Amaryllis



host - 10.34 (?)
4.8.2006 8:05
Dobrý den. Jen se trošku připojím. Jako zahradník jsem se ve škole učil, že se listy této krásné rosltiny skutečně mají nechat zatáhnout atd. Přidám svoji zkušenost. Přímo moje sousedka dlouhá léta pěstovala hvězdník mezi okny své chaloupky, na plném slunci, nic nenechávala zachnout a rostliny ji neuvěřitelně kvetly obrovskými květy 2x v roce! Jen jsem nad tím kroutil hlavou, ale příroda je prostě mocná:-) Prima den všem přeje Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

genos - (1), 9.5.2005 9:05, zobrazeno: 14012x
Jak postupovat když vedle cibule vyrazily listy? Nechá se takto rozmnožit?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.146 (?), 6.3.2006 12:59
Nechá se takto rozmnožit.Nechejte vedlejší cibulku narůst, odstraňte od velké a normálně přesaďte. Ošetřujte jako velkou cibuli, během 2 let by měla kvést.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.194 (?), 7.3.2006 22:06
Jenom doplním - tu malou cibuli nenechávat zatáhnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.58 (?), 12.3.2006 9:09

Jak správně postupovat, aby mi amarylka kvetla? Mám ji asi 5 let a za tu dobu kvetla jen jednou. Zkoušela jsem ji vyndat z květináče, zaschnout a po půl roce opět vysadit, ale hned nasadili listy a květu jsem se nedočkala.Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.66 (?), 28.3.2006 14:50

Na podzim přestaňte amarylis postupně zalévat až úplně zaschne. Uschlé listy odtřihněte a pokud můžete dejte kytku na chladnější světlé místo (třeba na chodbu). Z jara vyrazí pupen od květu, tak začněte zalévat. Přihnojujte hnojivem na kytky přes celou dobu květu, po odkvětu už nehnojte. Je důležité aby cibule byla zasázená v hlíně pouze jednou třetinou a dvě třetiny vyčnívaly  nad hlínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.65 (?), 28.3.2006 20:31
Nesouhlasím s tím,že po odkvětu již nehnojit,já hnojím až do srpna aby narostly silné listy a někdy se také stane,že rostliny kvetou ještě i v září,pak přestanu rostliny zalévat a tím je přinutím,že listy začnou zasychat.Listy ponechám až úplně zaschnou a rostliny umístím přes zimu do sklepa.Cibulky,které vyrostou kolem rostliny každý rok vylamuji na jaře kdy rostliny také přesazuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.178 (?), 3.8.2006 16:02
Mám doma tež tuto rostlinu a teprve po dvou letech vykvetla ale ne na jare nýbrž ted v srpnu.Mohu ríct,že je to moc krásná rostlina a máme vždy z jejího květu všichni radost.Jak dosáhnout aby kvetla častěji?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.34 (?), 4.8.2006 8:05
Dobrý den. Jen se trošku připojím. Jako zahradník jsem se ve škole učil, že se listy této krásné rosltiny skutečně mají nechat zatáhnout atd. Přidám svoji zkušenost. Přímo moje sousedka dlouhá léta pěstovala hvězdník mezi okny své chaloupky, na plném slunci, nic nenechávala zachnout a rostliny ji neuvěřitelně kvetly obrovskými květy 2x v roce! Jen jsem nad tím kroutil hlavou, ale příroda je prostě mocná:-) Prima den všem přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.90 (?), 14.11.2006 9:56
Já jsem zdědila amarylisky po babičce a vždycky jsem nadšená, když rozkvetou. Nemám ohledně nich nic naštudované, ale kvetou mi 2x ročně a to nádherné velké květy, 5 květů najednou. Je to nádhera. Právě mi jedna roste:-)Přeji hodně zdaru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
matahary - (1), 15.1.2007 11:58
Dobrý den,je mi smutno u srdce a pukám závistí,mám Amarylis již 10let,namnožila jsem celkem pěkné velké cibule a každá vykvetla,pak skončili,jelikož jsem neměla moc času-rekonstruovali jsme dům,po třech letech přišli na stejné místo,vykvetl mi pouze jeden květ ,nechávám jim přezimování,chráním je před průvanem a nic.Jednu cibuli jsem věnovala kamarádce a ta kvete 2x do roka.Že by se jim u mne už nelíbilo?Uměl by mi někdo poradit!!Děkuji  matahary
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika