1.9.2018
podle tvaru Nojabrskaja Lucas
Čím je réva napadená?, 29.7.2018
Mám dotaz, letos jsou hrozny odrůdy Onyx, Kodrjanka a Vostrog (ten nejméně) postiženy padlím. Asi tak polovičně jak uvádí předchozí přispěvatel JIRAKUS na svých foto. Má cenu se pokusit letošní úrodu zachránit (např. opláchnutím vodu a postřiky... celý příspěvek >
Jsou to svilušky?, 1.5.2018 Obsahuje fotku
Na malém stromku-Sirius jsem zjištil asi u 1/3 listů žlutavé skvrny, listy jsou trochu nerovné (podobně, ale méně než u hálčivosti na slivoních). Na mozaiku mi to nepřijde. Nejspíše svilušky? Postříkal jsem celý stromek směsí Nissuron,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika