Příspěvky uživatele - 155.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsev kedlubny, 13.3.2018 Obsahuje fotku
Kedlubny se mi daří, tak se pokusím o amatérský popis Kedlubny nechám klíčit vždy v novém výsevním substrátě, v domě, téměř bez světla. Přikryji je kusem igelitu (párkrát igelit propíchnu) a každý den kontroluji – pokud začne povrch substrátu... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 14.9.2017 Obsahuje fotku
SROVNÁNÍ Zapomněla jsem přidat pár fotek.
Farely - Farbaly - Farhial, 14.9.2017 Obsahuje fotku
FARHIAL Pár plodů už se válí na zemi. Hniloba a strupovitost se u něj vyskytla, ale nebylo to ve velké míře. Plody jsou střední velikosti, velikostně vyrovnané. Nejsou tak nápadně vybarvené jako Farely nebo Farbaly. Na neosluněné straně ladí... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 14.9.2017 Obsahuje fotku
FRABALY Včera jsem dotrhala Farbaly. Nedozrává v jednom termínu. Sklízet se musela vícefázově.  I v tuto dobu, se našlo několik velmi tvrdých plodů. Ale vzhledem k pokračující hnilobě jsem je déle na stromě nechávat nechtěla. Hniloba ni... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 31.8.2017
Na hodnocení chutě Farbaly je pořád brzy. Jsou stále tvrdé jako broky a kyselé (nebudu hodnotit napůl shnilou meruňku). Ale mám obavu, že plně vyzrálou ani neochutnám. Plody zachvátila taková hniloba, jakou jsem dosud nezažila. Během týdne je více... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 30.8.2017
Se San Castrese musím souhlasit. Byla mi doporučena jako náhrada místo meruňky Ananasky. Ale okomentovala bych ji stejně jako Vy. Veselka byla loni vynikající, letos průměrná (asi neměla svůj rok). Farely byla rozhodně mnohem chutnější. Celkově na... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 30.8.2017
Asi proto se v pomologiích snaží vyhnout chuťovému hodnocení. Ještěže tu máme toto fórum. Osobně mám ráda velmi sladké ovoce. Má tchýně je spíše na kyselé. Ona jí ovoce když teprve začíná zrát, já ho jím nejraději až samo spadne na zem. Rozdíl v... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 30.8.2017
Farely - letos bez strupovitosti. Farbaly - letos strupovitost, loni strupovitost neměla. Farhial - letos strupovitost, loni neměla plody.
Farely - Farbaly - Farhial, 29.8.2017
Otázka je, či tá chuť je netradičná celkovo vzhľadom k aktuálnemu sortimentu ovocia alebo vzhľadom k tradičnej marhuľovej chuti. Je netradiční vzhledem k aktuálnímu sortimentu ovocia i vzhledem k tradiční meruňkové chuti. Z Vašich príspevkov... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 29.8.2017
To mne nenapadlo.
Farely - Farbaly - Farhial, 29.8.2017
Máte pravdu p. Fiala. Na dva meruňkové "sady" mám jen tři pozdní meruňky. K těm postřikům: předjaří – proti přezimujícím škůdcům před kvetením –  monilióza, úžeh, suchá skvrnitost Vždy jen jeden postřik, a pak... děj se... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 28.8.2017 Obsahuje fotku
Farhial se zatím drží - nehnije. Má sice líčko, ale zespodu je stále ukrutně zelený. Předpokládaná doba sklizně – září .
Farely - Farbaly - Farhial, 28.8.2017 Obsahuje fotku
Farbaly Plody se konečně vybarvily, ale jsou stále tvrdé jako kámen. Tato odrůda trpí strupovitostí a dobrá třetina plodů začala hnít. Bude-li to tak pokračovat, budu ji muset předčasně otrhat. I nezralé plody se dají jíst, ale příliš velký požitek... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 28.8.2017 Obsahuje fotku
Farely Přikládám foto posledních plodů, i když by meruňky na stromě vydržely ještě nějaký čas. Na omak jsou plody měkké, stále však neopadávají a i při trhání je třeba vyvinout úsilí (patrně by je neshodila ani bouřka – i když u nás už dva měsíce... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 28.8.2017
Rubinolu mám, ale to už není zrovna mladý stromek. Také na ni nedám dopustit.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika