Příspěvky uživatele - 104.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskvoň Symphonie, 1.9.2017
Hmm, tak to by som si nebol myslel, že je medzi Trnavou a Pardubicami až taký veľký fenologický odstup.  Inak malá poznámka - nabudúce p. Petr skúste po obvodovom nakrojení broskyne neodtláčať polovičky čepeľou noža, ale odkrútením... celý příspěvek >
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 31.8.2017
Musím sa Stanley trochu zastať. U nás každoročne s odlučitelnosťou nie je problém (maximálne na niektorých plodoch je slabé spojenie kôstky s dužinou ne jej dolnom konci - oproti stopke). Chuťovo je to skôr taký stred, nevyniká, ani neurazí. Rozhodne... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 29.8.2017
"Momentálně mi broskve, rajčata, okurky a papriky lezou i ušima a jsem vděčná za netradiční meruňkovou chuť." Otázka je, či tá chuť je netradičná celkovo vzhľadom k aktuálnemu sortimentu ovocia alebo vzhľadom k tradičnej marhuľovej chuti. Z... celý příspěvek >
Broskvoň Symphonie, 29.8.2017
Pri Trnave zberové okno Symphonie postupne končí. Prvé skutočne po všetkých stránkach zrelé plody boli zhruba pred 10 dňami, pričom boli tvrdé. Teraz sú už mäkšie, ale stále ešte primerane pevné a stále by sa asi dali celkom dobre zavárať. Rozhodne... celý příspěvek >
Farely - Farbaly - Farhial, 28.8.2017
No neviem. Mozno dlho vydrzia a su pevne. S tym, ze nehniju, by som bol opatrny - staci pozriet par prispevkov vyssie. Ja som zatial problem s hnitim a moniliozou na plodoch tradicnych odrod nemaval, hoci uznavam, som z marhuliarskej oblasti (sucho a... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 28.8.2017
Pokial pestujete PIWI kvoli obmedzeniu postrekov tvrdou chemiou, lepsou volbou by bola len sira (Kumulus, Thiovit) + bikarbonat draselny (vitisan). Pri takto vysokych teplotach bude ucinok velmi dobry. Ku kurativno-eradikativnemu ucinku Discusu by... celý příspěvek >
Svlačec - pupenec, 11.8.2017
Blizko pri koryte je pieskova zem, na okraji nivy (moj pripad) je il. Tak je to vsade - najblizsie pri koryte sa usadi tazka frakcia (piesok), najjemnejsie ciastocky (il) su odnesene az uplne na hranicu zaplavovej oblasti. Uslapana a udupana,... celý příspěvek >
Svlačec - pupenec, 11.8.2017
Nevidim dovod preco rotavatorovat, ci uz pupenec je alebo nie. Pritom mam tazku ilovitu podu z riecnych naplavenin. Staci na jesen pekne vidlami/rylom skopat a sucasne zrovnat. Cez zimu to pekne mraz potrha a na jar staci zrovnat hrablami. Neporusi... celý příspěvek >
Leskora, 11.8.2017 Obsahuje fotku
A toto zostalo na povodnom mieste
Leskora, 11.8.2017 Obsahuje fotku
Uz som sa konecne tesil, ze buduci tok bude slusna uroda Leskory... No nebude. Nocna burka (len silny vietor, minimum dazda) preveril afinitu Leskory na myrobalane, bohuzial s neuspokojivym vysledkom. 4 roky starostivosti vysli navnivoc. Pritom... celý příspěvek >
Svlačec - pupenec, 11.8.2017
Pri pupenci plati - nikdy sa ho nechemicky nezbavite uplne, da sa ale vyrazne eliminovat. Rozhodne nesmiete rotavatorovat, inak si ho roznesiete po celej zahrade. Treba neustale vyberat aj s co nadlhsou castou korena (vidlami) vzdy ked opat prerazi... celý příspěvek >
Hubená pažitka, 9.8.2017
Takze dlho to skutocne netrvalo. Momentalne je vsetka pazitka uz krasne velka a vysoka okolo 40-50 cm.
Avalon Pride, 2.8.2017
Počasie síce musí byť charakterovo suché, ale nevyhnutné je aj slabé ovlhčenie napr. rosou. Pokiaľ chýba aj tá rosa, tak ani múčnatka nemá šancu. Navyše, teploty >35 °C sú pre vývoj múčnatky nepriaznivé. Kto teda má vyššie tvary stromov na... celý příspěvek >
Co vykusuje jablka na stromech?, 1.8.2017
Kvôli dlhodobej nedostupnosti vreciek na hrozno od Bredik-a, som sa rozhodol vyskúšať metódu PE sáčkovania aj na stolovej vínnej réve. Na spodu vrecka som vyrobil pás plný malých dierok široký asi 5cm pomocou včelárskej vidličky na odviečkovanie... celý příspěvek >
Prev-B2, 1.8.2017
Rovnako ako vsetky tie pripravky typu "MRAVČÍ BUFET" (ked si pozriete zlozenie, ucinna latka je tam spinosad, teda je to len predrazena verzia toho, co si spravite doma so spintorom).  Podla podmienok v zahrade (najma ci hrozi... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika