Příspěvky uživatele - 92.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvas z cca 20kg broskví, 30.8.2018
Vodu, cukr, aronie, zákvas. Po vykvašení přecedit, vypálit.
Proč mi nechytají víčka?, 28.8.2018
nad lem dejte jeden závit provázku či vázacího drátu příslušného průměru tak aby došlo k dotlačení lemu do drážky Obávám se, že problém nechycení víček nespočívá ve staré hlavě ani v unaveném okraji víčka. Přijde mi, že limitujícím faktorem je... celý příspěvek >
Můj první kvas, 28.8.2018
Jako jednoduchý způsob založení kvasu považuji tento: 1. Jen zralé ovoce, mytí je zbytečné 2. Naplnit sud ze 4/5 (při kvašení nabude) 3 Ovoce rozmačkat - jádroviny podrtit, švestky stačí pomačkat. Dosypávání není ideální, ale u větších nádob se... celý příspěvek >
Kvas z Hanity do hnoje?, 28.8.2018
Já osobně si myslím, že onou (maximální) mírou přicukrování kvasu by měla být prokvasitelnost cukerného roztoku. Ta se u Saccharomyces cerevisiae pohybuje někde kolem16%. Sladit kvas víc má za následek pouze víc cukru ve výpalkách. Je třeba vzít v... celý příspěvek >
Bosenská švestka, 27.8.2018
Jaký je původ exemplářlů v Holovousích, těžko říci, stejně jako jestli se jedná o názvy skutečně nebo pracovní.    V 80. letech jsem získal od dvou různých zahrádkářů rouby bosenských švestek. Tehdy se o nich hodně mluvilo v souvislosti... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 27.8.2018
To je genetika. Když zkřížíte dvě kvalitní odrůdy (jablek), získáte 200 semenáčků a jeden z nich má naději být perspektivní novou odrůdou (Dvořák 1982). U meruněk je to víc, nejsou tak důsledně proselektované a taky je víc samosprašných, kde je... celý příspěvek >
Výměna jabloně, 27.8.2018
Všechny jsou nej, každá v něčem jiném. Pokud Vám - poměrně bujně rostoucí Bohemia - nevyhovuje jako velmi slabě rostoucí, pak bude chyba někde jinde než v odrůdě.
Prosím o pomoc s určením odrůd, 27.8.2018
Tvarem ano. Nevím, jestli touto dobou jsou Kongresoviky zralé. Taky bývají větší. Č. 2 vypadá jako Charneuská - i s ohledem na topolovitý růst. U nás ale taky ještě takto žluté nejsou.
Letní hruška na pálení, 21.8.2018
Destilát z Clappovy vyrábí sousedi, jinou hrušku na zahradě nemají. Je kvalitní, určitě lepší než z jakýchkoli zimních odrůd. Jistě, Williamsova je jen jedna. Ale stromy Clappovy jsou vysoké, plody velké, dostatečně sladké, šťavnaté a... celý příspěvek >
Zelená renklóda?, 21.8.2018
Je to možné. Já je mám trochu zelenější. 
Deliga, 14.8.2018
Jmenované odrůdy tu byly mnoho desetiletí, proto jsou žádané a stále pěstovány.Přednosti se předávají v tomto případě generačně... Částečně máte pravdu, ale odrůdy jako Spartan, Jonagold, Angold, Desert, aj., ty tu nejsou po generace, ty se... celý příspěvek >
Roubování třešně, 31.7.2018
Pár připomínek. 1. Jestli chcete něco naštěpovat do koruny stromu, musíte celou korunu seříznout. Roub ukrytý uvnitř koruny je odsouzen - když ne k neujmutí, tak k nerůstu, podle zákona apikální dominance. 2. Chápu, že nechcete otálet. Z tohoto... celý příspěvek >
Špendlíci, malé švestičky, 31.7.2018
Postřehy, co má Jenca, mohu stoprocentně potvrdit.S obrázkem zadavatele má Lipnická málo  společného, tvarem není kulatá.    S ohledem na teplé počasí jsem taky čekal vyšší cukernatost skorých sliv.  Příčiny vidím dvě. Roli... celý příspěvek >
Podnož St. Julien, 30.7.2018
Není to jen Vaše zkušenost, je to pravda a píše se to i ve všech příručkách. Bujný a hlubokokořenící myrobalán je vůči suchu jednoznačně nejodolnější. Daní za to je nižší plodnost u některých odrůd a nepříjemné vyrážení výmladků.    ... celý příspěvek >
Střih dlouhých prutů u meruňky, 30.7.2018
Řez peckovin po sklizni je vcelku obvyklý, nové výhony ze zakrácených letorostů už by vyrazit neměly. Já tento řez nedělám, v tuto dobu je dost jiné práce a olistěné dřevo se blbě zpracovává.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika