Jabloňové jmelí



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
20.3.2009 9:45

My máme jmelí na zahradě 35 let a rozhodně to nijak idylicky nevnímám. Zdrojem "kontaminace" je starý vysokokmen, ve výšce asi 7-8 metrů jsou toho kola, která mají metr v průměru. Pokud nemáte zrovna horolezecké sklony, zbývá vám houseník nebo plošina, tu jsem měl na zahradě předloni.
Vůbec není pravda, že se jmelí po zahradě nešíří a dá se snadno regulovat - v posledních 10 letech je nacházím prakticky na každé jabloni, která má aspoň 20 let. 
Je pravda, že na těch čtvrt- a polokmenech ve výšce 3 metrech nad zemí se to likviduje poměrně snadno, ale pohled na zdeformované větve v místech, kde je parazit není nijak hezký, takže nechápu, jak se ovocnář může nad jmelím rozplývat a ještě si ho cíleně patlá po větvích...
Snad jediným plusem je opravdu pěkná vánoční výzdoba (a zadarmo), ale klidně bych se toho vzdal. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 20.3.2009 9:45

My máme jmelí na zahradě 35 let a rozhodně to nijak idylicky nevnímám. Zdrojem "kontaminace" je starý vysokokmen, ve výšce asi 7-8 metrů jsou toho kola, která mají metr v průměru. Pokud nemáte zrovna horolezecké sklony, zbývá vám houseník nebo plošina, tu jsem měl na zahradě předloni.
Vůbec není pravda, že se jmelí po zahradě nešíří a dá se snadno regulovat - v posledních 10 letech je nacházím prakticky na každé jabloni, která má aspoň 20 let. 
Je pravda, že na těch čtvrt- a polokmenech ve výšce 3 metrech nad zemí se to likviduje poměrně snadno, ale pohled na zdeformované větve v místech, kde je parazit není nijak hezký, takže nechápu, jak se ovocnář může nad jmelím rozplývat a ještě si ho cíleně patlá po větvích...
Snad jediným plusem je opravdu pěkná vánoční výzdoba (a zadarmo), ale klidně bych se toho vzdal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 20.3.2009 13:11

Dobrý den... Podla starých aj nových kníh o bylinkách a liecení je najlepšie z jabloní a má sa zbierať za chvíli t.j. v apríli / dubnu / má zaujímavú vlastnosť vysoký krvný tlak znižuje a nízky zvyšuje... Juraj 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.70 (?), 20.3.2009 22:37

Kdybych sel jenom jmelí, já jsem nasel na duby i ochmet evropský a na ochmet evropský jmelí protože to na dubech neroste.. Bude po mě v naší obci hodně dlouhá památka, možná i miliony let. Ale není toho mnoho a tak se u nás zatím nic nešíří. Ty tři jmelí u souseda co jsem letos objevil si soused motorovkou stejně zrušil. Já po odstranění jmelí z větve tuto větev odříznu kousek pod místem kde rostlo a naroubuju novou odrůdu jabloně a jsem rád že ta větev je díky jmelí podstatně silnější než by byla bez jmelí. Já mám totiž malou zahradu a tak musím mít několik (i desítek) odrůd na jedné jabloni. V současné době mám 75 odrůd jablek na 5 jabloních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika