Klíněnka



host - 10.34 (?)
9.8.2006 7:39
Dobrý den. Taky bych toto trošku doplnil. Poměrně spolehlivě zabíral přípravek "DIMILIN". Pro jeho aplikaci ve výškách už je vhodné nepoužívat postřikovač, i když s nástavcem postřikovací trubyk je to možné, ale motorový rosič, který dle výkonu motoru dokáže vytvořenou rosu dopravit do výšky i 14 metrů. Potom je vykonaný zásah opravdu hodně spolehlivý. Prima den!
Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 84.6 (?), 17.7.2006 11:38, zobrazeno: 9958x
Prosím o radu kde je možné koupit cokoliv co by jen trochu mohlo pomoci kaštanům od klíněnky. Máme dva vzrostlé kaštany (stáří 90 a 70 let) poctivě každý rok hrabu a pálím listí, ale je to zbytečné, už nevím co dělat abych se zbavila klíněnky a je mi líto je pokácet. Co bych měla z chemických přípravků zakoupit a kde se to prodává? Moc děkuji za každou radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.29 (?), 9.8.2006 6:05

Klíněnka má 3 až 5 generací. Boj s ní je rozumný jen u té co přezimuje a ještě trochu u té první .Základ je provést pečlivé podzimní a jarní shrabávání opadaných listů (do 10. dubna) s přezimujícími kuklami a jejich spálení nebo kompostování. Potom se dospělé klíněnky po výletu ze spadaného listí koncentrují na kmenech jírovců do výšky prvních větví. Zde se zdržují po dobu cca 10 dní a dozrávají jim vajíčka. To je moment kdy lze škůdce zasáhnout postřikem těchto míst do maximální výše kterou umožňují pozemní prostředky Toto ošetření se doporučuje provést 10. dubna a opakovat 20. dubna.  Doporučen je běžne dostupný přípravek KARATE 2,5 EC Význam má ještě "zaútočit" na další  generaci. Vvzhledem k tomu, že určitá část dospělých klíněnek  opět přežívá, po omezenou dobu, na spodních partiích kmenů jírovců, lze při neprovedení postřiku proti první generaci, nebo když přes všechna opatření dojde k masívnímu výskytu i druhé generace, např. z důvodů přeletu škůdce z jiných míst aplikovat další dva postřiky a to 25. června a 10. července  Ošetření je nutno provést na všech kmenech jírovců v okolí a na ostatních kmenech dalších dřevin v bezprostřední blízkosti Pozdější generace klíněnky se vyskytují i ve vrcholových partiích  koruny stromů, a tedy mimo náš praktický dosah.

Kácení si nechte až když stromy zcela zajdou. To se ale stává jen vyjímečně u silně napadených a i jinak oslabených jedinců. Za klíněnkou se množí parazité (jejich jméno neznám) kteří jí redukují . Jejich výskyt se zvětšuje rychleji než výskyt klíněnky a tak se předpokládá, že za několik let si poradí příroda sama. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.29 (?), 9.8.2006 6:17
Ještě bych dolnil , že rozdíl v napadení mezi neshrabaným pozemkem a špatně shrabaným pozemkem je neznatelný. Jeden pár klíněnek má za sezonu cca 1.000 potomků a tak je pečlivost nutná. I při důsledném shrabání listí a chemickém ošetření nečekejte zázraky. Dojde pouze k redukci škůdců která umožní stromu dožít času kdy se dostatečně rozmnoží parazité kteří klíněnku hubí. JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.34 (?), 9.8.2006 7:39
Dobrý den. Taky bych toto trošku doplnil. Poměrně spolehlivě zabíral přípravek "DIMILIN". Pro jeho aplikaci ve výškách už je vhodné nepoužívat postřikovač, i když s nástavcem postřikovací trubyk je to možné, ale motorový rosič, který dle výkonu motoru dokáže vytvořenou rosu dopravit do výšky i 14 metrů. Potom je vykonaný zásah opravdu hodně spolehlivý. Prima den!
Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.11 (?), 30.6.2008 21:35

Chtěla jsem se zeptat, jestli klíněnka napadá i jiné rostliny. Mám doma malinoostružiník a beztrný ostružiník a mám na listech stejné fleky jako jsou na kaštanu a v každém je malá larva. Nevím co si mám počít. Teď jsem použila nějaký postřik a růst skvrn se snad zastavil, tak uvidíme. Také se mi v okolí oběvil černý brouk asi 1,5 cm dlouhý s vroubkytými krovkami, tak nevím jestli to nemá něco společného s ním. Kdyby jste někdo věděl, prosím dejte mi vědět. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika