Příspěvky uživatele - 10.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Andělské zvony, 22.9.2006
Dobrý den paní Aleno. Děkuji za podporu, ale vlastně máme všichni pravdu. Latinsky je to opravdu Brugmansia arborea čili brugmansie stromová ale Datura arborea je synonymum. Záleží, jak kdo tento název používá, kdy se ho vlastně učil. Durman... celý příspěvek >
Abies balsamea Nana (jedle balsamová), 22.9.2006
Dobrý den. Abies balsamea "Nana" dosahuje skutečně v růstu do výšky max. 1 metr. Podle fotky, kterou jste zveřejnili a na níž má být rostlina vysoká 50cm, tak to tipuji na některý jiný kultivar, případně na hodně nepovedený výpěstek. Vámi... celý příspěvek >
Vysokokmen, 29.8.2006
Vážený pane. Ovocnáři nerozlišují své výpěstky podle toho, do jaké výšky vyroste celý strom, ale jak je vysoký kmínek do kořenového krčku po rozvětvení. Do 90cm je to zákrsek, do 120 cm je to čtvrtkmen, do 180cm polokmen a nad to je to vysokokmen.... celý příspěvek >
výběr stromu do zahrady, 25.8.2006
Dobrý den. Trošku se přidám, ale jen k tomu rozmnožování. Kořenové výmladky skutečně nemohou být problém, ty prostě posečete při sekání trávy. Rozhodně ale může zaplevelovat samovýsevem, protože tato dřevina spolehlivě plodí a nepotřebuje mít k tomu... celý příspěvek >
Za jak dlouho vyroste nejrychleji trávník?, 17.8.2006
Dobrý den. Trávník můžete založit dvěma způsoby. Výsevem, což je přeci jen běžné a potom ještě položením předpěstovaných travních dílců. Velmi kvalitní, cenově výš. Neuvádíte taky, zda budete chtít trávník typu angličák, či zda zakládáte louku. Ale... celý příspěvek >
Moje zahrada 3D, 14.8.2006
Dobrý den. Pokud tedy neporuším nějaká pravidla, tak pro svoji práci používám program "Sadovnická projekce" dnes už ve verzi pro Win 3,62. Autorem ja pan Karel Rys, který učí informatiku na Mělnické zahradnické škole, a je to můj bezva... celý příspěvek >
Tulipany, 10.8.2006
Dobrý den. Dobře, tak tady jedna rada. Nepoužívejte výraz hlína ve spojení se zahradničinou. Hlínu používají cihláři, zahradníci mají zeminu, či uměle připravený substrát. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Klíněnka, 9.8.2006
Dobrý den. Taky bych toto trošku doplnil. Poměrně spolehlivě zabíral přípravek "DIMILIN". Pro jeho aplikaci ve výškách už je vhodné nepoužívat postřikovač, i když s nástavcem postřikovací trubyk je to možné, ale motorový rosič, který dle... celý příspěvek >
Poranění kůry ovocných stromů, 9.8.2006
Dobrý den. Zajímavý dotaz na který není úplně snadné odpovědět. Všeobecně se uvádí rány ošetřit. Ale už je to nějaký čas, kdy jsem četl test, který se prováděl s přípravky na ošetření ran. Z osmi přípravků 4 vůbec nepomáhaly, ale spíš hojení brzdily,... celý příspěvek >
Moje zahrada 3D, 8.8.2006
Dobrý den. Jako profesionál, který se živí projektováním okrasných a užitkových zahrad, jsem tento program kdysi dostal darem. Mohu za sebe napsat, že jsem jej nepoužil k návrhu ani jedné zahrady, protože to prostě nešlo. Myslím, že program, pomocí... celý příspěvek >
Přeplodováno, 8.8.2006
Opravdu to myslíte vážně pane Vsloužil? Jak souvisí to, co doporučujete s tím, že ten zájemce nechce, aby jeho třešně tolik plodily? Podle mne by byla možná účinná chemická probírka plodů, ale ta je odzkoušená u jádrovin. Možná, že to někdo testoval... celý příspěvek >
Parthenocissus tr.Veitchii, 7.8.2006
Dobrý den. Zakoupila jste přesně to, co jste požadovala a dokonce jste to ještě vylepšila. To "Veitchii" znamená, že jste zakoupila kultivar, který se spolehlivě pne do výšky i přes 8 metrů. Má nádherné krytí a překrásné podzimní... celý příspěvek >
Amaryllis, 4.8.2006
Dobrý den. Jen se trošku připojím. Jako zahradník jsem se ve škole učil, že se listy této krásné rosltiny skutečně mají nechat zatáhnout atd. Přidám svoji zkušenost. Přímo moje sousedka dlouhá léta pěstovala hvězdník mezi okny své chaloupky, na plném... celý příspěvek >
Kleopatřina jehla, 2.8.2006 Obsahuje fotku
Dobrý den. Už do toho celkem nechci zasahovat, ale zkuste třeba tento odkaz: rostliny.wz.cz/pages/cibuloviny/vypis_stranky.php?id=9 Na této fotografii je eremurus. Podle mne je Liliochvostec český odborný výraz, kdežto Kleopatřina jehla je lidový... celý příspěvek >
děkuji, 2.8.2006
Dobrý den. Opět se jednou přidám k Vaší tématice. Řez peckovin všeobecně provádět co nejpozději, čili skutečně správné je v době květu. To je termín základního řezu. Dále je možné provézt Shittův řez, kdy se zakracují nově narostlé letorosty... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika