Příspěvky uživatele - 184.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 31.7.2018
Sem tam jsem se začetl do románu o rajčatech, Bez nároku na nutnost to akceptovat (a možná je to už někde psané): mám rajčata ve světlých nádobách (dvě rostliny na 40 l), zalévám horem, odtokové otvory nemám ve dně, ale asi 3 cm nad ním. Je to v... celý příspěvek >
Odruda rajčete, 30.7.2018
Pro 243.18. Jestli je to podobné jako na san Marzano, je to nejspíše fyziologický nedostatek vápníku. Vladimíre znáte stránky fajnesemena.cz? Tam ten Sub Arctic... mají. 
Odruda rajčete, 27.7.2018
Navážu s dotazem na jinou odrůdu. Viděl jsem v nabídce odrůdu keříčkových rajčat Sub Akrtic Plenty. Vladímír tu už o chladu odolných psal. Máš s ním prosím Tě, nebo někdo jiný, nějakou zkušenost? 
Sklizeň rajčat a paprik - 2018, 27.7.2018
Mám jen pár keříků, ale dovolím si okomentovat srovnávací pokus odrůd ve stejnou dobu setých, vedle sebe sázených: Stupické polní rané (SpR) x Raný zázrak (RZ). Stupické sice velikostí poloviční, ale v plné sklizni. RZ opravdu růžové rajče, 2x větší... celý příspěvek >
Zloutnuti a usychani listu rajcat v pude s ulezelou mrvou - obrazek, 27.7.2018
Nedokážu posoudit, co je na těch už suchých listech vzadu, ale tohle ani na plíseň, na septoriózu nebo olivově hnědá skvrnitost nevypadá. Prakticky žádné houbovky se neprojevují tím, že by se při nich ztrácela, z listu "odcházela" listová zeleň, že... celý příspěvek >
Fotka chcipajici brokolice - diagnoza, 27.7.2018
Pokud je zastihnete a postříkáte přímo, pak by pomohl i nějaký olejový přípravek. Pokud utíkají a nejsou přímo zasažitelní, je to horší. Nevím jak na působí Neem Azal nebo oba Neudosany, ale Karate nebo Decis jsou úspěšné. No a když doma budete týden... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 25.7.2018
To je pravda, vlastně jsem se na trhu nesetkal ani s odrůdou Angold a řekl bych, že se ve velkém dělá. Možná někde okolo Hradce, nebo na Moravě, bývá jako lokální dodávka do řetězců, ze sadů 20-30-40 let starých. Odrůdy jako je Šampion, Rubín,... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 24.7.2018
Na stránkách VŠÚO je spousta odrůd v nabídce letních oček, známý, školkař v zimě nakupoval i rouby. Je možné, že část odrůd odchází do světa - v degustaci je ceněna pevná silná slupka (menší otlaky, snadnější manipulace s jablky, předpoklad menší... celý příspěvek >
Mutace, odnože, bělení, rezavění, 23.7.2018
Moc slunce, možná sviluška
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 28.6.2018
Jestli jsem to pochopil, berete zelené hnojení za zdroj živin. Pane Kryštofe, zelené hnojení stromu nedá žádné živiny (snad krom dusíku od dobře založených a narostlých luskovin), naopak, když ho zaryjete a nepřidáte ta "umělá", vyberere z vrstvy, do... celý příspěvek >
Volba odrůd - poradíte?, 28.6.2018
Mazánkův zázrak je anglická odrůda Annie Elisabeth, někde též Alžbětino. Pro lidi, kteří ho mají na zahradě dobré, ve srovnání s moderními odrůdami pokulhává, ale vydrží do jara. Rouby jsou dohledatelné, jestli i stromky, nevím. Znám ho od strýčka,... celý příspěvek >
Rajcata - bile zilnate skvrny na listech, 27.6.2018
Je třeba udělat něco i s larvičkami v listech. Ten přípravek by měl mít buď hloubkový nebo systémový účinek. Nevím jestli Vertimec odpovídá některé tété vlastnosti. 
Rajcata - bile zilnate skvrny na listech, 27.6.2018
V české literatuře nejspíše vrtalky, možná makadlovka.
Vyštipování rajčat, 25.6.2018
Pro Milana HP. Já naopak ukončuji růst postranních výhonů za květenstvím. Stejně tak u tyčkových, kdy nasadí fazoch a nevšimnu si, típnu ho za prvním květenstvím také. A už jsem to jednou psal, jak ubývají listy na stonku, nechávám ze zálistků i u... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 21.6.2018
V úplně prvním příspěvku píšeš, že bys chtěl ochutnat Sladkovišeň ranou, k té ses ještě nedostal? Letos už je u nás k jídlu cca 14 dnů. Světlejší, šťáva barví. Pozdnější a barvou jako kyselky, je Dobřinovská sladkovišeň (letos jsem jí rouboval), ta... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika