Příspěvky uživatele - 242.172

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Merchant, 21.10.2013
Zahradnictví, které nabízí mimo jiné sloupovité meruňky, sloupovité broskovně a nadto má pod obojím tutéž odrůdu s obměněným textem, ve mně nebudí vůbec žádnou důvěru!
Braeburn, 14.10.2013
Nádhera! Braeburn je jedna z mála světových odrůd, která mě velice láká k pěstování. Těžká váha (jako v boxu), pro mě optimální poměr cukrů a kyselin, šťavnatost, chruplavost. Třeba by to někde u zídky v 380m. na pomezí Hané a s nějakým tím... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 13.10.2013
Dobrý den, oživím malinko diskuzi na téma rez hrušňová. Velikost a stáří mých stromů, stejně jako jejich umístění v husté zahrádkářské kolonii neumožňuje zásah proti rzi. Každoroční chřadnutí 40-50-letých stromů odrůd Lucasova, Hardyho, Boscova... celý příspěvek >
Boscova flaška, 13.10.2013
Dobrý den, problém se špatnou afinitou bývá většinou v souvislosti se kdoulovými podnožemi. Boscova Vám se semenáčem plané hrušně (Pyrus communis?) normálně sroste. ;-)
Enterprise, 11.10.2013
Více se o této (a jiných) odrůdách můžete dočíst přímo na stránkách šlechtitele.
Mc Intosh, 11.10.2013
Poslední příspěvek/reakce na toto téma. 1) Nikdo Vám Vaše zásluhy a tvrdou práci neupírá! 2) Asi špatně čtete příspěvky - kupříkladu v mém se o "ideální" poloze nikde nepíše. Vím, že zahradničíte v ne ideálních podmínkách. Jen mě zkrátka... celý příspěvek >
Mc Intosh, 10.10.2013
Nesuďte všechno podle Vaší polohy! Kupříkladu u nás letos kvůli strupovitosti Rubín nevidal jediné jablko. Znetvořené, popraskané plody přes celou šíři. Bez postřiku. Rezistenty čisté! Listy i plody. Nemusíte stále na někoho útočit pro jiný... celý příspěvek >
Mc Intosh, 8.10.2013
Hmm, snad jednou ochutnám tohoto praotce řady chuťově špičkových odrůd. Je však všeobecně známo, že je velice náchylný na strupovitost. Když si v hlavě vybavím, jak uboze letos u mě vypadal neošetřený Rubín (středně náchylný/odolný), nedovedu si... celý příspěvek >
Papírák, 8.10.2013
Letos se o to chci pokusit (mám Mars), techniky očkování i roubování jsem nastudoval z více zdrojů. Roubování mám však úspěšně zvládnuté zatím pouze u ostatních ovocných druhů.
Rubín na semenáčové podnoži, 7.10.2013
Dobrý večer, ještě můžete zkusit Dr. Bočka z Crhova. Ten se však také více orientuje na starší odrůdy. I některé jiné školky kvůli poptávce začínají používat semenáče či A2ky - Droždín, Arabia a i nějaká ta Jukka, či jak se jmenují. ;-) Jednou z... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 6.10.2013
Mrkl jsem na web. Tomu se až nechce věřit! Proč by s tím vyrukovali teprve teď? Kvůli dlouhé době pro udělení právní ochrany? Škoda, že jsem tento podzim za hranicema. Očekávám inetnzivní diskuzi. Jestli jsme pátráním v Topech něco neprošvihli... celý příspěvek >
Jablko Red Devil, 5.10.2013
Když už se tady znovu otevřela otázka odrůd s červenou dužninou, dovolím si několik poznámek. Před časem jsem pátral a na webu objevil pro mě přitažlivější odrůdu - Baya Marisa (R; alias Tickled Pink). Nejen že ji vyšlechtili Němci v Bayerisches... celý příspěvek >
Určení odrůd, 29.9.2013
První 2 si netroufám určovat - střílel bych od boku. Číslo 3 bych však s velkou jistotou přiřadil Boskoopskému. Je-li to mohutný strom s velkým listem s dvojitě vroubkovanou čepelí, je to ono.;-) Zdraví M.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika