Přeplodováno



host - 10.34 (?)
8.8.2006 13:28
Opravdu to myslíte vážně pane Vsloužil? Jak souvisí to, co doporučujete s tím, že ten zájemce nechce, aby jeho třešně tolik plodily? Podle mne by byla možná účinná chemická probírka plodů, ale ta je odzkoušená u jádrovin. Možná, že to někdo testoval i na peckovinách, ale rozhodně by to chtělo nejdřív zkusit, ať se neponičí stromy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 161.110 (?), 27.7.2006 14:14, zobrazeno: 3842x

  Dobrý den,

před časem jsem se nasěhoval do domu na jehož zahradě je několik starších mohutných třešní. Plodí mnohonásobně víc ovoce než zpracuji, případně rozdám. Jeho kvalita navíc zejména letos nebyla dobrá. Mnoho nahnilých třešní rychle opadalo. Původní radost z pěkné zahrady kterou jsem v době květu měl vystřídalo zklamání v době kdy pod stromy vznikal hnijící koberec. Prakticky každodenně je pro udržení zahrady třeba vysbírat i několik kbelíků shnilého ovoce. Vzhledem k tomu, že pod stromy je však příjemný stín, rád bych je v zahradě ponechal. Poraďte mi prosím zda je nějaká možnost jak zabránit jejich plození. Velice děkuji. Martin P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milosh - (23), 8.8.2006 13:11
Pomoci může opatrné, ale důkladné prořezání při sklizni, a povápnění půdy. Taky bych nechal udělat rozbor půdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.34 (?), 8.8.2006 13:28
Opravdu to myslíte vážně pane Vsloužil? Jak souvisí to, co doporučujete s tím, že ten zájemce nechce, aby jeho třešně tolik plodily? Podle mne by byla možná účinná chemická probírka plodů, ale ta je odzkoušená u jádrovin. Možná, že to někdo testoval i na peckovinách, ale rozhodně by to chtělo nejdřív zkusit, ať se neponičí stromy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.27 (?), 24.9.2006 18:26
Asi jsem se přepsal...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika