Příspěvky uživatele - 92.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jablkovy kvas, 19.11.2018
Samotok mívá víc cukru a je méně kyselý (organické kyseliny jsou omezeně vodorozpustné), výlisky jsou vždy kyselejší než šťáva. U hroznů nevím, u jablek rozdíl nebývá tak velký, aby to mělo smysl nějak využívat. K přípravě kvasu vůbec ne, ovocné... celý příspěvek >
Aké má plody podpník St. Julien, 15.11.2018
Potvrdit nemohu nic. Broskvoně si sám nemnožím. Jeden stromek Redhaven jsem v Losinách koupil na myrobalánu a roste i plodí normálně. Ostatní jsou na broskvoňových podnožích nebo S.J. Rozdíly nevidím.
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 15.11.2018
Největší lahůdkou nyní je Holiday, ale měl jsem jen 3 plody. K zahození stále není Bohemia, souhlasím i s Rubinolou. Zimní jablka - Topaz a žlutoplodé rezistenty zatím k jídlu nejsou. Admirála jsem nezkoušel.
Uchovanie kvasu, resp skorší termín pálenia, 14.11.2018
Sukovníkem. Dekl nevrtejte ve vzduchu nýbrž položený na dřevě.
Cukr nebo med?, 14.11.2018
Cukernatost 21 brix, tedy nějakých 18-19% nemá smysl přislazovat ničím. Medu je, pravda, škoda, jinak je to ale kvalitní surovina. Medovicového medu bych se vůbec nebál, ale dávat ho do kvasu je svatokrádež.
Jablkovy kvas, 14.11.2018
voda -> hustý kvas neprekysne lebo je v ňom vzduch, a to môže spúsibť octovatenie, nepsrávne kvasenie, Každý jablkový kvas se skládá s tekutého podílu dole a plovoucího pevného podílu podrcených jablek nahoře. Když kvas naředíte vodou, bude... celý příspěvek >
Jablkovy kvas meranie cukru, 14.11.2018
Mě to nezajímá. Já měřím cukernatost (když vůbec) jen při založení kvasu. Když přestane kvasit, zkusím svíčku a jdu pálit.    Nerozumím té hysterii s měřením cukru ve vykvašených kvasech.Když to kvasí, nemá smysl měřit, když už to... celý příspěvek >
Staré odrody z chorvadska len jablk 603 odrôd, 12.11.2018
Nechci být hnidopich, jen poznámka.. Budete-li psát Chorvatům, neříkejte jim, že jsou ze Srbska.  Oni jsou na to hodně, opravdu hodně hákliví. Hrušky mají pěkné.
Pálenka z moštu, 12.11.2018
Bouřlivost kvašení závisí především na teplotě. Bude-li mošt kvasit při 15 - 18 stupni, nic bouřlivého to nebude. Přesto není dobré plnit nádoby po vrch, vrstva CO2 nad hladinou kvas konzervuje. Kilem cukru na 100 litrů moštu nic nepokazíte, nutné to... celý příspěvek >
Za kolik prodat slivovici, 5.11.2018
A výroby z ní jsou úplně jiné a domácích švestkovin nepodobné. (Prunus spinosa). Náhodou Jelínkův destilát z planých trnek je sice vyráběn průtahově, ale chtově není vůbec špatný. A slivovici je docela podobný.
Zelí za 2 měsíce nezkvasilo, 5.11.2018
Pokud vím, tak mléko nekvasí, mléko vždy zkysne Zkysnutí mléka je způsobeno mléčným kvašením. Ale jinak s Vámi souhlasím. Taky jsem nikdy mléko do zelí nepřidával, ale jistou logiku to má. Zelí pokaždé vykvasilo, ale jeho kvalita nebyla vždy... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 5.11.2018
...zpravokořenování starých odrůd jako jsou tyto není jednoduché a zaručené. Myslíte, že je to pořád lepší, než je nechat na této podnoži? To záleží na tom, jak velké stromy chcete na zahradě mít. Jestli mohutné vysokokmeny, tak to se Vám na M9... celý příspěvek >
Za kolik prodat slivovici, 5.11.2018
Trnky jsou jen na části Moravy. Jinde slivky, švestky kadlátky, karlata. 
Utopená jabloň, co teď?, 5.11.2018
Jak říká Lída, nechte je růst. Podsazení stromků není to nejlepší, ale pokud nemáte těžkou vlhkou půdu a vysoko spodní vodu, nic hrozného se nestane. U podnože A2 ani zpravokořenění (jestli vůbec bude) růst příliš neovlivní. Nejsem si jistý,... celý příspěvek >
Vltava, 5.11.2018
Měl, ale už nemá. Kamoš hryzec byl proti.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika