Ceny zahradní techniky



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
11.3.2009 10:47

jasně, vím jak funguje Shipito (a podobné služby). Jejich hlavní kouzlo vidím spíše v tom, že mi umožňují nákup v obchodech, které dodávájí pouze po Státech, popř. maj pro mezinárodní zásilky nastaven min. cenu zboží, které je nutno objednat,  nebo. expedujou pouze s pekelně drahými špedicemi.

Do Čech Vám Shipito dodá zásilku pomocí USPS, která skončí na poště, a že vám ji nějaký lempl od České pošty nedoručí, to bohužel Shipito nevyřeší... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 155.113 (?), 11.3.2009 8:08, zobrazeno: 6016x

Jaký máte názor na ceny zahradních traktorů před nadcházející sezónou ve "světle" hospodářské krize.Pro porovnání, nejlevnější auta na trhu jsou teměř za stejnou cenu jako lepší zahradní traktory. Náročnost výroby se přitom nedá porovnat. Snad bude mít krize i pozitivní vliv na ceny zahradní techniky a my jako spotřebitelé na tomto neutěšeném období trochu vyděláme.Děkuji za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.24 (?), 11.3.2009 8:15

neřek bych, že cena se nějak výrazně změní, zahradní technika není spotřební zboží, které lze jen tak dovézt zrovna z oblasti, kde je nižší cena, navíc se nekupuje jen tak a na pár let. Většinou se jedná o dlouhodobou investici, kterou musíte obětovat, když starý kousek náhle doslouží. Proto podle mě ceny dolů nepůjdou (možná přibydou nějaké akce). Čistě dovozový zboží závisí víc než na krizi na kurzu koruny (čehož využil mountfield při trochu nefér reklamě s cílem zvýšit na poslední chvíli prodeje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 11.3.2009 9:12

Nevím jak to bude v Evropě radikální, ale ke snížení cen jistě dojde. Někteří ekonomové tvrdí, že ekonomické deprese jsou způsobené iracionálním růstem cen, na ktzeré trh již "nemá". Takové prý byly kořeny krize ve 30 letech i dnes. Píši tady zjednodušený výklad. Druhou stranou mince je fakt, že následuje snížení cen. V současné době jsem objednával několik věcí z USA, kurz sice není zdaleka tak příznivý jako v létě, ale ceny byly v absolutních číslech poloviční. Jednalo se mimo jiné o optické zaměřovací přístroje, jejichž cena byla vždy stabilní. Nyní i nové modely respektují "výprodejní" cenu.

Veškeré zbytné zboží v USA reaguje prudkým poklesem ceny, o službě shipito, asistující nákup v USA a zajišťující zaslání do Čech jsem již psal, nicméně jsem stále na vážkách, zda se i přes 30 -50% úsporu vyplatí dovézt z USA třeba traktůrek, nebo Rider.

Díval jsem se na Husqvarna Rider 175 AWDm v Čechách koncovka 142-150 tisíc Kč, v USA 3400 - 3900 US dolarů... i přes dovoz a proclení by se dalo výrazně ušetřit, nicméně záruční servis by člověk musel platit sám. HUsquarna rider 11 C - 78-84000 kč, USA 1800-2200 USD,

U traktůrků je to podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 11.3.2009 9:34

Zajímavé. Za oceánem sleduji spíše ceny speciálního ručního nářadí a řekl bych, že tady se ceny nepohnuly, není to taky masová výroba.  U těch traktorů homologovaných pro Státy bych se trochu bál, že každý náhradní šroubek budu muset dovézt...?

Řekl bych, že u menších nákupů v cizině - hlavně ve Státech a Kanadě - se stává hlavním problémem zvyšující se cena dopravy. Velký podíl na tomto stavu má i ignorantnství České pošty (prodávající na druhé straně světa prostě nemají zájem posílat levnějšími službami, u kterých není možnost např. on-line sledování, protože pak ztrácí čas reklamacemi ztraceného zboží...)  
Vím bohužel naprosto jistě, že levnější (neevidované) zásilky se pošta vůbec neobtěžuje doručovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 11.3.2009 10:34

právě proto jsem zmínil službu shipito - asistuje doslání do Čech- vy v USA objednáte jako "američan", zboží je doručeno do shipita. Pak se starají oni, je to docela fajn služba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 11.3.2009 10:47

jasně, vím jak funguje Shipito (a podobné služby). Jejich hlavní kouzlo vidím spíše v tom, že mi umožňují nákup v obchodech, které dodávájí pouze po Státech, popř. maj pro mezinárodní zásilky nastaven min. cenu zboží, které je nutno objednat,  nebo. expedujou pouze s pekelně drahými špedicemi.

Do Čech Vám Shipito dodá zásilku pomocí USPS, která skončí na poště, a že vám ji nějaký lempl od České pošty nedoručí, to bohužel Shipito nevyřeší... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika