Příspěvky uživatele - 244.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký nůž na roubování?, 26.3.2009
je to můj subjektivní názor, ale ten Mikov (cca 200 Kč??) jsou vyhozené peníze.  Navíc je podivně tvarovaný - špička v podélné ose čepele, pokud byste s tím chtěl roubovat za mízy (tzn. dělat zářez v kůře) , budete muset nůž stavět do... celý příspěvek >
Dřevěné pražce jak ošetřit?, 25.3.2009
Impregnace pražců obsahovala kyselou frakci dehtu - tedy fenolické látky, které mají velmi nízké podnětové prahy (cítíte stopová množství těchto látek) Nic vám nebrání zadat si rozbor vody, nicméně detekční limity metod (alespoň těch levnějších)... celý příspěvek >
Soumrak zahrádkaření?, 20.3.2009
Ojediněle taky vidím zpustlé zahrádky - majitel zjevně zemřel, na pozemku je boudička z 50. let (moje nebožka teta tomu říkala "vekend"), není tam elektřina ani záchod a já do jisté míry chápu, že tenhle životní styl dneska už nikoho... celý příspěvek >
Jabloňové jmelí, 20.3.2009
My máme jmelí na zahradě 35 let a rozhodně to nijak idylicky nevnímám. Zdrojem "kontaminace" je starý vysokokmen, ve výšce asi 7-8 metrů jsou toho kola, která mají metr v průměru. Pokud nemáte zrovna horolezecké sklony, zbývá vám houseník... celý příspěvek >
Jakou odrůdu nektarinek?, 19.3.2009
Mám ranější odrůdu nektarinky, myslím že Harco v 300m n.m. Pravidelně plodí od 3. roku (a to začínala úplně od píky - v zimě po výsabě mi úplně vymrzla). Plodí kolem 10. července a musím říct, že plody jsou chuťově na daleko vyšší úrovni nežli... celý příspěvek >
Jak zamezit poškození dřeva jabloně houbou, 18.3.2009
Kdybych dneska začal míchat něco podobného, spíše bych barvu (nebo Latex)  smíchal s nějakým systémovým triazolem (třeba Baycor), mj. i proto, že zcela identické substance používají i dermakologové a ve styku s poškozenými pletivy mi to přijde... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 17.3.2009
Vysazuji-li dneska nějakou rezistentní novinku (termínem "novinka" myslím i odrůdy registrované před třeba 10 lety,  protože je stále nenajdu v každé druhé školce), pak zpravidla u podnože nemám moc na výběr, zvláště když nakupuji na dálku -... celý příspěvek >
biologická ochrana od Biocontu, 16.3.2009
předloni jsem použil hlístice na lalokonosce - fungovalo to, mohu doporučit.
Zkušenosti s elektrickou ruční pilou Narex, 16.3.2009
Ani už přesně neodhadnu, jak dlouho mám malou elektrickou pilu Narex EPR 30 (12-15let??).  Moje matka ji dokonce půjčovala zedníkům, kteří se k ní chovali podle hesla "z cizího krev neteče"... Na zahradu pro občasné řezání ji... celý příspěvek >
Rajčata pěstovaná podél Transsibiřské magistrály, 16.3.2009
Pár tisíc km jsem sovětskými vlaky najezdil, ( i když ne na východě země), takže nevěřím tomu, že by těsně podél tratě rostlo něco jiného nežli hustě nasázené břízy - měli je tam kvůli utajení, aby potenciální nepřítel sedící ve vlaku neviděl do... celý příspěvek >
Pančovaný med, 12.3.2009
v našich končinách je pastovitý med trochu dražší nežli obyčejný, což má ale logiku, pokud se musí několikrát míchat. Co se týče pančování - nenapadá mě žádný jednoduchý fígl, jak je prokázat, je to otázka např. analýzy cukrů, tedy poměrně... celý příspěvek >
Ceny zahradní techniky, 11.3.2009
jasně, vím jak funguje Shipito (a podobné služby). Jejich hlavní kouzlo vidím spíše v tom, že mi umožňují nákup v obchodech, které dodávájí pouze po Státech, popř. maj pro mezinárodní zásilky nastaven min. cenu zboží, které je nutno objednat, ... celý příspěvek >
Ceny zahradní techniky, 11.3.2009
Zajímavé. Za oceánem sleduji spíše ceny speciálního ručního nářadí a řekl bych, že tady se ceny nepohnuly, není to taky masová výroba.  U těch traktorů homologovaných pro Státy bych se trochu bál, že každý náhradní šroubek budu muset... celý příspěvek >
Pražce - jak je rozřezat?, 9.3.2009
Taky nevím, v čem je problém - v době hlubokého totáče měli motorovky jenom lesáci a my jsme je řezali ( myslím ty pražce)  na stolní -ani nijak zvlášť výkonné- cirkulárce.  Nějaké zbytky jsem v posledních 10 letech likvidoval eletrickou... celý příspěvek >
Štěpařský vosk, 5.3.2009
Před asi 2 lety jsem koupil stromový balzám- značku si nepamatuji, ale bude toho teď všude plno - žlutošedá barva, v bílé plastové piksle,  pěkně voní, akorát se k ničemu nehodí - špatně se roztírá, táhne a neulpívá na dřevě, takže jsem nad ním... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika