Jak zamezit poškození dřeva jabloně houbou



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
18.3.2009 13:33

Kdybych dneska začal míchat něco podobného, spíše bych barvu (nebo Latex)  smíchal s nějakým systémovým triazolem (třeba Baycor), mj. i proto, že zcela identické substance používají i dermakologové a ve styku s poškozenými pletivy mi to přijde méně drastické nežli Kuprikol. (proti mědi jinak nic nemám, Kuprikol taky používám).  
Ale je to jen můj subjektivní názor...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 4.10.2008 20:45, zobrazeno: 6018x

Dobrý den,

při pokusu o narovnání stromku jsem poškodil kůru, která se odchlípla. Kmínek jsem v místě poškození pevně stáhl potravinářskou folií. Dnes jsem ji šel sundat v domění, že rána bude zacelená. Podle houbové vůně jsem poznal, že se tak nestalo. Ránu jsem vyřezal.

Nevíte jakým fungicidem ránu ošetřit, případně jakou kombinaci fungicidu a stromového balzámu mám použít? Jakou optimální koncentraci?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tolar34 - (1) - 30.130 (?), 18.3.2009 12:21

Dobrý den, já můžu doporučit latex, používám ho už hodně let jak při roubování tak na jakékoliv rány a poškození.Výsledky 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 18.3.2009 12:43

Já jsem v plechovce latexu rozpustil sáček Kuprikolu (myslím je v něm 10 g). Asi se to osvědčilo, žádný z řezů ošetřených touto směsí nejeví známky napadení houbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 18.3.2009 13:33

Kdybych dneska začal míchat něco podobného, spíše bych barvu (nebo Latex)  smíchal s nějakým systémovým triazolem (třeba Baycor), mj. i proto, že zcela identické substance používají i dermakologové a ve styku s poškozenými pletivy mi to přijde méně drastické nežli Kuprikol. (proti mědi jinak nic nemám, Kuprikol taky používám).  
Ale je to jen můj subjektivní názor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 1.5.2009 0:17

Mám svůj specielní balzám: latex s příměsí fundazolu a zakořeňovacího stimulátoru. Ránu je třeba obnovit vyříznutím až do živého a zatřít. Asi to způsobuje ten stimulátor, že se velmi rychle tvoří nový zával rány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika