Poranění kůry ovocných stromů



host - 10.34 (?)
9.8.2006 7:28
Dobrý den. Zajímavý dotaz na který není úplně snadné odpovědět. Všeobecně se uvádí rány ošetřit. Ale už je to nějaký čas, kdy jsem četl test, který se prováděl s přípravky na ošetření ran. Z osmi přípravků 4 vůbec nepomáhaly, ale spíš hojení brzdily, a další 4 se chovaly neutrálně. Na našem trhu je k dostání klasický štěpařský vosk, taky Latex, dále Stromový balzám a taky se dá koupit myslím německý přípravek Tervanol. Ten používají hlavně profesionálové. Sám rány nezatírám, nebo někdy tak polovinu a vše je v pohodě. Stromy si totiž s poraněním umí poradit. Kdyby tomu tak nebylo, dávno by tady na planetě nic nerostlo. Prima den! Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 48.65 (?), 8.8.2006 16:26, zobrazeno: 18388x
Potřebuji poradit, jak nejlépe ošetřit poranění kůry (hlavně například na kmeni nebo i na větvích). Existuje nějaké speciální ošetření nebo stačí místo zatřít voskem?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 9.8.2006 7:28
Dobrý den. Zajímavý dotaz na který není úplně snadné odpovědět. Všeobecně se uvádí rány ošetřit. Ale už je to nějaký čas, kdy jsem četl test, který se prováděl s přípravky na ošetření ran. Z osmi přípravků 4 vůbec nepomáhaly, ale spíš hojení brzdily, a další 4 se chovaly neutrálně. Na našem trhu je k dostání klasický štěpařský vosk, taky Latex, dále Stromový balzám a taky se dá koupit myslím německý přípravek Tervanol. Ten používají hlavně profesionálové. Sám rány nezatírám, nebo někdy tak polovinu a vše je v pohodě. Stromy si totiž s poraněním umí poradit. Kdyby tomu tak nebylo, dávno by tady na planetě nic nerostlo. Prima den! Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.65 (?), 9.8.2006 13:42
Děkuji za reakci, Stanislave. Nečekala jsem tak rychlou odezvu. Je to fajn. Tyhle www stránky se mi moc líbí. Člověk, který se v pěstování moc nevyzná, jako například já, ale chce se o to pokusit, tak má alespoň šanci dozvědět se něco o daném problému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.1 (?), 31.8.2006 18:17

Dobrý den, máme doma malou broskvoň, kůra na kmeni najednou začala černat a lýko se začalo jakoby ztrácet, zkoušel jsem se dívat do knih ale nic jsem nenašel. Nevíte prosím, čím by to mohlo být způsobeno a jak by se tomu dalo zabránit? Mockrát děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 1.9.2006 14:02
Já bych řekl malé poranění ošetřit třaba tím stromovým balzámem, strom během pár let ránu zavalí a holé dřevo zmizí. Velké poranění ošetřit balzámem  hlavně okolí živé kůry a další rok, až strom začne to holé dřevo zavalovat podél živé kůry novým, tak  uprostřed to holé mrtvé dřevo pořádně naimpregnovat něčím proti hnilobě. Velké rány strom nezavalí a nezakryje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 2.3.2007 14:30
drive se pouzival jil smichany skravskym lejnem zamazat a obalyt pytlovinou .take se muze pouzit balzam hlavne drevo musi byt netrene jinak popraska dostanouse do neho houby vnitrekvyhnije astrom se zlomy nekdotake pouziva dusi z jizdniho kola omotat poranene misto pevne aby se prekryvalo od zdola na horu tak tam voda nezateka nechat nekolik let nez se zahoji .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.3.2007 23:13
Kravský hnůj - zejména od stelných krav obsahuje růstové stimulátory, urychlují hojení. Taky ovšem hnilobné bakterie. Důležitá ochrana je jen u velkých ran, hlavně aby do zasycháním vzniklých prasklin  nezatékala voda. Účinnější je proto rány zakrýt - třeba plechem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.2 (?), 29.3.2021 19:17

Ponechat a nebo vysadit nový???
Velké poranění 2 letého stromku, letos je to 3 roky od výsadby

Při sekání trávy jsme velmi zasáhli mladý stromek 2 roky po výsazení. Kůra je zlikvodovaná asi z 80% po obvodu od struny sekačky.
Stromek jsme zasáhli loni o prázdninách, do konce roku nebylo vidět žádné vadnutí nebo usychání.

Manželka chce ten stromek ponechat, já bych vysadil nový. Vy byste vyměnili nebo ponechali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.219 (?), 30.3.2021 9:40

Ošetřili jste o prázdninách nějak to poranění?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.2 (?), 2.4.2021 13:38

Na poranění mladého stromku višen Debreceni Botermo od struny sekačky (asi 80% zásek po obovodu) jsem dal štěpařský vosk, a včera po zimě opět.
I když bylo strunou seknuto hodně (u mladého stromku je to hned), ten stromek pučí jako kdyby se mu nic nestalo.

Koupit Debreceni znovu nebo ponechat ten seknutý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika